• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

ECO - Komunitní survival

Decker

Člen
Zdravím všechny, tímto tématem bych rád představil méně známou hru ECO.
Je to týden z5 co jsem na ni narazil na steamu, kdyz jsem hledal něco zajimavého. Bohužel jsem zjistil, že CZ/SK komunita je tam dost malá.

Tímto bych vám tedy chtěl tuto hru přiblížit a nalákat vás k přidání se do naši malé komunity.

Předem upozorním, že se jedná čistě o mé postřehy ze hry a její přiblížení. Nejde o žádný komerční účel.

O co de....
Ocitnete se na planetě (země), defakto bez ničeho... , nahle zjistíte, že vám hrozí velká katastrofa a to v podobě meteoritu který cca za 30dni (realneho casu) dopadne a je sváma amen. Každý server tedy ma svoji komunitu, která se snaží do onoho dopadu meteoritu tomu zabránit.

Ve hře je asi desitka různých povolaní, ale nejde aby jeden dělal všechno, takže zde už nastupuje prvek kde jste závislí na ostatních a oni na vás. V základu si postavíte stan, prozkoumáváte planetu, najdete par zakladních bobulek, tezíte drevo, kamen, zlato. Zacnete stavet prvni domek, pěstovat rostlinky.....

Pak zacnete nakupovat pozemky, zakladat "firmy" (i vlastní loga muzete mít na všem), a z dob kamene se cela komunita tak casem posouvá technologicky, drevené vozíky vyměníte za traktory.... a mozná z krovaka se stane multimilionář.

Dalším aspektem hry je komunita jako taková a jejich zákony.
Každý server (svět) má svého starostu, hlasuje se o zákonech, zadávají ji se veřejné zakázky (třeba na vybudovaní cest) atd...

Co je vlastně to ECO v názvu?
Jde o to ze vpodstatě kterákoliv komudita může přestat existovat, kupříkladu kdyz lovci budou lovit jeleny az do jejich vyhlazení, tak už nikde nesezenete jejich maso ci kuže. Muže jít třeba o rajčata a jejich spotřebu, nebo vpodstatě cokoliv jineho.

Jako platidlo slouží měna zlato (dle serveru), ale můžete si zavést i vlastní měnu a podpořit ji majetkem (zlatem). Meze se nekladou.

Hra je vEA, ale vyvojari se o ni staraj. Uz se testuje nová verze :)

Nejde sem vypsat vše co hra nabízí, ale doufám, že i tak by to mohlo někoho nadchnout aby se pridal.
Hraji na serveru NEW Haven 2.0 nick Birdy, tak klidne mi ve hře napište.

Děkuji za pozornost :D

odkaz na https://store.steampowered.com/search/?snr=1_4_4__12&term=eco

Naposledy upraveno: