1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Hlášení 11 - Překlad Divinity: Original Sin 2 - Dokončení Základní hry

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 3 Říjen 2019.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Po prakticky dvou letech je to konečně tady!
    Všichni fanoušci pokračování tohoto RPG se dočkali a mohou oslavovat pořádnou herní pařbou - překlad na Divinity: Original Sin 2 - "Základní verze hry" je vydán!

Ale ještě než se vrhnete na stažení a hraní, doporučuji shlédnout nádhernou upoutávku na tuto hru - videoklip Ascension - vytvořený hudební skupinou Miracle of Sound, samozřejmě s českými titulky (vč. veršování, díky veršotepci @Drakefran).
    Chytlavá melodie doplněná efektními ukázkami ze hry vám představí hru i postavy a můžete se tak rozhodnout, jak budete hrát...

A protože dobré zprávy chodí po troškách, tak přidáme ještě info o tom, že překlad Definitive Edition je DOKONČEN a rozjíždí se testování...
    Sice nám to trošku zbrzdil velký patch, který přidal několik módů pro rozšíření hry, což představovalo 900 nových řádků textů, ale nakonec jsme to stihli do tohoto termínu, aby to bylo současně.
    Právě v den vydání tohoto Hlášení ještě vyšel další patch, který přidává nové řádky a maže staré (jen ty z minulého patche)... ale není to nic strašného.
    Vydání kompletní edice bychom rádi stihli do Vánoc, ale nelze nic slibovat...

Po dokončení DE verze proběhne ještě drobná aktualizace Základní hry, protože mnohé texty prolínají a budou tak laděny i zpětně (v DE lze najít texty, které v Základní verzi nebyly objeveny).
    Následně zde bude ke stažení jeden "Kompletní" překlad, který počeští jak Základní, tak DE verzi hry - prostě naráz počeští celou "Divinity: Original Sin 2".

Až poté se budeme snažit o opětovnou oficializaci překladu (přidání na Steam/GOG a Achievementy). Zda se to podaří, či nikoliv nelze říci, ale vy hráči si budete moci hru zahrát hned, bez čekání na studio.

Betatesteři - lidé z vašich řad, kteří nás podpořili a měli zájem pomoci s testem - objevili celkem pět stovek dosud neobjevených textů a nahlásili desítky drobných úprav nesrovnalostí, upřesnění i chybiček. Pomohli tak pro vás hru odladit, jak to jen v tomto šíleně variabilním světě šlo. A stále hrají dál!
    Samozřejmě ale platí, že pokud i vy najdete nějakou chybku, nesrovnalost aj. můžete ji i nadále nahlásit - ideálně fotkou ze hry (kde jde daná chyba vidět) a pokud možno i popiskem (o co jde, v čem je problém) a ideálně i kontextem, např. "stalo se to, když jsem dělal to či ono" apod.) a zaslat na SZ, email nebo i hodit do profilu hry v Diskuzi.
    Můžete takto pomoci odladit hru pro ostatní hráče...
    A co bude dál?

Jak jistě mnozí vědí, díky smlouvě s Larian Studios plánujeme překlad jedné z nejočekávanějších her současnosti - Baldurs Gate 3.
    Není zatím jisté, kdy hra vyjde, ale ať už to bude kdykoliv, chvilku potrvá, než se vyřídí technika, soubory apod. a to nám současně umožní "vyčkat během patchování". Hra bude ze začátku jistě neustále doplňována a opravována, což vždy působí strašlivý zmatek v řádcích a textech. Takže překlad začne až po nějaké době od vydání...

V této chvíli již má velká část překladatelů více než zasloužené volno. Většina z nich však počítá s BG3 a těší se na něj.

Někteří z nich ale pracují na našem novém meziprojektu: Age of Wonders: Planetfall.
    Na tuto hru stále nabíráme nové překladatele, ale nově i korektory - detaily v náborovém inzerátu - a může to pro vás být i dobrý odrazový můstek pro budoucí BG3.
    Překladatelů není nikdy dost a jen na jejich počtu závisí rychlost dokončení projektů!

Text si pro vás připravil @PredatorV, vedoucí týmu COTT.

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  2. Hebl

Hebl Dárce překladyher.eu Člen

Jste naprosto úžasní :) Mnohokráté díký za překlad,už jsem chvíli hrál,jdu pokračovat.Video i písnička super.;) Ještě jednou díky.:);)

3. Mickhesh

Mickhesh Člen

Tak.. už jen počkat na hru až bude ve slevě.. když mě to bude bavit tak pošlu všimné :)

4. Zemla

Zemla Člen

hmm takze pre najkompletenejsi zazitok je asi lepsie pockat na DE verziu...nie?

5. Niesom až taky znalec ale čo všetko je nove v DE verzi oproti zakladnej hre? Dakujem (či si počkať alebo hura dotoho)

6. Chidlink

Chidlink Tým COTT Člen

Moc díky, odvedli jste skvělý kus práce a díky vám si mohu tuto hru zahrát. :ax:

7. Skvělá práce! Díky moc vám všem, chtěl sem počkat na DE ale už to nevydržím..

8. marosho

marosho Člen

Paráda, díky kluci! A btw načasování je teda taky skvělé. Včera mi dorazila nová grafika a zrovna je na hru akce na GOGu :)

9. Mickhesh

Mickhesh Člen

Otázka zní zda li Čeština půjde na Gogu.. ptž píší že je jen na Steam verzi hry..

10. marosho

marosho Člen

Aha toho jsem si nevšiml. Ještě že jsi to napsal, to by bylo nepříjemné zjištění, díky . Mě totiž zmátlo, že v článku je o GOGu zmíňka. Tak GOG asi bude až po úplném dokončení, tedy DE. Ale to vůbec nevadí, já bych stejně raději Steam. Pohodlněji se mi tam tyhle obří hry stahují :D

Naposledy upravil: 4 Říjen 2019
  11. No, vida a na světě je hned o důvod více, podívat se po originálce D:OS2.. Díky za dobrou zprávu.. :)

12. Barbar

Barbar Čestný člen Tým COTT

[QUOTE="Th...[/QUOTE]
    Ano jsou v Def dodělané některé qvesty a další věci...

13. S GOG není problém. Hru mám odtamtud a při hře v rámci betatestu nebyl jediný problém. Stačí češtinu nainstalovat do složky s DOS2, je jedno zda steam či GOG. ... Já když si mohu vybrat, tak beru GOG neboť DRM-free

14. PredatorV

PredatorV Podpora Tým překladyher.eu Tým COTT

@Mickhesh a @marosho
    Steam vs GOG nemají rozdílné složky a je to kompatibilní. Myslím, že jen u jedné staré hry jsem měl problém, a tam stačilo instalovat bokem a překopírovat soubory... ale byla to ještě nějaká blbina co valila na DOS rozhraní :D
    Tahle tématika se tu řeší věčně...
    Přesto díky za info - upravil jsem tam i "GOG" :)

15. EledarCZ

EledarCZ Člen

Skvela prace jako vzdy.Penize posilam jak jsem slibil,doufam ze i ostatni vasi praci zasponzoruji.Dekuji moc

Sdílejte tuto stránku