1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Kenshi

Postapokaliptické budovatelsko strategické RPG

1. Johny26

Johny26 Člen

Johny26 přidal nový překlad:

Kenshi - Postapokaliptické budovatelsko strategické RPG

Zjistěte více o tomto překladu...

• To se mi líbí To se mi líbí x 3
  2. Lecram

Lecram Člen

***** jo!!!!!!

Pardon, ale tohle je skvělá zpráva. Jsem velmi rád, že se tato......speciální hra přeloží do češtiny.
    Znovu se omlouvám za vulgarizmus. :D

3. Paráda, moc se těším a rád pomohu s testováním češtiny.
    Pokud bude zájem, tak mi prosím Johny26 napiš.

4. M4SH

M4SH Člen

Je až neuveriteľné, že táto hra bola vyvíjaná od roku 2006 len jedným človekom, ktorý až v 2013 vytvoril tím s pár dobrovoľníkmi vďaka kampani.

5. Macapek

Macapek Člen

to je skvělé že překládáte tuto skvělou hru. Díky moc (už jsem jí hrál AJ ale CZ si jí užiji ještě více)

6. Barbar

Barbar Čestný člen Tým COTT

chlape díky moc ani nevíš jakou radost i mně udělal

7. Doufal jsem, že to někdo udělá. Díky ti moc. Budu rád za další screenshoty a novinky z překladu :)

8. Macapek

Macapek Člen

bude prosím nějaké info jak překlad probíhá nebo aspoň posouvat procenta překladu. Děkuji moc

9. Johny26

Johny26 Člen

Zdravím všechny, kteří očekávají vydání češtiny na Kenshi. Pár informací, k aktuálnímu stavu překladu. Hlavní otázka která asi každého zajímá: Ano, na překladu stále pracuji, jen se mi to teď zkomplikovalo s osobními a zdravotními problémy a tím se překlad znatelně zpomalil. Dále překlad hodně zpomaluje množství textu, které se musí překládat, je toho opravdu velký stoh a já se v tom hrabu SÁM, nehledě na to, že pokud už někdo někdy překládal češtinu, tak víte, že ne vždy se překlad správně zobrazí ve hře a další technické problém, které řeším. Jelikož mám oficiální povolení od vydavatele, tak i s ním musím řešit některé problematiky a to také zpomaluje překlad. Čeština ale jako taková bude, jsem pevně rozhodnut ji dodělat a dodělám ji. Nechci říkat nějaké datum, kdy by měla vyjít, ale do léta si dovoluji říct, že ji ven dostanu. Stále ale platí, že pokud někdo umí anglicky, tak by se mi hodila pomoc při překládání. Není k tomu potřeba nic jiného, než znalost angličtiny.

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  10. Macapek

Macapek Člen

Děkuji moc za infomaci jsem za to vděčný, moc se těším na tuto češtinu. Bohužel s překladem pomoci nemužu protože moje angličtina je velmi slabá proto tolik toužím po čestině. Ještě jednou děkuji moc a přeji bezproblémový překlad

11. bohuzel s prekladem nemuzu pomoct ale zkus napsat do diskuze hledame prekladace ci tak neco
    drzim place :):bi:

12. Decker

Decker Člen

Kenshi je srdcovka... mám v ní nahráno tuny hodin .. pač miluji sandbox a to třeba i ve stormworks , který překládám.
    bohužel jak jsem slyšel, že se překládá Kenshi ,tak musím nabídnout pomocnou ruku :)

Znám veškeré frakce co....kdo a proč .. Historie světa. Jsem do toho trošku blázen xD

sice se zaměřuji spíše jako technická podpora pro překlady viz. Mount and Blade Viking Conquest atd....

Sám bych si na překlad Kenshi netroufnul. Jetli máš 75% tak klobouk dolu.

Pisni mi PM a dohodnem se co bych mohl ještě přeložit xD

Nemohu tě v tom přece nechat samotného.....:wink:

Naposledy upravil: 27 Březen 2020 v 01:51
  13. Decker

Decker Člen

Asi ted budu hnidopich :)

Říkáš:
    "Jelikož textů je tam opravdu hromada, jen dialogů je 254 000 řádků"

Já si našel veškeré texty ze hry a dalo mi to v PSpadu 32331 řádků.
    Z toho sou tisíce po jednom slovu....

Nechápu kde jsi přišel na to číslo 254 000?

Ale i tak je to strašlivá prda .. neber to jako kritiku jen se ptám.

14. Johny26

Johny26 Člen

[QUOTE="De...[/QUOTE]
    To nejsou veškeré texty. Těch 32331 řádků jsou texty jen světa (stavby,itemy, HUD, popisky ast.), které lze získat ze souborů hry a které už jsou přeložené, nejsou tam ale rozhovory ze strážema v hospodách atd. Kenshi má totiž i komplexní systém dialogů, který si otevřeš pouze v prostředí editoru, takže pokud nemáš přístup do editoru, tak ani není možné přeložit celou hru, nehledě na to, že editor ti vygeneruje soubor, "_translation_" který se nahrává do hry a bez něho i kdyby jsi všechno přeložil, tak lokalizaci nerozjedeš. Jako důkaz ti pošlu pár týdnů starý screenshot, na kterém je vidět, kolik textu ve hře opravdu je. PS. ten screen jsou jen ty dialogy.

Přiložené soubory:

15. Johny26

Johny26 Člen

A mimochodem v PSpadu by jsi ty dialogy přeložil jen jako mod, já přepisuji kořenové soubory, aby Čeština fungovala bez nutnosti instalace. Pokud by jsi chtěl takto překládat tuto hru, tak k tomu potřebuješ Poedit na svět a přímo Editor Kenshi na překlady dialogů, jinak to nebude fungovat.

Sdílejte tuto stránku