• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Jaké hry jste hráli s dabingem?

Leffi

Just another streamer
Tým překladyher.eu
K tomuhle mne navedla diskuze kolem XCOM 2, kde přišel na přetřes dabing ve hrách.

Velice jsem se snažil zavzpomínat, ale jediný dabign který mi přichází na mysl je Warcraf III, který byl podle mého svého času dokonalý a když promluvili jednotky, tak mě to vždy vykouzlilo úsměv na tváři.

Nejspíš jsem hrál chvilku s dabingem i Dooma III, kde jestli si dobře pamatuji, byly přeloženy hlasové deníky obyvatel, ale o tem jsem přišel a tuším že na BFG edici jsem ho už nerozjel.

Vzpomenete si na nějaké jiné hry? Vzpomínáte také na Warcraf III dabing v dobrém?
 

R4ynor

Člen
Warcraft 3, dobrej dabing, ale za mlada jsme neměli moc šancí hrát hru s originálním audiem, který je jeden z nejlepších (platí pro všechny hry od Blizzardu).

Mafia 1 a 2, krom pár postav z každého dílu taky povedené.

Sice to ještě nemám dohrané, ale Stanley Parable od Fénix ProDabing se mi hodně líbí.

Hra, u které jsem si dabing musel přepnout na angličtinu, je Witcher 1, hrozný hlas Geralta.

Nevím, jestli to tady patří taky, ale spousta českých adventur je nadabovaná slušně, např. Posel Smrti. A co si pamatuju z českých her obecně, tak Vietcong nebo Operace Flashpoint.

edit: A abych nezapomněl, Original War, trochu směšný dabing, ale hra dobrá :)
 

Swayvill

Čestný člen
Dabing v Zaklínači byl fakt tragický, ale jinak jsem se u česky dabovaných her královsky bavil, ať už jde zmíněný legendární Original War, Mafiu nebo Warcraft 3. Mimoto si ještě vzpomínám na strategii State of war, která mě hodně bavila a byla dabovaná (ač tam toho moc k povídání nebylo).
 

Apoliener

Junior Moderátor
Tým překladyher.eu
Tak krom zmíněných mě vždycky bavila série Poldy, ač díly jsou různé, tak je to pro mě pořád dobrá adventura. Pak třeba Runaway, nebo Ankh. Jinak si toho taky tolik nevybavuju :)
 

Jetro

Překladatel
Člen
Dabing v Zaklínači určitě není tragický, jen ne každému vyhovuje Geraltův hlas v podání Rudolfa Kubíka. Každopádně si stojím za tím, že to je jeden z nejpovedenějších dabingů od bývalé české pobočky CD Projektu. Věřte mi, že za tím byla hromada bezesných nocí a litry potu a krve :)
Měl jsem to "štěstí", že jsem musel hrát i sedm(!) nadabovaných her od Disneye s všemožnými princeznami (po sobě), a to byl teprve teror, i když ani ne tím dabingem jako typem her :D
 

Chidlink

Člen
Na Original War si pamatuju jak jsem tam v jedný misi zotročoval takový opičáky, to byla sranda :D
Warcraft 3 bych si zahrál, bohužel se již s českým dabingem nedá sehnat.
 

Smrajdl

Člen
Dabing v Zaklínači byl fakt tragický, ale jinak jsem se u česky dabovaných her královsky bavil, ať už jde zmíněný legendární Original War, Mafiu nebo Warcraft 3. Mimoto si ještě vzpomínám na strategii State of war, která mě hodně bavila a byla dabovaná (ač tam toho moc k povídání nebylo).
"PVT bez úkolu" ... tahle hlaska me obcas probouzi ze spani jeste dneska

urcite warcraft 3, asi ten nejlepsi dabing ze vsech her, original war taktez usel, mafia taky dobra, witcher 1 me moc nesednul(ale je to stejnej hlas, kterej mluvi geralta v "oficialni" audioknize, ne?), pak samozrejme polda, posel smrti a par dalsich, na ktery si ted zrovna nevzpomenu, me ke stesti uplne staci mit cesky titulky s anglickym zvukem
 

Aramon

Člen
Bavila ma, dnes už pravdepodobne (a neprávom) zabudnutá, ťahová stratégia Spellcross. Klasická hláška jednotky Komando - "Problémy?!"
Ak si dobre spomínam, český dabing mala aj tretia časť RPG série Realms of Arkania - Stíny nad Rivou.
 

Zacharjas

Člen
Až mne trochu zaráží, že ještě nikdo nezmínil hry jako Vietcong, nebo Operace Flashpoint. :eek: o:
Český dabing měla také spousta adventur. Kromě již zmíněných jsou to např. Horké léto, Ztracený ostrov, Memento Mori... A pak spousta dnes již zapomenutých nebo polozapomenutých her, např. Spellcros, KnightShift, Daemonica....
 

Bargud

Člen
Nebudu psát již zmíněné (dabing Original War se mi také líbil), ale u nás to byly hlavně adventury, doplním Ve stínu havrana, Pohádka o Mrazíkovy nebo Gooka.
Ale co musím zmínit, tak to je strategie Knights and Merchants. České hlášky už tak pěknou a propracovanou strategii postavily na vyšší level :)
 

WidlCZ

Člen
Když přijde na přetřes tohle téma, vždy si vzpomenu na Far Cry, neskutečně kouzelně přestřelený dabing, který je tak blbý až je výborný. Na hlášku "Máš ***** v kopřivách" tak nikdy nezapomenu :)

 
WW3: Black Gold nebo HOMAM V


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

Hudson

Člen
V poslední době Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Day of the Tentacle a The Dig z roku 1995. Dabing má na svědomí @patrikspacek a FenixProDabing, můžu rozhodně doporučit ;)
 

Frantisek

Člen
Ahoj, urcite Mafii :) dale Hide dangerous tusim byl nadabovanej ,,, far cty 1, Polda 1*6, Horke leto , a spoustu spidlovek :D pekny den : )
 
Warcraft 3 a hláška "Už zase práce???" je legendární.... Stejně jako Far Cry s jeho hláškami "Chceš zažít bolest???" a podobně... :woot:
 

Minisom

Člen
Já bych ten dabing u Zaklínače nezatracoval. Je to o vkusu, ale mě se i celkem líbil. Když pominu jíž zmíněné Poldu, Vietcong, Mafii atd, tak mi ještě napadá český komentář v některém z ročníků FIFA, tuším že "14" a to fakt chvílema trhalo uši.
A pak mi ještě napadá Hidden & Dangerous :)
 
Warcraft 3, Mafia 1-2, AC 1 a Witcher 1 aj keď priznám sa nakoniec som si do Witchera stiahol angličtinu pretože mi ten dabing nejak nesadol.
 
Top