• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Expeditions: Viking

Expeditions: Viking 1.04

Ten Heill ok seall jsme bral že je tam úmyslně...mně to krásně podkreslovalo hru

Jo, to je v pořádku, to samozřejmě měnit nebudu. Je to tam přeložené mnohokrát, akorát ke konci už jsem to párkrát nechal bez překladu. Do té doby si to snad každý zapamatoval... a jestli ne, tak... :)
 
Já ten pozdrav ve staré norštině taky nebral jako chybu to chraň pánbůh, přesně jak říkal Barbar to skvěle podtrhuje atmosféru. Jen sem nevěděl, jestli to není chyba, že někde je ten pozdrav v závorce přeložený a někde ne. :)
 
Já ten pozdrav ve staré norštině taky nebral jako chybu to chraň pánbůh, přesně jak říkal Barbar to skvěle podtrhuje atmosféru. Jen sem nevěděl, jestli to není chyba, že někde je ten pozdrav v závorce přeložený a někde ne.

Jasně. Jak jsem psal, bez překladu jsem to nechával jen ke konci. Což relativně odpovídá, záleží, kdy se vrátíš do hradiště a potkáš tam Branu.
 
Tak jsem včera rozehrál Vikingy znovu a tentokrát za ženskou postavu. :) Pár mušek jsem našel, ale jedná se spíš o chyby v ženských rodech, což u takhle rozsáhlé práce musí být šílená makačka na pozornost. Jinak Farflame, mám ty screenshoty posílat po hnedka jak to najdu, nebo mám počkat až jich bude víc a potom to poslat najednou?
 

Přílohy

  • 2020-06-08T19-19-14.png
    2020-06-08T19-19-14.png
    3,6 MB · Zobrazení: 24
  • 2020-06-08T19-23-52.png
    2020-06-08T19-23-52.png
    4,4 MB · Zobrazení: 31
  • 2020-06-08T19-39-58.png
    2020-06-08T19-39-58.png
    4,3 MB · Zobrazení: 29
  • 2020-06-08T19-43-20.png
    2020-06-08T19-43-20.png
    2 MB · Zobrazení: 28
  • 2020-06-08T19-43-56.png
    2020-06-08T19-43-56.png
    2,2 MB · Zobrazení: 27
Pár mušek jsem našel, ale jedná se spíš o chyby v ženských rodech, což u takhle rozsáhlé práce musí být šílená makačka na pozornost. Jinak Farflame, mám ty screenshoty posílat po hnedka jak to najdu, nebo mám počkat až jich bude víc a potom to poslat najednou?

No, makačka to je, občas se stane, že i při opravách zapomenu, že jsem tam někde nedal ženský rod, i když se na to snažím myslet. Jednotlivě to neposílej, spíš nějakou várku. Chtěl jsem vydat opravu, ale tak ještě chvíli počkám. A díky.
 
Jé tuhle hru jsem úplně ztratil ze své pozornosti. Hned jak se vypořádám s Jindrou ze Skalice, tak se vrhnu na Sever. Moc díky. :love:
 
Není zač. S Jindrou ve Skalici je to zajímavé, ale boj za vikingský klan a dobývání Británie je určitě o něco vyšší level. :)
 
To: Farflame. Tak teď jsi mě trochu nahlodal začít s Jindrou nebo nejdříve s "vikingama". Těžké dilema. Jinak držím palce s překladem Torment.... A těším se na nějakou aktuálku.

PS: proč tvůj příspěvek nejde citovat?
 
Uran: Díky.
Citovat asi nejde poslední příspěvek. Ani já nemůžu citovat ten tvůj. Proč to tak je, se ptej Ascalona. Nenastavil jsem si to tak. :)

Co se aktuálky týče, tak překládáme Greedfall a poslední novinku jsem teď vydal zde. A větší novinku ještě děláme.
 
Zdravím. Mám zájem o steam klíč k Vikingum, pokud je ještě k dispozici. Nejde mi poslat soukromá zpráva :( Diky
 
dobry den
stiahol som si tvoju verziu cestiny ale nefunguje ktoru som naistaloval do korenovej zlozky s hrou.
mam GOG verziu 1.0.5 ale uz som asi prisiel nato preco to nejde. pomocou odkazu co ma presmeruje na tvoj web som tiahol cestinu ale ty tam mas veziu na stiahnutie 1.01 pricom v aktualizaciach mas uverejnene ze si vydal uz veriu .04 takze otazka ako sa dostanem k najnovsej verzii na stiahnutie?
 
