1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Ghost of a Tale - překlad před dokončením, živá ukázka dnes a ve čtvrtek, ve 20:30

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 11 Září 2018.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Dlouhých pět let se kutilo, na indiegogo zafinancováné, RPG Ghost of a Tale, aby 14. 3. 2018 vyšlo ze stínu předběžného přístupu na světlo světa, v podobě plně hratelné hry.

Já osobně neznám žádnou hru, která by vás nechala přímo hrát za myš, určitě se nějaká v minulosti najde, ale teď si jí prostě nevybavím.
    V současnosti je to však Ghost of a Tale, kde se ponoříte do příběhu malého myšího minstrela Tila, který se musí vypořádat s mnoha úkoly ve světě plném krys, jež se nezdráhají malou, nejen myší populaci terorizovat mnoha nepěknými způsoby. Byť to v počátcích vývoje vypadalo, že se myšák bude i ve větší míře ohánět mečem, z tohoto záměru tvůrce díky bohu ustoupil a tak zde naprostou většinu úkolů a soubojů musíte vyřešit nepozorovaně, pomocí pastí nebo únikem. Dalo to celé hře úplně nový rozměr, ale hlavně větší smysl, když si člověk uvědomí, že tu stojí malá myška proti obřím krysám.

Pro Lionela Gallata, bývalého animátora studií Dremworks, je to vůbec první samostatný herní počin, ale už hned na začátku pochopíte, že jeho bývalá profese, je zde zužitkovaná na maximum. Prostředí je jednoduše kouzelné a každý kousek zdi, Tila samotného, je zpracovaný do nejmenších detailů. Na oficiální stránce hry se můžete podívat do minulosti a například si prohlédnout jak vypadala hra v roce 2015, a jak vypadá dnes.

Tolik ke hře, ale vás jistě více zajímá, jak je to s překladem?
    No, jak napovídá název článku, ten skutečně vzniká a to pod taktovkou zkušeného překladatele @Apoliener a, který má za sebou již překlady jako jsou Hard West + Scars of Freedom nebo Shadow Tactics - Blades of the Shogun.
    V dubnu se zde objevila informace, že překlad vzniká a dnes vám s radostí oznamuji, že je téměř hotovo. Ještě se ladí poslední detaily, tým se musí ještě vypořádat se zněním některých veršů a písní, ale to nám nebrání se dnes a ve čtvrtek podívat na ukázku překladu, který mi @Apoliener poskytl k prezentaci.

Živý přenos proběhne dnes a ve čtvrtek, v cca ve 20:30, zde:

Současně poběží i na mém Youtubovém kanálu, kde následně zůstane k nahlédnutí i záznam.

Záznam živého přenosu je k dispozici zde:

Profil překladu: Ghost of a Tale

• To se mi líbí To se mi líbí x 2
    Naposledy upravil: 12 Září 2018
  2. Leffi

Doplněn záznam úterního streamu. Ve čtvrtek se do hry vrátím ještě jednou a pak ji na čas odložím, abych nevyspoileroval úplně všechno! Ne kecám, já bych všechno vykecat ani nemohl, s mojí neschopností se kamkoliv dostat.

3. Leffi

Jen připomínám, že se dnes ještě jednou vydám s Tilem na cestu z vězení a vsadím se, že nebude trvat dlouho a vrátím se do něj zpět :) Bude to poslední stream ze hry s cz na delší dobu, abych příliš nespoileroval, ale zase nemám obavy z pokračování, protože mým tempem nehrozí žádné zásadní odhalení.

Stream odstartuje v cca 20:30.

Sdílejte tuto stránku