• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Fran Bow

Fran Bow

Ahoj, snazim se behem prace překládat ale.je toho na mě teď moc.

Mimochodem lidi se ptají jak je to s překladem ale s korekturou apod nikdo nepomáhá Doted nikdo nic nenapsal na discord. Takže jsem na to uplně sama. Překlad, testovani, uprava, grafika....do toho osobni život, prace, druhá prace..... Topovka


Zájemci si prozatím na discord skupine mohou vyzkoušet prvni 2 kapitoly ktere by měli být úplně ošetřené, případně třeba objevi ještě nějaké chybky nebo je napadne vylepšení překladu. Samozřejmě budu ráda za každého co pomůže, kdo překláda sam to zná....
 
Naposledy upraveno:
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

nová verze překladu k dispozici

Zdravím všechny!
Kdo má zájem, může otestovat nový překlad - ke stažení na google disku, můžete mi pak dát info na discordu nebo zde ve zprávách. Na disku je i složka se save soubory pro rychlejší "cestování".

https://drive.google.com/drive/folders/1Um7sfPuyavDlxFDft5bMCFATiVGoomMr?usp=sharing
Překlad se zeleninou není zkontrolován, to budu teprve muset udělat. Budu ráda za každou kontrolu, a za každou zprávu.

Díky všem a přeji pěkné léto :)

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

3 kapitola komplet

Ahoj všichni!!
Posledních 300 řádků z celých 1400 se dělalo opravdu složitě a zdlouhavě :D .

Snažila jsem se postavičkám dát nějakou intonaci, rozdílný charakter ale dělá se to složitě s tím, jak je samotný soubor pro překlad rozházený. Něco je tady, něco tam..... nejde přesně poznat kdo je jaká postava a opravdu se to nejlépe překládá při hraní hry, abych věděla kdo je kdo.

Nyní tedy končí překlad ve chvíli kdy se Fran dostane z Ithersty.

Chtěla bych vás požádat o pomoc - má...

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

Ahoj!!

Ahoj! přeji všem krásný nový rok!
Rozhodla jsem se překládání streamovat, tak kdo by měl zájem, může postup sledovat. Pokud nestihnete živé vysílání, můžete si proklikat záznam :)
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.

Už brzy dokončím ZNOVU kapitolu Ithersty protože o překlad jsem přišla. Tak mi držte palce a pevné nervy xD už bych si to ráda zahrála v češtině!
Uvítám korektory, kteří by si projeli ty 3 kapitoly a pomohli mi najít chybky :)
Díky za trpělivost!!

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

Konečně Ithersta za námi!

Ahoj všichni. Kapitola 3 je dokončená a tentokrát několikrát zálohovaná takže mě o to už nic nepřipraví!
Stále nemám korektory, měl by někdo zájem? Brzy (během pár dnů) postnu do discord skupiny aktualizovanou verzi češtiny, jen musím přeložit obrázkovou grafiku.

Díky moc za vaši trpělivost a mějte pěkné pondělí! smajlík srdíčka

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

Přeložená kniha + měl by někdo čas na korekturu? :)

Ahoj všichni! Tady je kompletně aktualizovaný instalátor. Pokud by to házelo chyby, nebo byl nějaký problém tak mi prosím napište.

Máte mít nyní:
Komplet vše až do konce 3. kapitoly včetně veškeré grafiky, přeloženou knihu od Leona Castilla.... Pokud na něco narazíte prosím napište mi na email, sem do zpráv, nebo na náš discord :)

Překlad:
Discord:
...

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
YOP chtěl jsem si hru zahrát, ale mám pouze GOG verzi hry:rolleyes:. Chtěl jsem si tedy koupit steam verzi (y), ale z nějakého důvodu steam verze hry koupit nejde :mad:, nevím proč?!
Bude verze češtiny i pro gog verzi? díky :broken_heart:
 
@Poke, tak na Steamu hra jde koupit, alespoň mně to jde:
1651684490932.png


Nicméně, pokud se nepletu, tak se na začátku uvažovalo o DRMFree verzi. Ale nevím, zda to je identická verze s GOG verzí.
 
