• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Hard West + Scars of Freedom

Hard West + Scars of Freedom 1-0

♠ CougarCS93: Lokalizace bude 100% na GOG (Apoliener to testuje) a já mám Steam verzi a taktéž to funguje. Takže dvě hlavní platformy máme pokryté. Warez by měl fungovat též...

♠ Děkujeme všem za hodnocení spuštěného fóra k překladu Hard West. Velice nás to potěšilo a věřte, že je to pro nás velká motivace a hnací motor. Taktéž děkujeme prvnímu mecenášovi Kamilovi, který velkoryse podpořil naší snahu! Do credits rozhodně zahrneme všechny mecenáše a ty nejštědřejší se v nějaké podobě objeví i přímo ve hře (formou poznámky např. v popisku nějaké zbraně či předmětu).
 
Naposledy upraveno moderátorem:
CougarCS93: Od kdy je třeba GOG warez?
Nějak nvm o tom, že by někdo používal dobrovolně GoG :D , zvlášť když ty hry stojí stejně ... Nemám rád na PC milion platforem jak *****, stačí mi že ke Steamu musím používat ještě Origin a Uplay ...
 
Tak já osobně třeba preferuju gog, kvůli tomu, že je DRM free a obecně mám radši starší hry, tzv. good old games :) origin a uplay mi přijdou nejhorší platformy a taky důvod proč si v nejbližší době nezahraju nejnovější heroesy a ani nestojí za moc (hratelnost jednodušší a jednodušší) a na steamu oceňuju hodně velké množství her a vesměs takovou všestrannost :)
 
♠ Ahoj všem! Tak tu máme pondělí a přináším nové obrázky z probíhajícího vývoje. Několik zranění a ovlivnění...

HW1.jpg

♠ A zde již plně lokalizovaná obrazovka hrdiny včetně utrpěných postihů i vylepšení. Utrpěná zranění se dají vyléčit. Sice ne zcela, takže máte třeba kratší nohu, ale zase se to vykompenzuje na statistikách :)

HW2.jpg
 
♠ Desperados - Wanted Dead or Alive - vynikající záležitost. Je to tak. Nádherná hra. Do dnes se na Commandos, Desperados a vůbec všechny izo grafické hry dívá dobře. Ostatně já skoro ani nic jiného nehraju. V poslední době mě nadchnul Shadowrun a Pillars of Eternity právě i kvůli podobně laděné grafice. Vyrostl jsem na Planescape: Torment, Baldurech, Icewind Dale, Fallout 1 a 2, Nox atd. Takže pro mě je infinity engine naprosto srdcová záležitost. Sice si občas zahraju nějaké to 3D a nové hry, ale výše uvedené hry vůbec nemažu z hard disku (+ první System Shock). Dnes můžou hry vypadat sebelépe, ale tyhle hry u mě nic nedokázalo doposud překonat.
 
♠ A takhle to jednoho dne na divokém západě začalo... Tohle přece nemůže nechat jednoho chladným.

Bez názvu.png
 
Já právě za starejch dobrej časů hrál Desperados, Commandos a hlavně Robina Hooda - ten mě bavil asi nejvíc a hlavně super CZ dabing :D , ale Hard West mi podle videí příde jako trochu jiná liga, moc RPG prvků a hlavně hra není tak akční a je pomalá, sem myslle že se nese ve stejným duchu a ona je to klasická tahovka, kde i pohyb postavy ukončí tah.
 
$$$ Děkujeme uctivě Tiboru Virčíkovi za štědrý příspěvek, který dorazil na naše konto i s milým vzkazem! $$$

♠ CougarCS93: No a v tom je právě to kouzlo. Tahovky jsou naprosto super! Výborné na nich totiž je to, že se člověk může díky svým schopnostem a umění kombinování schopnostích karet, dostat i z té nejhorší a takřka beznadějné situace. To mě na tahových RPG naprosto pohlcuje. Je to úplně něco jiného než někam jenom prostě naběhnout... Také mě na tahových hrách velice baví, že člověk může každý level zkusit odehrát naprosto odlišně. Líbí se mi, že existuje mnoho cest. V Hard West jsem si vyzkoušel v rámci jednoho levelu třeba 4, 5 přístupů a vše jde :)
 
Ááá, lup došel. To rád čtu. Takže než vy doděláte svůj úkol, tak já tedy zatím počkám U Zdechlé kobyly, dám si pár :beer mug: a budu se snažit udržovat klidnou atmosféru podniku. :cl::ad:
 
hra porizena :) jestli vam to pujde takhle hezky od ruky, poslu nejake chechtaky, abyste meli na ohnivou vodu...
 
