• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Grafická karta okolo 6000kč

Je zcela šumák, jestli máš stejnou značku desky a karty.

K výběru - je těžké takto obecně radit, dobrá 470 se skoro může rovnat 480. Svůj názor jsem napsal výše.

Aktualizace: Pročti si tohle, ale odmysli si to pomlouvání Nvidia, ten člověk je známý Nvidia hater Nicméně v popisu a srovnání v rámci AMD je OK: http://www.ddworld.cz/pc-a-komponen...gb-a-nitro-8gb-zabijak-gtx-1060-a-rx-480.html
 
Naposledy upraveno:
Podle toho článku to zní fajn. A jak to vypadá s tou VR - ready. U té 480 to píšou, ale u 470 už ne. Má se jednat jen o trik prodejců a na 470 by to šlo taky rozjet, když ten výkonnostní rozdíl není takový? Rád koketuju s novinkama. Tedy pokud se to netýká té VR sady za 26 tisíc... to teda bych nedal.
 
Je to jen o výkonu, Viz výsledek (posledních 5 sec):
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.

amd-radeon-rx-470-specs-100675257-large.png
 
Já se dotoho trošku vložím MSI děla v tenhle okamžik nejlepší grafický karty minimálně dvě generace před ní je dělali. Nejlepší tím myslím že s toho vytáhli nejvíce proto jsem mu ji doporučil. Za druhé je třeba uvést že když máš stejnou značku desky a grafiky tak některé sw přece jen lépe pracují a můžeš ji různě za vchodu upravovat .Dvojka není argumentem hlavním ale jednička ano neboť pokud srovnáš všechny modeli třeba MSI 290 následně všechny modely R390 tak zjistíš že MSI s nich vytáhla nejvíce vždy o proti konkurenci.


Jinak Nvidia i AMD dali velice vyrovnané karty. Pokud narazíš na hry s DX12 nebo podporu Vulcanu pojede tam lépe AMD. Pakliže se podíváme na normální hry je to spíše vyrovnané a kdo pro jakou kartu tu hru zrovna psal a jaký ovladač je optimalizován na tu hru.
 
Tak já jsem asi rozhodnutej... děkuju moc za veškeré nápovědy a vysvětlení... na 99% půjdu do 470 8gb od sapphire.
 
No v taktování nejsem moc znalej. Vím, že už jsou ke kartám programy co to udělají za mě, ale šponovat na max žádnou hru asi nebudu... jde o to abych si hry na pár let užil na (skoro) max :) a karta byla co nejlepší v poměru cena výkon. A v tomhle případě je třeba msi nejlepší výrobce karet, ale taky asi bohužel nejdražší...
 
Je to hodně subjektivní, co člověk, to názor na nějakou značku.Já mám oblíbené Asus nebo GigaByte.
 
Naposledy upraveno:
Hlavně si dej pozor ať nekoupiě referenční kartu jen s nálepkou :)
 
a poslední rada vždy se podívej na více herních obchodu..třeba Alze poslední dobou co předvádí s cenama mně celkem **** a už tam moc nenakupuji spíše Czc.
 
Jen si dovolím doplnit svůj poznatek k výrobcům karet. Pro MSI hraje i vychytané chlazení, které ani po letech v silné zátěži není skoro slyšet. Asus STRIX se svým chlazením je ale poslední dobou srovnatelný. U ostatních výrobců nevím (třeba zrovna výše zmíněný Gigabyte je u mě na černé listině, měl jsem od nich jednu kartu a po roce začal větrák v zátěži hučet jak benzínová sekačka). Vzhledem k tomu, že je pro mě tiché PC základním požadavkem, vždycky si raději připlatím za MSI/ASUS.
 
Já zase naopak nemám rád MSI, protože to byla první deska, na které vystřílely kondenzátory (tak jsem je přepájel a pak zase sloužila). Naopak s ASUS nebo Gigabyte (řada UltraDurable) jsem nikdy žádný problém neměl.

Ale jak jsem psal, co člověk, to zkušenost a názor.
 
To už nevím, je to dlouho, něco s Socket 478 pro Pentium 4 .
 
tak za tu dobu se změnili postupy .....ale ok neberu ti to.
 
Tak zítra si jdu pro 470 8gb od sapphire. Zítra na večer dám vědět jak na ní šlape zaklínač. (y)
 
Ahoj, karta je v bedně no a musím říct, jsem dost rozpačitej.. Strašně se to seká a skáčou fps nahoru dolu. Je to nehratelné... U jiných her dobrý, ale Zaklínač slabý... Ovladače mám poslední. Doufám, že se to časem zlepší... Navíc což nechápu mi v zaklínači, jinde ne, po pohnutí myši ještě chvilku kurzor myši klouže tak všelijak po obrazovce... a zaklínače mám taky aktualizovaného... Ale to mi dělá i na jiné graf. kartě tou to není. Nějaké rady? Dragon Age - Inquisition vše na max při hd a 45fps někdy při boji klesna na 36fps.
 
Naposledy upraveno:
doporcuji ti silne preinstalvoat zaklinace tohle neni grafickou kartou.

a jeste zkus vypnout vsechny nvidia futry sice by to nemlo tak vadit ale pro jistotu.
 
Tak je to nějaké divné dal jsem analýzu při hře a paměť je bloknutá na max 2000MHz víc neběží a ventilátor se spouští a hučí už 51°C pořád jsem s toho nějak mimo...

před spuštěním jsem dal verifikaci zaklínače.... z gogu, ale jak říkáš asi ho smáznu a vše znovu nainstaluju.. jo myslíš ty vlasy to jsem už povypínal jsem na středních detailech a pořád se seká..

a ta klouzavá myš jsem vypl nebo zapl v nastavení hardwerovou myš teď nevím a přestalo to.

mod Kamil: 3 příspěvky sloučeny, používej prosím tlačítko "Upravit"

Tak v infu je opravdu takt paměti 2000MHz a přitom má běžet na 8000MHz
 
Naposledy upraveno:
Tak je to dobře... má běžet na 2000MHz Jen je to nesrozumitelně popsané.... Teď přeinstalovávám Zaklínače, tak uvidíme jestli to bylo hrou..

Tak po přeinstalaci Zaklínač běžel dobře začal zlobit až po instalaci DLC, tak jsem začal odinstalací DLC znovuhrání a přestalo to. Teď běží se vším skoro na max na 60fps jen občas při akci klesne asi o 10fps.
Takže závěr: rx470 jsem spokojený....
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Back
Top