• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Hlášení #1 - Začíná překlad Age of Wonders: PlanetFall


Náš velký projekt DOS2 se pomaličku blíží ke konci a začátek očekávaného Baldurs Gate 3 je zatím v nedohlednu (tak jaro/léto 2020).
Překladatelé na DOSu již dokončují své poslední části a pak je čeká více než zasloužené volno. Většina z nich však samozřejmě počítá s BG3 a těší se na něj.
Někteří z nich se ale rozhodli nevypadnout z tempa, a tak v mezičase otevíráme další nový herní projekt.
Tímto vyplňujícím projektem je překlad hry: Age of Wonders: PlanetFall.

Jde o hru velmi podobnou známé Age of Wonders 3, kterou jsme rovněž překládali pro Triumph Studios, upravenou do sci-fi kabátku, vč. mimozemských ras. Profil této hry již byl vytvořen a věříme, že si najde svoji komunitu.

Dobrou zprávou je, že díky "technikovi" má hra kompletně vyřešenou technickou stránku (přeložen bude i launcher, který si hra instaluje bokem - byť bude mít nejspíše vlastní sekundární instalátor) a díky grafikovi @Char bude kompletní česká grafika. Nejen loga a spouštěcí obrazovky, ale i např. ingame grafika. Výsledky můžete vidět na náhledech v profilu hry.
Ještě lepší zprávou je, jak už u nás trošku začíná být zvykem - že opět nezačínáme na nule!
Překlad se již rozjel, a tak vás v grafech čeká již pár hotových procent. Upozorňuji však, že na tomto projektu pracují jen někteří překladatelé a nepojede to moc rychle.

V současné chvíli probíhá překlad Základní hry, ale studio Paradox Interactive, pod nějž Triumph Studios spadá, má v plánu tři velká DLC (ještě letos, na jaře 2020 a na podzim 2020). Překládat budeme zatím jen Základní hru. DLCčka budeme dělat následně postupně tak, aby si hráči mohli alespoň zahrát Základní hru a DLCčka až časem dle možností a času.
Po spuštění projektu BG3 bude tento projekt poněkud zpomalen (podobně jako např. XCOM2 v průběhu DOSu), ale nemusíte mít strach, víte, že překlady vždy dokončujeme... Doufáme, že se překlad Základní hry stihne před spuštěním BG3.

Vše ale samozřejmě bude záležet především na počtu překladatelů, kterých zkrátka nikdy není dost.
Proto, pokud má někdo zájem to zkusit, napište a můžete vyzkoušet test. Nelekejte se jeho náročnosti (i nářečí). Jde jen o to zjistit, jakou máte úroveň...
Např. právě Age of Wonders není nijak textově složitý projekt, jde o běžnou angličtinu a může to být i velmi dobrý trénink na budoucí Baldurs Gate 3.
Pokud někdo dříve testem neprošel na "velmi těžký DOS", neznamená to, že nemůže překládat jednodušší texty PlanetFallu - stačí se jen ozvat.
Nábor překladatelů je tak stále otevřen.

POZOR!
Nově hledáme i korektora!
Náš skvělý týmový korektor @Stoupa si po dlouholetém zápřahu potřebuje trošku odpočinout, a proto si až do BG3 bere zaslouženou"pauzu".
Pokud někdo z vás má zájem dělat korekci této hry, na což je krom práce v excelu vyžadována především špičková znalost spisovného českého jazyka, pište prosím do diskuze nebo na SZ, příp. na "náborový profil hry" v sekci Hledám pomoc.


Text si pro vás připravil @PredatorV, vedoucí týmu COTT.
 
  • To je paráda
Reactions: martinzzz
Top