@vecnysamotar To, o čem mluvíš, je verze 0.4 a ta není poslední. Poslední je 1.01, takže tu jsi stáhni, co mám na webu. :)

Z tvého popisu není moc poznat, co jsi udělal. Co ti hlásil instalátor? Zahlásil nějakou chybu? A čeština se musí navolit v nastavení, aby fungovala, není tam automaticky. Je to napsáno na webu.
 
dobry den
stiahol som si tvoju verziu cestiny ale nefunguje ktoru som naistaloval do korenovej zlozky s hrou.
mam GOG verziu 1.0.5 ale uz som asi prisiel nato preco to nejde. pomocou odkazu co ma presmeruje na tvoj web som tiahol cestinu ale ty tam mas veziu na stiahnutie 1.01 pricom v aktualizaciach mas uverejnene ze si vydal uz veriu .04 takze otazka ako sa dostanem k najnovsej verzii na stiahnutie?

Ahoj,

osobně mi dříve čeština na Steam verzi šla. Hru jsem z časových důvodů nedohrál. Když jsme se na to teď chtěl vrhnout tak mi čeština nejde ani po opětovné instalaci hry i češtiny. Už jsem s tím dnes strávil skoro 2h a nemůžu se pohnout. Instalace proběhne ok ale ve hře v nastavení jazyka se mi čeština vůbec nenabízí.

Tobě se to nakonec povedlo rozchodit?
 
@vecnysamotar To, o čem mluvíš, je verze 0.4 a ta není poslední. Poslední je 1.01, takže tu jsi stáhni, co mám na webu. :)

Z tvého popisu není moc poznat, co jsi udělal. Co ti hlásil instalátor? Zahlásil nějakou chybu? A čeština se musí navolit v nastavení, aby fungovala, není tam automaticky. Je to napsáno na webu.

Ahoj,

mě se tedy taky nedaří češtinu zprovoznit. Dříve šla normálně. Vše mám nové, takže ve složce s hrou nemohlo být něco starého. Může to být např. novou aktualizací hry? Hru zvládnu dohrát v AJ, ale když už je čeština byla by škoda ji nevyužít, protože čeština je skvělá.
 
osobně mi dříve čeština na Steam verzi šla. Hru jsem z časových důvodů nedohrál. Když jsme se na to teď chtěl vrhnout tak mi čeština nejde ani po opětovné instalaci hry i češtiny.

Musíš spustit instalaci jako správce, to jsi udělal? Eventuálně vypni během instalace antivir.
Žádná nová verze hry nevyšla.
 
Ahoj,

vůbec mne nenapadlo, že jsem celou dobu byl přihlášen na přihlášení ženy. Na hlavním účtu to klaplo na první dobrou.

Díky moc.
 
Ahoj,

osobně mi dříve čeština na Steam verzi šla. Hru jsem z časových důvodů nedohrál. Když jsme se na to teď chtěl vrhnout tak mi čeština nejde ani po opětovné instalaci hry i češtiny. Už jsem s tím dnes strávil skoro 2h a nemůžu se pohnout. Instalace proběhne ok ale ve hře v nastavení jazyka se mi čeština vůbec nenabízí.

Tobě se to nakonec povedlo rozchodit?
napis mi sukromnu spravu tam ti odpoviem
 
Ahoj Farflame,
pozorně sleduji Tvoji tvorbu a smekám před Tebou i týmem. Pravidelně nás informuješ o novinkách i Tvém/Vašem postupu v překladech. Za poslední dobu se mi trochu vytratily informace o překladu Tormentu. Prosím, měl bych dotaz, jak pokračuje (pokud pokračuje) jeho předklad či snad už jen korektury. Děkuji. Paflik :)
 
@Paflik Ano, překládají se nějaké malé soubory, ale většinou korektura. Až příští rok doděláme základ Valhally, tak přijde na řadu dodělání Tormentu. Částečně se asi bude testovat obojí souběžně, ale jsou to velké hry, takže dodělá se jedno po druhém.
 
Uživatel Farflame vložil k překladu Expeditions: Viking novou aktualizaci:

Oznámení a nový díl ze série Expedic

K této češtině ještě vydáme malou opravu několika překlepů a pár úprav v táboření a cestování, kde ještě haprovaly ty mužské/ženské tvary, kterých je tam požehnaně. Až dodělám něco v Outriders, tak se na to podívám.

A pomalu vyhlížíme novou RPG Expedici:

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
@Paflik Ano, překládají se nějaké malé soubory, ale většinou korektura. Až příští rok doděláme základ Valhally, tak přijde na řadu dodělání Tormentu. Částečně se asi bude testovat obojí souběžně, ale jsou to velké hry, takže dodělá se jedno po druhém.
@Farflame Děkuji za odpověď, na tento překlad se moc těším. v češtině je to něco úplně jiného......budu se muset zatím vrátit k Vikingům, u kterých jsem skončil před odjezdem do Anglie. :D
 
Uživatel Farflame vložil k překladu Expeditions: Viking novou aktualizaci:

Nová čeština a malý dárek pro fandy RPG

Opravili jsme ještě několik překlepů v češtině.

A připravili si pro vás malý předkrm roku 2022 - video o bojovém systému Exp Rome s CZ titulky:

A nebojte, není to všechno, co máme na vánoční čas. Ještě něco vydáme. :)

Přečtěte si více o této aktualizaci...
 
Back
Top