1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Novinka Fallout 4 čeština!

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 10 Listopad 2015.

?

Chceš češtinu do hry Fallout 4?

Hlasování bylo ukončeno v 24 Leden 2016.
  1. Ano velmi, a jsem ochoten přispět

80,6%
  2. Ano, ale asi bych nepřispěl

13,2%
  3. Ano, a jsem ochoten přidat ruku k dílu

6,4%
  4. Ne, češtinu k hraní nepotřebuji

2,2%
  5. Češtinu nepotřebuji, ale rád přispěji

1,9%
Je povoleno více hlasů.
Stav tématu:
Nelze odpovídat na toto téma.
  1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

V době, kdy začínám psát tyto řádky, je to bezmála sedmnáct hodin, co byl do světa vpuštěn Fallout 4.

Předem bych se měl omluvit za bulvární nadpis této bleskovky, ale přistoupil jsem k tomuto, abych Vás přilákal k těmto řádkům.

Dneska se totiž bude jednat o výzvu, a to hned dvěma sférám. Jsme mladý portál a naše úspěchy se dají počítat na prstech obou rukou, ale téměř všichni z realizačního týmu jsme přesvědčeni, že čeština by i k tomuto dílu měla vzniknout.

Rádi bychom tyto řádky dostali ke všem překladatelům a ujistili je, že jsme připraveni poskytnout jim veškerou kapacitu našeho portálu, aby se nemuseli starat o detaily a mohli nerušeně pracovat na tak mamutím projektu, jakým čeština k Falloutu 4 bezesporu je.

V neposlední řadě se však obracíme i na Vás. Rádi bychom, abyste nám ukázali, že zájem o tuhle češtinu není zanedbatelný, že si ji přejete! Pomozte nám šířit tuto výzvu a dejte vědět i v naší anketní otázce, že zájem je. Jsme přesvědčeni, že otázka financování v případě komunitních překladů je až na druhém místě, ale dejte vědět, že i tato varianta by Vám případně nebyla cizí.

• To se mi líbí To se mi líbí x 9
    • Souhlasím Souhlasím x 1
  2. Barbar

Barbar Čestný člen Tým COTT

Nejdříve jsem chtěl psát jo ale pak jsem se podíval co udělali s Fallouta a upřímně ? Ani ne...navíc překládat cca kolem 5000 normostran je práce pro bohy... ( takový projekt v historii české komunity nebyl).

Osobně přeji každému kdo se do toho dá hodně štěstí ale něco mně říká, že tenhle projekt pokud se udělá tak bude trvat cca 3 roky.

• Souhlasím Souhlasím x 1
  3. risha03

risha03 Člen

Dal jsem "ano a jsem ochoten přispět", i když popravdě sem nikdy za češtinu nepřispěl. Ale zde... no prostě FALLOUT!!! Toužím si to zahrát a zde by mi opravdu nedělalo problém, za tak rozsáhlou češtinu přispět. Přeju hodně štěstí do budoucna s tímto překladem. :)

4. Barbar

Takže opravuji dle infa co jsem našel a které se zásadně liší od toho co propagovali autoři to má jen :
    6 976 747 znaků, tzn. 3 876 NS.

to je o poznání lepší ale pořád je to dost velká sada.

Souhrn dalších informací :

1) Takže si vypůjčím ještě informační post od Mrazíka u diskuze co jsme měli: "Texty v souboru jsou nahazene ladem skladem,vsechno smichany do sebe takze pomalu nevis co zrovna prekladas,dialogy smichany mezi dalsi texty...a taky ve hre muzes hrat navic za zenu ci muze,coz v textaku neni nijak rozliseno navic,takze je i laikovi jasny ze to je temer 100% prace navic... takze si k obrovskemu mnozstvi textu pripoctete opravdu pracne a casove narocne testovani,ptz texty budou po prelozeni hodne z kontextu...x lidi to bude muset kompletne dohrat za obe pohlavi,a to fakt dukladne,coz je strizlivym odhadem dalsi 3-4 mesice... "

Tohle dále vyplynulo

2)k tomu přičtu dalších cca 1200 normo stran za DLC které mají vyjít a mám výsledný koktejl..(takže se nakonec s DLC dostáváme na těch 5000 normostran!)

Jedná nemotivující zpráva
    3)A ještě jedno info bokem Cenega dala ruce pryč od sponzoru téhle hry.

Závěr
    Co to všechno znamená ? Že to bude vážně jízda tohle překládat.

• Informativní Informativní x 3
  5. Chronos

Chronos Čestný člen Tým COTT

Tak už hraji Fallout 4 pár hodin a jde to bez češtiny hrát celkem v pohodě, ale s češtinou by to člověka mnohem více vtáhlo do děje. ;)

6. Jsem ochoten přispět ale bohužel tak 100-200kč max. :/ jako student zas tolik financí nemám a hlavně ne teď když skončili brigády.

7. Chidlink

Chidlink Tým COTT Člen

Nepamatuji si žádnou hru od Bethesdy co by měla příběh, pochybuju že ho bude mít Fallout 4

8. Chronos

No hlavní příběh je zatím krapet klišé. :D

9. Nippo

Nippo Tým COTT Člen

Barbar: ešte, že si sa opravil. Už som ťa chcel opravovať :D

10. madPav3L

madPav3L Člen

Tak původně jsem si myslel, že bych na Fallout 4 přispěl, ale zatím je to pro mě jedno velké zklamání. Z toho co jsem viděl, tak dialogy ve hře jsou primitivní, žádná možnost volby, UI je naprosto šílené, ovládání na PC je prý hrůza, žádný survival mod a graficky to vypadá jak 5 let stará hra... takže dávám "Ne, češtinu k hraní nepotřebuji" a doufám, že moddeři to opraví.
    Po Fallout NV je to vážně škoda, člověk by si myslel, že si vezme Bethesda z Obsidianů nějaký příklad, ale ne.

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
    Naposledy upravil: 10 Listopad 2015
  11. Chronos

Tak kdy vydala Bethesda doopravdy odladěnou hru? :D Grafiku mám na maximální výkon a dle mého názoru je určitě vidět v tomhle směru posun. Dialogy jsou poněkud sušší to je pravda, ale ta hra má v sobě tolik textů, že ne každý rozhovor muže být perla. :D Osobně mě celkem baví ten nový craft systém, který dost rozšiřuje herní náplň. Co se týká přežívání, tak je to dost okleštěné, to byla asi nejsilnější stránka F: NV. :) Tak hra teprve vyšla, takže je dost možné, že v rámci season pass vydají dodatečný obsah podle zpětné vazby od hráčů a tenhle neduh vylepší. ;)

12. CougarCS93

CougarCS93 Člen

Za mě - je mi to volný ... Ikdyž je to blbý. Zejtra si du vyzvednout hru a jako fakt nehodlám čekat 2 roky než někdo udělá češtinu :D a pak už mi to bude stejně jedno, protože takhle obrovský hry většinou víckrát nehraju, jelikžo už není čas ...

13. Corvus

Corvus Člen

Bylo jasné, že je to pouze otázka času! Držím palce a těším se :) Rozhodně jsem pro vznik češtiny a rád přispěju částkou do 200,- Kč.

14. Barbar

Jediný novodobý Fallout co měl dobrou zápletku byl New Vegas a ten nedělal Beshda myslím.

• To se mi líbí To se mi líbí x 2
  15. Swayvill

Swayvill Čestný člen

Předpokládám, že F4 bude pro mě stejně nehratelný jako F3 (a ostatně všechny ostatní hry od Bethesdy), ale přesto jsem musel dát první možnost, protože jinak by mě žena zbila :arghh:

• To mě pobavilo To mě pobavilo x 1
Stav tématu:
Nelze odpovídat na toto téma.

Sdílejte tuto stránku