• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

excel

MikeCZ21

Člen
Jde udělat v podmíněném formátování?
Tabulka je stará dejme tomu týden. A dnes upravím jednu buňku/y a ona se změní barva už nafurt

Kwej

Člen
Podmíněné formátování změní formátování buňky/buňek v okamžik, kdy dojde ke splnění podmínky a zůstane tomu tak do doby, dokud je tato podmínka platná.

MikeCZ21

Člen
A jaká z těch X podmínek je pro mě? Když dám datum se rovná, tak se nic nestane. Já v té buňce nemám čísla ale text. Tímhle si chci zjednodušit co mám udělané a co chybí

Kwej

Člen
Takže tě nezajímá kdy, ale zda je něco podle tebe hotovo. Takže nejjednodušší je dejme tomu např. sloupec A je to, co upravuješ a sloupec B bude označení hotového. A nepotřebuješ žádné podmíněné formátování, ale jen si přidáš filtr podle hodnoty ve sloupci B.

Kwej

Člen
Ale nic takového jako datum upravení buňky neexistuje.

Když si to nějak neoznačíš, tak to Excel nepozná, že to je hotovo. A když to označíš, tak si jednoduše odfiltruješ, co ještě hotové není.

Samozřejmě pokud pojedeš řádku po řádce, tak si stačí napsat poslední řádek, kde jsi skončil.

Ale, jestli trváš na tom dělat věci složitější než jsou, tak si klidně napiš makro. ;)