• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Divinity: Original Sin 1 - Enhanced Edition

Divinity: Original Sin 1 - Enhanced Edition Aktuální verze

Nazdar hosi , omylom mozno aj dobre kupil som si pred casom hru no zistil som ze preklad je hotovy na vanilu a EE este nie ale uz mate 50% done tak to je super. Tesim sa a drzim vam palce
 
Ne, hru jsem měl nainstalovanou před vydáním DOS EE a jakmile jsem si stáhl a nainstaloval DOS EE, tak čeština zmizela.
 
Na gog.com je možnost si stáhnout původní verzi s češtinou, ale já si stejně počkám až se podaří dodělat DOS EE češtinu. Jinak díky za skvělou práci, doufám, že v ní budete pokračovat i nadále.
 
Ta já mám Steam a kvůli tomu nebudu kupovat hru znovu, zde ještě přikládám print, kde je jasně vidět, že cz bohužel není součástí hry a já tak musím čekat.
 

Přílohy

  • DOS bez češtiny.png
    DOS bez češtiny.png
    682,7 KB · Zobrazení: 28
Jelikož je EE na 50 procentech, tak si myslím, že už to nebude trvat tak dlouho. Těch 50 procent tam skočilo za jeden týden testování, takže se domnívám, že čeština bude do konce listopadu hotová.
 
Tak já si počkám, nic nehrotím jen se tady psalo, že u DOS na Steam někdo češtinu má, já ten šťastlivec nejsem :)
 
kluci drazí měsíc až dva ještě vydržte sím :)

Cz bohužel odebrali Lariani omylem a .....a já se vlastně nebudu znova rozčilovat takže prosím mějte strpení my za tohle opravdu nemůžeme a **** nás to jako Vás.
 
Však v pohodě, na tuhle češtinu se čekat vyplatí... na původní verzi byla špičková a na EE bude určitě taky :)
Díky za Vás :)
 
Myslím, že orthodox fans vydrží. DOS: EE je klenot a musí se to řádně vybrousit! ;)
 
Info pro všechny, kteří nepochopili princip :D

Hru jsme překládali průběžně s tím, jak ji autoři - Larian Studios - připravovali :D Proto je překlad 100%. I když ve skutečnosti byl méně, protože ti "píp" poztráceli pár souborů a místo aby se ozvali tak tam prostě nechali prázdné řádky - tj. zobrazuje se pak angličtina...

Testování je větší divočina.
V zásadě jde o to, že velká část textů je shodná s původním DOS 1 - to se porovnává a zjišťuje. Co je shodné, je tak i otestované a po korekci... co není - bude se muset dodělat...
Je to psáno níže u informací - stavy jsou "hrubé, bez přesných propočtů".
Kromě porovnání se musely opravit chyby od Larianu - dopřeložit ztráty, poskládat pár tisíc zpřeházených řádků (a pořád tam zůstávají - to najde až test...) apod.

V současné době už je to prakticky hotové, a rovněž jsem už i kousek otestoval (menu, tvorbu, a tutorial), takže dnes večer nahodím "aktuální" stavy, a zase o dost výš :D

A ještě budu muset zprovoznit a upravit ženskou postavu. To také bude na pár dnů :(
Dál už to ale půjde pomalu - klasické testování, hledání a opravy...

Ovšem - vzhledem k podstatně většímu, výrazně zkušenějšímu a sehranému týmu to ale vidím velmi nadějně...
------------------
A ohledně CZ, která unikla - Larian ji vydal bez testování, a poté ji stáhl:
V infu je psáno, proč byste ji neměli používat, a poté, co jsem sám projel ty tisíce řádků a úprav, nepřeložených a zpřeházených - by mě takový překlad tak znechutil, že bych i smazal celou hru :(

Znovu proto prosím, abyste počkali na kvalitní a dokončený překlad...
 
Naposledy upraveno:
V klidu pracujte, vím, že chyba ohledně odebrání češtiny není na vaší straně. Já jsem rád, že čeština vůbec vznikla takže mně to čekání až tak nevadí.
 
