• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Fallout 4

Fallout 4 1.0.3

[QUOTE="ce...[/QUOTE]

No ved sa my zdalo,ze tam je akosi malo textu,ale snaha bola,vydno ze ty mas celkovo lepsie textury,travu mas zivsiu a tak,ze by sme poriesili nejake mody,by si my poradil a tak,dakujem ak mas chvilku cas,alebo na mail teda [email protected],lebo u mna hra vyzera dost biedne,mam nejake mody cez Nexus mod...
 
Certe nechceš se s náma podělit o návod jak si zprovoznil tu češtinu v tom full dialog interface hodně lidí by ti poděkovaly :)
 
tiez by som bol vdacny,textury uz mam vyriesene,ta hra dostala novy rozmer kokos,pribudli stromy a vsetko ozelenelo,jeden mod co dokaze spravit a cakam na ten Full Dialog,bez toho to nebudem hrat
 
Omlouvám se pokud to tu někde bylo řečeno. Mám nainstalované všechny DLC? Jak nejlépe je deaktivovat. Abych hrál pouze základní hru? Musím je odinstalovat nebo jdou nějak vypnout? Díky
 
neboj sa,DLC sa ti nebudu pliest do hry,oni sa spustaju zvlast,oni su pod pridavok a pokial hras iba novu hru,hras iba zakladnu hru
 
Andre007, piko21:
Zítra (tím myslím 26.12. cca 11:00 až 14:00) sem dám návod jak to zprovoznit, pokud mě někdo nepředběhne :)

Edit... hm, citace nějak nefunguje...
 
Nechat každého se trápit s předěláváním stringů mi připadá zbytečné, napsala jsem vedoucímu překladu jestli je můžu zveřejnit takže uvidíme.
 
[QUOTE="Fr...[/QUOTE]
Používáš nějaký mod manager? Pokud ano stačí je odšrtnout v seznamu a nespustí se. Pokud manager nepoužíváš tak je můžeš pouze odinstalovat přímo na steamu.
 
Se souhlasem vedoucího překladu sem dávám upravený string pro full dialog. Krátké odpovědi jsou vyměněné za dlouhé. Nejsou zde varianty skrýt sarkastickou odpověď, zobrazit jak krátký tak dlouhý text atd. Toto bude mít cenu, až čeština projde korekturou a bude ve finální verzi.

Nainstalujte si full dialog v jakémkoliv rozhraní chcete, pak nainstalujte češtinu a pak přepište tento string.

https://uloz.to/!KubOekzjgOyI/fallout4-en-7z
 
Ono to není nic složitého, stačí se řídit návodem zde https://www.nexusmods.com/fallout4/articles/11/?
V podstatě, kdybych to měl shrnout:
1. Nainstalujete mod Full Dialogue Interface, English.
2. Nainstalujete češtinu.
3. Nainstalujete xTranslator https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/134/?tab=1&navtag=https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/ajax/moddescription/?id=134&preview=&pUp=1
4. Spustíte xTranslator.
5. Objeví se "Set Options and Languages", Source Language a Destination Language dáte "en" a
případně opravíte cestu pro Fallout 4\Data\ a Fallout 4\Data\strings\ pokud nesouhlasí s vaším umístěním, já to měl defaultně ok, dáte OK.
6. File > Load Esp/Esm > Fallout4.esm (uvidíte výpis textů viz https://i.imgur.com/OGl17Ju.jpg místo diakritiky jsou různé znaky a klikyháky, toho si nemusíte všímat, na výsledek to nemá vliv.
7. Tools > Load all masters
8. Tools > Old dialog style, není třeba nic měnit a dát rovnou ok.
9. File > Finalize Esp/Esm > YES > YES a to je vše, čeština by měla být funkční s Full Dialogue Interface viz
Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.

Edit: tak koukám pozdě :)

Jinak díky všem za češtinu, super práce!
 
[QUOTE="ce...[/QUOTE]
Díky! Môžeme očakávať aj preložený unofficial patch?
 
chcem sa podakovat cert,Full Dialogy funguje na jednicku a instalacia je uplne ze primitivna,staci prepisat iba jeden subor,kazdopadne sa chcem podakovat aj madPav3L,ale od cert my prisla instalacia cestiny jednoduchsia a mam to odskusane,je to plne funkcne,cize sa mozem uz plne venovat hre :D
 
Ještě se zeptám ohledně modů. Jaké doporučujete nahrát? Jsou nějaká opravdu nutné? Nepotřebuji na ultra textury, nemám nadupané pc. A hlavně jak se řeší před aby nedělali bordel s češtinou. Předem děkuji za nějaké návrhy.
 
Ahoj, nainstaloval jsem češtinu a po startu hry se jen zobrazí úvodní "video tutorial S.P.E.C.I.A.L.", pak vidim jen oblek, cole se ukáže zeleně Čeština 0.9.0 a když cokoli zmáčknu, tak hra spadne... Nebylo by prosím nějaké řešení? Reinstall a znovustáhnutí celých 70 GB nepomohlo :D Díky moc :)
 
@palko Ježiš, ty jsi zlatej... děkuju moc :) Připojenim přes telefon se problém vyřešil.. fakt moc díky :)
 
Ještě by to chtělo češtinu pro nějaký sorting mod (nejlépe asi Valdacil's) a bylo by to perfektní.
 
Ahoj.
Asi dotaz pro madPav3L nebo cert, pokud odpoví. Jakoukoliv instalací a používáním "Full Dialogue" bude zablokován zisk Achievementů?
 
Zdravím,

může mi někdo poradit ohledně módů ve Fallout 4? Před instalací češtiny (i betaverze) mi normálně fungovaly, ale teď právě ne a ani nedokážu poznat, jestli tam vůbec jsou (nevybavuji si, jestli měl předtím Fallout 4 stejné manu jako Skyrim, kde šlo módy normálně vybrat). Několikrát jsem to prověřoval, nastavení se zdá být v pořádku, seznam pluginů je podle všeho taky na místě, ale nic to nedělá. Nejde o žádné velké módy, jen na páčení zámků easylockpicking a nabourání do terminálů easyhacking.

díky

ps: jinak čeština vypadá fakt dobře :):)
 
Back
Top