• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Instalátor češtiny - Import 2 MB souboru do 4 Gb assets

woytman

Překladatel
Příspěvky
655
Řešení
4
Skóre reakcí
484
Bodů
0
Zdravím, překládám hru PC Building Simulator.

Hra jede přes Unity, tudíž textový soubor se nachází v 4 gigovém souboru .assets
Fonty, které jsou upravené kvůli diakritice zase leží v jiném souboru 9 megabajtovém .assets.

Celkem potřebuji naimportovat 13Mb do těchto 2 souborů, ale je zbytečné tvořit kvůli tomu 4Gb instalátor. Komprimací se dostanu ze 4.3GB někam na 500MB ale i to se mi zdá zbytečně velké.

Ať jsem hledal jak jsem hledal, nedokázal jsem přijít jak vytvořit takovýto skript.

//edit: Existuje vůbec takový to program, nebo se musí nascriptovat? Také mě napadlo použít CMD packer Unity, který by se umístil do instalace společně s potřebnými soubory a po instalaci by se musel spustit ten CMD script a ten už naimportuje potřebné soubory?
 
Naposledy upraveno:
Řešení
Možnosť "edit" je správna :D CMD (resp. .bat súbor) -> unity nástroj -> import CZ súborov. Inštalačka bude mať možno 5MB dokopy.

Ja som používal NSIS. Tiež sa dá použiť InnoSetup. To sú ale pomerne komplikované skriptovacie nástroje. Podobne aj WiX Toolset.

Prípadne sa ešte pozri na Clickteam Install Creator. (<-- toto je asi naj riešenie)

Možno by sa dal použiť aj samorozbalovací RAR alebo 7zip, za predpokladu, že majú možnosť po dokončení extrahovania súborov spustiť ten .bat súbor.

V najhoršom prípade to .bat-ko proste spustí hráč. Klikať vieme všetci :)
Možnosť "edit" je správna :D CMD (resp. .bat súbor) -> unity nástroj -> import CZ súborov. Inštalačka bude mať možno 5MB dokopy.

Ja som používal NSIS. Tiež sa dá použiť InnoSetup. To sú ale pomerne komplikované skriptovacie nástroje. Podobne aj WiX Toolset.

Prípadne sa ešte pozri na Clickteam Install Creator. (<-- toto je asi naj riešenie)

Možno by sa dal použiť aj samorozbalovací RAR alebo 7zip, za predpokladu, že majú možnosť po dokončení extrahovania súborov spustiť ten .bat súbor.

V najhoršom prípade to .bat-ko proste spustí hráč. Klikať vieme všetci :)
 
Naposledy upraveno:
Řešení
Díky, myslel jsem si to a jen jsem se chtěl ujistit. Nejlepší řešení bude vytvoření instalace abych odlehčil práci uživatelům.
 
Back
Top