• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Galactic Civilization 3

Galactic Civilization 3 Epic 4.1

Zdravím,
tak je tu nová verzia GC III (v 2.8). Píšem to preto, lebo mne, po jej inštalácii hneď po spustení, hra padla. Niekoľkokrát vyskúšané, tak som zvedavý, či je to len u mňa problém. Skúsil som potom kontrolu integrity, aj odinštaláciu a znovainštaláciu, kedy sa hra predsa len spustila, ale niekde zostala deformovaná čeština :(
Ak môžete a chcete, tí čo sa bavia touto hrou, podeľte sa o svoje skúsenosti a rady o možné riešenia tejto situácie.
Díky všetkým ochotným...;):)
 
Já už to teď moc nehraji, tak se o případné změně verze dozvím až tady :)
Za chvíli nahraji verzi 2.8. Snad to bude ok. Smazal jsem si fonty a nepodařilo se mi to pořádně vyzkoušet.
Kdyby něco, tak napište.
 
Fonty ke stažení. Jsou pořád stejné, jenom nebyly součástí poslední aktualizace.
 

Přílohy

  • Fonts.zip
    1,5 MB · Zobrazení: 20
Ahoj, rád bych upravil některé texty, případně i něco k překladu přidal :)
Jen bych potřeboval vědět, jak děláš editaci, protože XML soubory se mi např. v Notepad++ zobrazují ve špatné znakové sadě a nepodařilo se mi tam dostat správný text s diakritikou.
 
dobry mam, problem, dam cestinu, vsetko ok, ale ak sa objavia dialogy tak nic nevidno...mam verziu GOG 2.8...mam nieco nastavit? alebo sa to da opravit? dakujem
 

Přílohy

  • 2018-04-01_2318_1.png
    2018-04-01_2318_1.png
    1,3 MB · Zobrazení: 20
Shodou okolností jsem to zrovna instaloval znova a na Steamu je vše OK.
Nemám ale tušení, jak to funguje na GOG verzi. Může tam být například nějaká ochrana na délku, CRC součet nebo se to prostě jenom musí nahrávat jinam.
Tady bohužel neporadím, možná jestli tu je někdo jiný s GOG verzí.
 
Ahoj,
super práce.
Ale hra je nyní ve verzi 3.0, koukal jsem, že mám nějaké chybějící texty, např. přírůstek peněz za kolo není přeložen, zobrazuje se jen placeholder.
Každopádně - jak mohu pomoci s překladem?
 
Ahoj,
Děkuji.
Novou verzi už překládám. Tady bohužel žádná pomoc nepomůže, protože musím porovnávat změny oproti minulým verzím a některé změny jsou až oproti 2.6
Jak jsem ale už psal, jsou k překladu volné technologie.
 
OK,
máš to někde v gitu?
Aby nedošlo náhodou k tomu, že dva budou dělat na tom samém?

A ještě dotaz... v jakém kódování jsou ty XMLka? Otevřel jsem \\Documents\My Games\GC3Crusade\Mods\ExampleMod\Text\AbilityText.xml abych se mrknul a v UTF 8 je to špatně, v Windows 1250 je to ještě horší...
 
Nikde na Gitu to nemám. Já technologie nepřekládám. Uživatel kajmik překládá soubor MasterTechDefsText.xml z verze Crusader a uživatel Masura, udělal překlad Altarianského technologického stromu. Takže si můžeš vybrat cokoliv chceš :)
Víc posílám do konverzace.
 
Rimmer doplnil k překladu Galactic Civilization 3 nové informace:

Steam 3.0 bez DLC Intrigue

Aktualizace 3.0, zatím bez DLC Intrigue, které musím ještě dopřeložit. Pokud nemáte koupené DLC Intrigue, můžete nahrávat na stejné místo jako dřív.
Pokud ale DLC máte, pak smažte texty v adresáři Mods a nahrajte je rovnou do adresáře hry
steamapps\common\Galactic Civilizations III\data\English\Text
a
steamapps\common\Galactic Civilizations III\DLC\EXP2_Crusade\English\Text
v nastavení každopádně nechte povolené mody

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Rimmer doplnil k překladu Galactic Civilization 3 nové informace:

Steam 3.01

Aktualizace 3.01, částečně i DLC Intrigue.
Pokud nemáte koupené DLC Intrigue, můžete nahrávat na stejné místo jako dřív.
Pokud ale DLC máte, pak smažte texty v adresáři Mods a nahrajte je rovnou do adresáře hry
steamapps\common\Galactic Civilizations III\data\English\Text
a
steamapps\common\Galactic Civilizations III\DLC\EXP2_Crusade\English\Text
a
steamapps\common\Galactic Civilizations III\DLC\EXP3_Intrigue\English\Text
v nastavení nechte povolené mody

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Zdravim, cestina mi jede, ale bohuzel mam problem s diakritikou... u hacku a carek mi to pise divny znaky ve hre.. nevite co s tim?
 
musejí se nahrát fonty z překladu do adresáře steamapps\common\Galactic Civilizations III\Fonts
také musí být povolené módy v nastavení hry
 
Není někde youtuber co tohle hrál českej ? Bych se rád na tu hru mrkl s Cz komentáři.
 
Rimmer doplnil k překladu Galactic Civilization 3 nové informace:

Steam 3.02

Aktualizace 3.02, částečně i DLC Intrigue.
Pokud nemáte koupené DLC Intrigue, můžete nahrávat na stejné místo jako dřív.
Pokud ale DLC máte, pak smažte texty v adresáři Mods a nahrajte je rovnou do adresáře hry
steamapps\common\Galactic Civilizations III\data\English\Text
a
steamapps\common\Galactic Civilizations III\DLC\EXP2_Crusade\English\Text
a
steamapps\common\Galactic Civilizations III\DLC\EXP3_Intrigue\English\Text
v nastavení nechte povolené mody
GC3Fonts.zip nahrát do...

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Nebylo by jednodušší udělat instalátor, který by ty kroky udělal sám ? Klidně vám ho vytvořím.
 
Určitě by to bylo jednodušší s instalátorem a pokud ho vytvoříte, budu jenom rád. Co k tomu potřebujete?
 
Zdravím
Stáhl jsem si Verzi 3,02 a nejde rozbalit. Soubor poškozen. Verze 3,01 mě nefunguje :(
 
Back
Top