♠ virus: Ještě jednou díky! Brzy ustájíme koně a připojíme se na sklenku whisky. Tedy pokud to s tím udržováním klidné atmosféry podniku nepřeženeš :)

♠ GhostikCZ: Skvělé! Tento týden si vezmeme na paškál zbraně (některé kousky jsou opravdu šílené) a zrovna sedím nad veškerými předměty ve hře. Tj. tabáček, whisky, talismany, elixíry či boty, různé unikátní předměty apod. Apoliener vkládá veškerou energii do scénáře. Nicméně již plně funkční jsou obrazovky hrdinů, schopnostní karty, buffy, zranění, menu, herní mechaniky, statistiky, cca půlka předmětů... Děkujeme za podporu!
 
Kdy plánuješ pre alfu?

Teď jedeme na plno ******** ale mám tam sem tam volné okna tak jen ať si tam nenarvu další projekt (jsem se podíval na seznam her které jsem poledni rok dělal a málem mně kleplo :D)
 
Corvus: Tak dobře. Řeknu barmanovi ať opráší stůl, že čekám hosty. :bz: Atmosféra v podniku je velice příjemná :by: a lidé mě tu mají rádi. Po počátečných problémech :am::cg::cl::dc: jsem uvedl podnik do čistého stavu, za což mi barman dluží dobrou lahvinku a ruka zákona je ráda, že jsem jí ušetřil práci. Takže čekám a ješte jednou, není zač. :az:
 
Kdy plánuješ pre alfu?
♠ Ahoj Barbare, hele, na tohle je ještě brzy. Apoliener i já máme práce nad hlavu. Zatím makáme na překladu, testujeme (respektive já i zároveň hojně testuju, protože to nemůžu vydržet a chci všechno vidět rovnou i ve hře a co nejvíce odladěné. Čili pokud bude test, tak rovnou alfa a dovolím si už teď tvrdit, že s tím nebude příliš práce. Mazlíme to.

♠ Chidlink: Recenzi jsem ještě nečetl, ale na českém internetu jde rozhodně o nejlepší hodnocení. Jsem zvědavý, co tam napsali :) Díky za info!

♠ Virus: Výborně, gringo! V tom případě bych si dovolil pozvat tě na jeden supercloumák! :beer mug:
 
♠ Takže já osobně aktuálně pracuji na veškerých předmětech. Níže ilustrační obrázky. Neberte to prosím jako finální verzi. Než se text ustálí, tak u mě osobně to je minimálně na tři kola korektur a úprav :) Zde prezentované obrázky berte jako betu. Slouží pouze jako náhled, aby fanoušci měli přehled o progresu v lokalizaci.

♠ Pokud by to někdo nepochopil, tak popisek u whisky je odkaz na mé oblíbené Motörhead a jejich frontmana Lemmyho Kilmistera (v názvu je ale schválně Killmister se dvěma "L"). Odkaz je jednak n jejich album "Ace of Spades", na kterém figurují na obalu jako desperáti a skutečně existuje Whisky Motörhead (oficiální produkt kapely). To jen tak na okraj.

♠ Důležité je, aby v popisku byla zmíněna i konkrétní vlastnost předmětu (léčí, vylepšuje, postihuje). Anglický text je až extrémně holý. "Láhev alkoholu" a nazdar... Popisky se b udou navíc ještě upravovat a budou bohatší, protože jsem zjistil, že konkrétně u popisu předmětů může být více než jeden řádek. Tolik z dnešního reportu z překladu.
Díky za přízeň!

HW.jpg
 
♠ Pokud se někdo stále rozhoduje nad koupí hry na Steamu/GOGu nebo si prostě jen není jistý, co že top vlastně ten Hard West je, tak zde let's play videa v podání redaktorů Games.cz a Hrej.cz. Nutno podotknout, že tak špatný gameplay jsem už dlouho neviděl... Naprosto netaktické hraní, které spíš potenciálního zájemce o hru odradí. Věčná škoda.

