1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Čti jako první! K čemu slouží tato kategorie a kdo může přispívat?

Téma ve fóru 'Chci přeložit / Hledám překlad' založil Kamil, 17 Květen 2015.

Stav tématu:
Nelze odpovídat na toto téma.
 1. Kamil

  Kamil Čestný člen Člen

  V této kategorii máte prostor zažádat o překlad ke hře, o níž víte, že na ní ještě nikdo nepracuje a podle Vás si překlad zaslouží, protože to je kvalitní počin vývojářů. Dále zde můžete vložit poptávku po překladu, o němž víte, že sice existuje, ale nemůžete ho na internetu najít.

  Prosíme, uvědomte si, že 99.9% překladů je děláno z vlastní vůle překladatelů, v jejich volném čase a bez jakéhokoliv nároku na finanční ohodnocení. Některé překlady lze podpořit finančním příspěvkem, ale výsledná částka, kterou překladatelé získají, moc velká nebývá a také se následně dělí mezi celý tým, protože na překladu většinou pracuje více lidí.

  Na rozdíl od profesionálních překladů, které si platí přímo vývojářská studia nebo vydavatelé, a které většinou vychází přímo jako součást hry od prvního dne jejího vydání, tak amatérské překlady často vznikají několik měsíců, nebo i let, podle rozsahu hry. Součástí překladu není jen vlastní přeložení textu, ale spousta dalších činnosti, od vytažení často kódovaných textů ze hry, přes překlad, korekce, testování, až po tvorbu instalátoru, takže když zde zažádáte o překlad, neznamená to, že hned druhý den vám sem někdo napíše a řekne: "Jo, tohle vypadá úžasně, jdu do toho“ nebo dokonce „Zítra to bude hotové".

  Pokud máte opravdu zájem, aby překlad vznikl, najděte co nejvíce lidí, kteří mají o překlad zájem a poproste je, aby zde Vaši žádost také podpořili. Čím více ohlasů na daný překlad bude, tím máte vetší šanci, že se některý z překladatelů uvolí a vezme si tento počin na starost. Pokud budete ochotni na překlad i přispět finanční částkou, tak se jistě pravděpodobnost jeho vzniku také zvýší (samozřejmě to nesmí být jen planý slib).

  V podstatě je zde prostor pro jakékoliv hry, ale berte v potaz, že překlad nesmí být zakázán vlastníky autorských práv ke hře.

  Zažádat o překlad mohou pouze sponzoři, existující žádost mohou podpořit všichni aktivní uživatelé nebo sponzoři (viz Podmínky a pravidla). Ostatní mohou žádosti pouze prohlížet.
   
  Naposledy upravil: 5 Srpen 2016
Stav tématu:
Nelze odpovídat na toto téma.

Sdílejte tuto stránku