• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Hlášení #13: Překlad Divinity: Original Sin 2 se stává oficíálním

Zdravíme všechny fanoušky Divinity: Original Sin 2 a přinášíme několik zpráviček!

Jistě první dobrou zprávou je, že v týdnu vyšel patch, který kromě oprav a přidání několika nových módů konečně přidává i oficiální podporu českého jazyka!
Trošku kaňkou je fakt, že Larian nezklamal a zase udělal několik chybek.
Aktivace češtiny na Steamu již byla opravena, ale čeština tak není úplně aktuální, protože se několik stovek řádků změnilo (změny ale nejsou promítnuty), několik stovek řádků přibylo (na překlad byl zaslán ze studia jen zlomek z nich a tak jsou tam stovky nepřeložených) apod.
Achievementy stále nefungují...

Na této nápravě se ale již pracuje...
Aktualizaci češtiny nahodíme sem ke stažení, jakmile to bude hotové (odhad je v rámci cca dvou-tří týdnů?) ale oficiálně to zase bude až kdoví kdy... až to Larian sám aktualizuje.
A jestli zase vydají nějaký patch...? V každém případě nespíme, ale děláme na tom ;)


Druhou dobrou zprávou, a troufám si říci, že překvapivě velkou, je fakt, že tento překlad vyšel i na konzole!
I když Larian Studios dříve obhajoval fakt, že se jim nevyplatí poplatky Microsoftu, Sony aj. kvůli rozšiřování překladu (i když texty na konzole byly překládány), tentokrát to udělali.

Mohu tak potvrdit, že překlad je nyní dostupný na konzole Xbox, PlayStation 4 a Nintendo Switch!
Problémy jsou zřejmě jen na straně Xboxu, kde se sice objevilo pár, kterým to jde, ale jsou asi jediní... Doufejme, že to Microsoft brzy opraví...
Samozřejmě jde ale opět o "neaktuální" překlad s výše uvedenými problémy, který bude aktualizován až Larianem poté, co ho dokončíme a pošleme nový soubor.

Z širšího pohledu příběhu by ale neaktualita neměla mít výraznější vliv - týká se zejména posledních dvou balíčků módů, jinak byste to asi ani neměli poznat...

Snad Vám tato zprávička udělala radost a přejeme všem hráčům a fanouškům této série příjemný zážitek ze hry...

Text si pro vás připravil @PredatorV , vedoucí překladatelského týmu COTT.
 
Naposledy upraveno:
Dáte sem nějak vědět až budou fungovat achievementy? Hraju na ně rád a bez nich na to fakt prdím aby se mi neodemykali kvůli češtině ... :confused:
 
Tak to je sila, dostať češtinu na konzole. Nie ste náhodou prvý, ktorým sa to podarilo? Jednu otázku by som mal ohľadom češtiny na Xbox One. Musím kúpiť hru priamo cez Microsoft Store, alebo sa to vzťahuje aj na diskové verzie a preklad si stiahnem cez aktualizáciu hry?
 

gerri

Člen
Tak já jsem si kvůli tomu koupil Nintendo Switch, protože tohle si moct zahrát na cestách v češtině je úplná bomba!

edit: Jinak překlad tohodle rozsahu se pohybuje v profi branži kolem 1.000.000,- jestli to chápu dobře, Larian to má jen za poplatky za implementaci. Nohy by vám měli líbat
 

Drakefran

Člen
[QUOTE="Pl...[/QUOTE]
Anebo, pokud si ji chceš přesto stáhnout, překlikej z Fór do Překladů a dál do Divinity: Original Sin 2 + Definitive Edition Aktuální verze a v pravém horním rožku máš odkaz na stažení aktuální verze češtiny. Pokud se nemýlím, měla by být i o fousek aktuálnější než ta, co je přímo ve hře.
 
Top