• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Grafická karta okolo 6000kč

morfeus..

Překladatel
Příspěvky
299
Skóre reakcí
139
Bodů
0
Ahoj prosím o radu. Moje současná sestava je
CPU: AMD Phenom(tm) II X4 955 , 3.2 GHz
zdroj: Fortron Black Power 650W
deska: GA-790XTA-UD4
grafika: NVIDIA GeForce GTX 650 Ti 2GB
ram: 4x2GB Kingston DDR3 - 1333
A rád bych novou grafickou kartu. Vím,že mě zbytek sestavy bude brzdit, ale přesto bych to rád tou kartou nějak vylepšil;)
Tak jakou kolem 6000kč ?
Předem díky za rady.
 
Vlastní zkušenost?
co třeba MSI R9 280 GAMING 3G
 
Naposledy upraveno moderátorem:
JJ sám ju mám a GTA V dám v pohode na 60 FPS na very hight :)
A k AMD sa už nemienim vrátiť :)
 
Ještě se pokouším někde najít jakou má propustnost dat to je prej velkej ukazatel.
 
Ja budem tiez menit graf. kartu. Ale som sa rozhodol este pockat na nove generiacie s plnou podporou DX12. Myslim si, ze teraz menit asi nema ani velky vyznam. Prechod na W10 a DX12 a potom kuknem, co budu ponukat.
 
Pokud mužete jděte na R290 je to hodně pocítit značku doporučuji Saphira nebo MSI (ale raději Saphira) jsou to bezkonkurenčně v této době poměr cena výkon dobré karty....a je velká pravděpodobnost že plně budou využívat DX12 ALE zatím to není jisté.
 
No to já jsem viděl jako velké plus, jen vím že 960 má pořád jen 126bit sběrnici a bojím se že 2gb vram je na hranici.
 
No už urob ako uznáš za vhodné mne to bohate stačí GTA dám na Very hight 60FPS v pohode The evil within Dám na full 60FPS ACU dám na Very hight na 60FPS.
 
to já ale pořád nevím:LOL: u mě je problém současný procesor je to už dědeček
 
Tak a je tu rozhodnutí. Protože zbytek sestavy mě stejně brzdí a 12direct asi stejně nevyužiju. Beru jako plus že R9 280 má 3gbvramky a nebude potřebovat tolik zatěžovat zbytek sestavy a taky má téměř dvojnásobnou datovou propustnost oproti gtx960 díky širší sběrnici. Je to opravdu těžký a jdu nakonec do R9 280. Snad nebudu litovat. Děkuju všem za rady.
 
Už je možnosť kúpiť
Asus STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
čiže ... je výkonejšia ako 280 + má 4GB :)
 
Garussi děkuju za zájem a pomoc. Jenže tahle karta je zase o 2000kč dražší a to já už nemůžu dát. V pátek jsem si koupil tu R9 280. Ve hrách jsem teď více méně v detailech na max. upravuju jen ostatní nastavení. A DA3 když dám na max tak kolísá fps. Jinak zatím spokojenost tahle karta mě dostala o jeden možná jeden a půl level v detalilech výše.
 
Naposledy upraveno:
S tou 280 mám dobré zkušenosti. Není to nejvýkonější karta,ale slouží dobře. :)
 
Jestli ti nevadí bazarovka zkus omrknout aukro nebo tak něco.V loni jsem takhle koupil jen pár měsíců starou MSI 280x gaming,jede naprosto parádně,tichá,velice výkonná,spolehlivá. :)
p.s-sorry,nevšiml jsem si že už máš koupenou.Jinak ta tvoje 280 je taky dobrá volba :)
 
Naposledy upraveno:
GTX 900 Rada má plnú podporu DX12
Chyba nema plnu podporu DX12, ziadna karta od NVIDIE momentalne na trhu nema plnu podporu DX12 ale iba DX12 Tier2 a to rada GTX9xx. Plnu podporu ma len AMD zo svojou architekturou
GCN a to preto ze DX12 kopiruje a vychadza z API MANTLE. Inac GTX960 je az moc orezana a urcite dat za nu 6k je vela
 
osobne By som pockal, na uvedenie novych AMD, mozno to pohne cenami, AMD mozno uvedie i vylepsene a plne jadro TONGA tj. AMD 285 s GCN1.3 samozrejme uz pod inym oznacenim
 
960 orezaná ? GTA V dám Na max bes ssao a tiene na normál + tesaláciu a ide mi na stabilných 60FPS
AC U dám na very hight na 60-54FPS A že orezaná :D Ale za to AMD a ich výhrevné telesá môžeš naraz robiť Hrianku a volské oko na to ale dobre no :D. A ako vieš že AMD má plnú podporu a Nvidia nie Potvrdil to niekto oficiálne ? Alrbo si čisto iba Fanboy AMD a Hater Nvidie ?
 
A chces tvrdit ze GTX960 nie je orezana,no dobre zle som sa vyjadril. na Mainstrem je proste zmrvena( 128bit zbernica patri do lowend...), tu nejde o Fanusika AMD ci NVIDIE ( mam skusenosti s oboma kartami) a ano Nvidia nema tzv full dx12, ani nemoze mat( nie je to vina Nvidie) lebo DX12 je zalozene na API MANTLE ktory je robeny priamo na GCN archytekturu. To ze ti ide GTA V na 60FPS full je pekne ale ide i o to ake mas CPU, ano AMD maju vyzsiu spotrebu ale to nie je tak vyna AMD ale TSMC pretoze nie su schopny uz 3 roky dodat 20nm technologiu ktoru slubovali, a je to dan za to ze jadro Hawaii je univerzalne. GTX960 nie je zla krata, ak pouzivas iba Full HD tak uplne dostacujuca ale ta cena nieje proste primerana.
 
Back
Top