• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Jak na Steamu stáhnout OST DLC bez hry

Hekimen

Vox Populi
Tým překladyher.eu
Primárně určeno pro stahování OST, nicméně mám vyzkoušeno, že lze stahovat jakékoliv DLC, které má vlastní APPID.
Takže pro stažení DLC budeme potřebovat pár věcí, v první řadě APPID hry, ke které DLC patří a pak APPID samotného DLC, tyto informace najdete zde:
Kód:
https://steamdb.info/search/
Poté otevřete v prohlížeči toto jako URL adresu:
Kód:
steam://open/console
prohlížeč se Vás zeptá, v jaké aplikaci chcete odkaz otevřít - vyberte položku Steam Client Bootstrapper, pokud není v seznamu, mělo by jít vybrat Zvolit aplikaci. V takovém případě najděte, kde máte nainstalovaný Steam klient a vyberte soubor Steam.exe, ve Steam klientu se automaticky objeví nová položka CONSOLE (pokud jej nemáte spuštění, automaticky se spustí). Pokud se tak nestane postupujte podle návodu ve Spoileru:
Poté co zjistíte obě APPID, vypněte Steam klienta.

Jako další potřebujeme otevřít Steam v režimu s consolí, tu otevřeme pomocí úpravy zástupce (na ploše/v nabídce start), pokud zástupce nemáte, tak si jej vytvořte (jedno kde), klikněte na něj pravím tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Defaultně by se měla otevřít záložka Zástupce. Na této záložce připište do kolonky Cíl úplně na konec až za uvozovky mezeru a toto: -console, takže kolonka Cíl bude obsahovat v případě výchozí instalace (na Windows 7) tato:
Kód:
"C:\Program Files (x86)\Steam\Steam.exe" -console
steam_console.png A poté opět spusťte Steam klienta, přes takto upraveného zástupce. Tato úprava může vyžadovat oprávnění správce počítače.
Pokud nemáte oprávnění, spusťte program cmd.exe, ten najdete v nabídce Start->Příslušenství->Příkazový řádek, pokud zde není tak jej najdete na tomto umístění:
Kód:
C:\Windows\system32\cmd.exe
Po jeho spuštění zadejte cestu k souboru Steam.exe a připište za něj opět s mezerou -console - zkrátka tam okopírujte to samé, co je v kolonce Cíl ve Vlastnostech zástupce a připište tam -console, jako na obrázku: steam_pres_konzoly.png a potvrďte enterem, automaticky se spustí Steam klient, až bude Steam klient spuštěn, můžete Příkazový řádek(cmd.exe) zavřít.


Teď máme spuštění Steam klient s consolí, tak se na ni překlikneme a do příkazové řádky zadáme toto:
download_depot <game-APPID> <DLC-APPID>steam_console_2.png
Př.: DLC Choir Songs EP ze hry Wasteland 2
Kód:
download_depot 240760 332990
240760 = <Wasteland 2 game-APPID>
332990 = <Choir Songs EP DLC-APPID>
Výstupem takovéhoto příkazu bude toto (cesta se může lišit v závislosti na tom, kde je Steam klient nainstalovaný):steam_console_3.png
Kód:
] download_depot 240760 332990
Depot download complete : C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\content\app_240760\depot_332990
Na adrese za větou Depot download complete:, v příkladu tedy na adrese C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\content\app_240760\depot_332990, pak najdete stažené DLC.
Informace o kompletním stažení DLC se objeví, až když bude DLC celé stažené, takže nepanikařte, že se nic neděje, Steam klient DLC stahuje v tichosti na pozadí, pokud si přesto myslíte, že se něco pokazilo, můžete příkaz zkusit zadat znovu, tato operace nebude mít žádné vedlejších efekty.

Když jste zadali příkaz znovu, ale Steam klient stále DLC stahuje = ještě se nic nepokazilo, Vaše DLC se stále stahuje, chvíli počkejte (čísla v závorkách se můžou lišit)
csinterface.cpp (1519) : Assertion Failed: CDepotDownloadMgr::BYldRequestDepotChunks: same chunk requested twice for depot <DLC-APPID>

csinterface.cpp (1478) : Assertion Failed: CDepotDownloadMgr::BYldRequestDepotManifest: same manifest <nějaký číslo> requested twice


Když požadované DLC nemáte ve své knihovně a/nebo když zadáte špatně APPID požadovaného DLC
Missing license for depots <DLC-APPID>


Hra se zadaným <game-APPID> neexistuje, jinak řečeno - zadali jste špatně APPID číslo hry
Failed to get app info for <game-APPID>


Když spustíte stahování DLC znovu, ale některý soubor z DLC máte otevřený jiným programem, pokud přesto chcete DLC stáhnout znovu, musíte prvně daný soubor v programu zavřít nebo program, který jej používá ukončit. Pokud nevíte v jakém programu je soubor otevřen, zkuste soubor smazat, minimálně Windows 7 Vám řekne, který program jej právě používá. (Pokud jej používá program Steam Client Bootstrapper = Steam.exe a všechny jeho pomocné programy, chvíli počkejte a pak DLC zkuste stáhnout znovu nebo restartujte Steam klient.)
Failed to writing chunk for C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\content\app_240760\depot_332990\Soundtrack\Choir Songs EP\04 - Nathan Long & Matt Findley - The Hammer And The Book (Unison).mp3

Pokud narazíte na jinou chybu, zkuste restart Steam klienta nebo zapnutí do Online režimu ;)

Záložky CONSOLE se zbavíte:
1. Když byla otevřena pomocí URL - restart klienta
2. Když byl klient spuštěn přes Příkazovou řádku(cmd.exe) - restart klienta
3. Když byl klienta spuštěn přes upraveného zástupce - odstraněním -console z kolonky Cíl ve Vlastnostech zástupce a následným restartem klienta
 
Naposledy upraveno:

Hekimen

Vox Populi
Tým překladyher.eu
Wishmaster napsal:
A s amozrejme, ze sa jedna o vlastnene dlc. ci sa mylim? :)
Ano, DLC musíte vlastnit. Čistě teoreticky stačí aby bylo v knihovně, takže by mělo jít stáhnout i DLC z různých Steam akcí, které občas Steam pořádá, takové ty hry jak jsou v akci třeba na 7 dní zadarmo a podobně, ale vyzkoušeno to nemám. V opačném případě, jak je napsáno ve spoileru s chybami, se zobrazí hláška: Missing license for depots <DLC-APPID>
 
Naposledy upraveno:
Top