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Ale bohužel v něčem mají pravdu. Chybějící save/load nebo alespoň checkpointy jsou docela velké mínus (i z důvodu potřeby ukončit hru a jít něco dělat :) ), nebo třeba fail s misí, kde musíš zemřít, to se opravdu nedělá :(
 
♠ Kamil: Save/load mi chybí ve hrách obecně... Nikdy nepochopím ten "super úžasný trend" znemožnit naprosto libovolně si hru uložit kdy hráč chce. Už vůbec se mi nelíbí, že hráč, který za hru zaplatí své těžce vydělané peníze, nemá prakticky žádná práva. Respektive má jich čím dál méně. Hra není v krabičce, omezený počet instalací, nemožnost zvolit si při prvním hraní obtížnost, absence savů/loadingu atd. apod. Já hraju a sbírám hry od počátku '90 let a musím napsat, že když si člověk projde celým tím vývojem hraní... tak opravdu nemám slov a pouze kroutím hlavou nad tím, kam to dospělo. Naprosto strašný.

♠ Co se ale týče první mise ve druhém scénáři, tak to kategoricky nesouhlasím a opravdu nechápu, proč to všichni neustále rozebírají. To, že se z této situace nedá dostat, mě tedy naopak dost pobavilo a hlavně jsem to pochopil asi po 5 výstřelu, kdy 1) nešlo nikam odejít (za dveře za barem/do patra), 2) krytí za barem NIJAK nepomáhalo (a obecně nešla uplatnit vlastně žádná taktika), 3) bandité se téměř pokaždé trefí a hráč ne :) Nevím, mě to tedy vyloženě sedlo a následující mise tomu nasadila třešničku. Skutečně jsem se nad tím vůbec nepozastavil, naopak jsem si říkal, OK, družka mrtvá, tak to jsem zvědavý jak si s tímhle autoři teď poradí, protože hraju nejsvědomitěji jak můžu :D Navíc Smrt (v roli vypravěče) vše glosuje, čili bylo jasné, že jde o záměr.
Co beru jako fail, tak to je následující mise, ve které když člověk zemře, musí absolvovat i předchozí pasáž v baru, což je zcela zbytečné, pokud se stejně není šance zachránit. Jinak mi save/load konkrétně u této hry zase AŽ TAK nevadí, protože mě opravdu hodně baví a je hodně svižná. Nicméně optimální to zcela určitě není, to máš pravdu.

♠ Mimochodem, kdyby Tomus zapnul mozek a nepobíhal tam naprosto netakticky, šlo by mu to lépe... Byl jsem opravdu překvapen jeho stylem hraní, kor když třeba Xcom a podobné typy her vyloženě hraje. Zrovna mu to nešlo u Hard West, škoda. U Lukeho jsem zvyklej, že hraní není nic moc, ale Tomus překvapil. A propos, kdyby pokaždé tu první misi hned neodklepl, mohl ji pro hráče odehrát v tutorialovém režimu, kde snad ani není šance zemřít, protože v tu chvíli hra nepovolí jiné kroky než předem stanovené, aby představila základní prvky hry. Což já bych tedy udělal (a lépe si tak nachystal "dramaturgii vysílání"), protože to nádherně hráčům ukáže, jak se tahle hra má hrát a odpadlo by 150 klasických dotazů zda jde prostřelit materiál, zda jde napadnou nepřítele z boku atd. Prostě by to hned z kraje krásně prezentoval. Tutorial jde dohrát asi za 45 vteřin :) a potom se mohl v klídku soustředit na pořádnou misi s celou skupinou. Ostatně bránění vlastního pozemku mu také nešlo. První, co měl udělat bylo zalézt s tím Mexičanem do baráku, aby měl kryt ze všech stran. Opět... s použitím odražené kulky mise asi na 2 minuty (střední obtížnost/bojová zranění zapnuta)... Ale to už bych byl opravdu hnidopich.
 
  1. Měli to udělat jak ve Flashpointu ....což znamená savepointy a jeden maximálně dva savy během zony
  2. Že neměli šanci vyhrát no a co doprdele ? Budete se divit, ale takových misí v různých hrách je víc třeba Star Craft naprosto nechápu tenhle argument ba naopak se mně líbí takový začátek. Není nic lepšího než zařvat ***** jsem mrtvej to se autoři zbláznili nebo co a pak vylézt z rakve s nabytou brokovnicí a dotazem kde že byl ten bar?
  3. Ač mám Pavla Smutného rád tak nehrál zrovna nejlépe, na druhou stranu já třeba hraji mizerně simulátory, jsme prostě jen lidi.
How.
 
Back
Top