Tak mě už taky, asi byl včera v noci nějaký výpadek. :oops:
 
Na Humble Bundle je teraz hra v zľave za 3,74€ (steam kľúč)(y)

 
já ji už koupil za cca 270 kč, no.... asi neumim hledat :rolleyes:
ale už jsem ve 3 kapitole mozna ke konci 3ti... "troch" textu v cz chybělo, nebylo prelozeno par listu v knize, dale nektere hlasky a tak... ale neva, zatim uplne pecka!!!!
akorat az dohraju tu 3ti kapitolu, tak budu muset pockat na preklad. Jinak bych uz z toho nic nemel, AJ nevladnu, holt 30 let jsem nebyl schopny se do AJ dokopat.... co uz, jako negramot uz asi i zemřu :LOL:

ale diky lidem jako tady si občas něco v cz mužu užít, díky :clapping_hands:(y)
 
Naposledy upraveno:
Ahoooj Poke moc děkuji :smiling_face_with_heart_eyes: Hele pokusím se hru předělat i pro Gog až bude hotová verze pro steam. Pokud bys udělal screeny těch chyb co jsi našel a poslal mi je sem do chatu nebo na discord bude to skvělý! Zatím vše testuji a kontroluji sama, pokud mi někdo občas něco nepošle, takže spoustu věcí mohu přehlédnotu :3
Díky za trpělivost!!
 
Ahoj... len aby som bol v obraze, ako to je s prekladom tejto adventúrky? Vidím, že projekt je rozbehnutý od roku 2018...
...a stále nie je dokončený a k dispozícii na použitie či dopreklad?
 
Ahoj, překlad stále běží ale dělám to ve volném čase, zadarmo, do toho mám svoje podnikání a stálou práci a osobní problémy. Překlad dělám úplně sama, a prakticky už 2x od začátku protože jsem před rokem a nějakým měsícem přišla o veškerá data a půl roku jsme řešili jednu chybu u programu co mi pomáhá přidat háčky a čárky.... Takže prakticky to není o tom že pracuji 4 roky v kuse. Může se to zdát jako dlouhá doba čekání, ale z mého pohledu to uteklo ani nevím jak :ROFLMAO:

:warning:Takže jestli chceš můžeš se přidat na discord, kde jsou aktuální informace, můžeš si češtinu vyzkoušet a dát mi na to nějakou odezvu protože tu NEMÁM a chybí mi i nějaký korektor, a někdo kdo by tu hru proklikal úplně co nejvíc to jde a našel nepřeložená vlákna kterých jsem si nevšimla.
Češtinu si stáhlo několik lidí, ale nikdo se mi k tomu zatím nijak nevyjádřil.

A také hru musím zároveň při překladu hrát, což je taky vytěžující. Bez toho nevíš co překládáš a koho, celý soubor překladu je nepřehledný, takže aktuální vlákno ve hře si musím vyhledat, jiný styl co jsem zkoušela nebyl účinný. (schválně se podívej na screenshot)
Někdo kdo překládá xtou hru by to třeba měl rychleji, každopádně já nejsem profík a dělám to především PRO ZÁBAVU a chci aby to bylo kvalitní, ne aby to bylo "honem honem a je mi jedno jak to bude vypadat"

Nezdá se to asi ale na jednoho člověka je i takto malý překlad dost :) Každopádně plánuji dodělat co nejdříve, jen mi to ztěžuje skutečnost, že den má pouze 24 hodin, a prvně musím dělat věci za které dostávám zaplaceno, což je především práce, plus ty věci okolo co mě aktuálně živí. Což děláme všichni.

Jestli se nudíš, mám spousty podobných her Fran Bow co češtinu nemají a taky by si zasloužili a nebo mi můžeš pomoci tak jak sem psala výše :)

Za pomoc budu ráda, díky za zájem a pochopení a přeji krásné prázdniny! :waving_hand::smiling_face:
 

Přílohy

  • Výstřižek.PNG
    Výstřižek.PNG
    93 KB · Zobrazení: 34
Hrozně jsem se těšila na další update! :D Je super, že v tom pokračuješ, jsem nováček a chtěla bych se v překladu zaučit, ale vůbec nevím jak a s čím začít, mám dokonce jednu hru (sally face) kterou toužím přeložit už asi 3 roky, ale pořád jsem se k tomu neodhodlala a fran bow mám taky moc ráda, takže mě štve, že nemohu pomoci. :/
 
Hrozně jsem se těšila na další update! :D Je super, že v tom pokračuješ, jsem nováček a chtěla bych se v překladu zaučit, ale vůbec nevím jak a s čím začít, mám dokonce jednu hru (sally face) kterou toužím přeložit už asi 3 roky, ale pořád jsem se k tomu neodhodlala a fran bow mám taky moc ráda, takže mě štve, že nemohu pomoci. :/
Panejo Sally Face mám taky ve svém seznamu!! Moc ráda ti poradím když budu moct nebo pomůžu s grafickou úpravou.
Mě strašně moc pomohl Kwej, možná ti taky poradí když mu napíšeš, bez něj bych ani nezačala překládat protože bych nevěděla jak začít.
A díky moc za podporu. :love:
 
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

4. Kapitola za námi!

Tak s radostí oznamuji že jsem se prokousala 4. kapitolou a nyní už přecházím na POSLEDNÍ.
Moc všem děkuji za podporu a trpělivosta držte palce ať to konečně doklepu bez újmy :D

Během poslední doby si překlad stáhlo docela dost z vás a nepřišli mi žádné informace ohledně chyb nebo nedostatků, takže pokud byste na nějaké narazili prosím NAPIŠTE MI.
Aktualizaci udělám během pár dnů, dám ještě vědět. Sledujte mě na discordu ať máte veškeré informace ihned.

Krásné pondělí všem, Markéta...

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Hrozně jsem se těšila na další update! :D Je super, že v tom pokračuješ, jsem nováček a chtěla bych se v překladu zaučit, ale vůbec nevím jak a s čím začít, mám dokonce jednu hru (sally face) kterou toužím přeložit už asi 3 roky, ale pořád jsem se k tomu neodhodlala a fran bow mám taky moc ráda, takže mě štve, že nemohu pomoci. :/
Po překladu SF toužím už dlouho, ale kdybys mi mohla nějak poradit, bylo by to super. :)
 
Uživatel Majkyska vložil k překladu Fran Bow novou aktualizaci:

Instalátor 4. kap.

Ahoj všem!
Instalátor je na světě a jsem strašně vděčná za vaši trpělivost!
Aktuálně si zahrajete do předposlední 4. kapitoli.
Pokud někdo najde chybu prosím přidejte ji na náš discord nebo mi ji pošlete emailem [email protected]

Přeji krásné hraní a brzy už budeme v cílové rovince!


Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
WOW, SUPER, díky, skvělá práce. Hru jsem měl rozehranou, ale pak nebyl překlad a já jí smazal :( a to jsem byl dost daleko.... (byl jsem už jako rostlina a tak... a pak už to bylo v AJ:/ )
Asi znova nahodím a začnu pařit od začátku :)
Držím pěsti, ať to brzy dotáhneš do konce (y)
 
WOW, SUPER, díky, skvělá práce. Hru jsem měl rozehranou, ale pak nebyl překlad a já jí smazal :( a to jsem byl dost daleko.... (byl jsem už jako rostlina a tak... a pak už to bylo v AJ:/ )
Asi znova nahodím a začnu pařit od začátku :)
Držím pěsti, ať to brzy dotáhneš do konce (y)
Jeste bych s hranim pockal az ta cz opravdu vyjde, snad se uz letos podari. Jinak gratuluji k nedavnemu patemu vyroci.
 
Back
Top