Urandsdsadada
přispět samozřejmě můžeš, a stejně tak to šlo i na staré - proč by nešlo? :) Netuším, kde jsi četl, že to nejde...
Číslo účtu je uváděno u každého překladu se všemi informacemi...
Když si otevřeš odkaz, co jsi sám nahodil - tak tam na stránce pod "Postupem prací na překladu" máš vše co potřebuješ...

Ohledně fóra - napiš adminovi (Ascalon), co přímo se ti nelíbí, nebo bys udělal jinak...
Snažíme se samozřejmě dělat co se dá... a admin si rozhodně min. přečte tvůj názor...
 
Já si počkám konečně a o Vánočních slevách už to Divinity musím koupit :D když sem se na to vykašlal u klasický edice tak teď už jen ta EE, když ono je to vlastně jedno. A zahraju, hned jak bude CZ hotová a nahozená, snad to Larian zase nepohnojí :D

Jen se koukám, proč má sakra EE edice méně achievementů, než ta základní :D Člověk na ně rád hraje a oni je ještě ubírají.
 
Tak, kdo chce hru se slevou, tak si buď počká do Vánoc (to ale spíš ještě o dost déle), anebo teď je na Steamu s 25 % slevou ("Black Friday") - ale už jen do zítřka :)

Na tohle jsem vůbec nekoukal, protože mám základní hru, takže EE zadara, ale pro někoho to může být zajímavé info ;)
 
Tak na GOG už je taky ve slevě 33% za €26.69, případně kolektorka za €46.69
 
Začínám s těma šupákama z Larianu ztrácet trpělivost. Podpořil jsem je na Kickstarteru, s tím, že jsem nehrál původní verzi hry, přihodil jsem víc a dostal jsem EE edici. Když jsem se jich ještě před vydáním ptal, kdy bude mac verze, říkali, že brzo. Leda hovno, tak jsem si koupil přes prostředíka, což se mi jinak příčí klíč k original verzi, jenže pak zjistím, že ta je taky bez češtiny, protože to Larian ******....začínám litovat, že jsem od nich vůbec něco kupoval, těším se jak malej, až si Divinity konečně zahraju a nakonec se k tomu asi nedostanu.
 
No češtinu stáhli kvůli EE. Ono to dává smysl. Přidali do hry další texty a kdyby nechali češtinu tak by jsi hrál a většinu měl přeloženu a do toho by ti šel občas jen anglický text. To by jsi nadával ještě víc ale ne jen na ně ale i na překladatele.
Taky jsem si myslel že si jí koupím abych zkrátil čekání na češtinu do Pillars ale odložil jsem to do vydání češtiny. Takže hold jsem se musel vrátit ke starým hrám. Icewind Dale a Newerwinter.
 
Já celkově nechápu tu propojenost a např. i stažení celé původní verze z prodeje. EE je rozšířená verze, ale taky přece samostatná hra v knihovně, ne? Navíc u EE je docela i nárust HW požadavků a jsou zde lidé, kteří by si ji kvůli tomu nemuseli zahrát, stažením původní hry ze steamu a GOGU nahrává prodávajícím klíče na steam a GOG.
 
Na STeamu jen -33% to je zklamání za to jejich patlalství co s tím předvádí, ale tak co, CZ tam stejně není a oni nic nepředvádí, takže počkáme si zase na tu hru do léta třeba :D
 
tak dnes na gogu aktualizovali DoS EE - pridali Mac a Linux
(pokial som si dobre všimol a nepridali už ho skor)
v popise ale je:
Works on:
Windows (7, 8, 10), Mac OS X (10.9.5+) and Linux (Ubuntu 14.04, Mint 17)
Languages:
Audio and text: English. Text only: český, Deutsch, español, français, italiano, polski, русский


to bude pre kupujuceho neprijemne prekvapenie... :blackeye: (je tam len ta angličtina)
povodna hra ma stále možnost čestiny (a ostatných jazykov) a Win+Mac (Linux stará verzia nemá)

takže ešte mi vŕta v hlave či kúpou EE edície nezískate v knihovničke na GoGu aj povodnú verziu... (nevie niekto?)

Edit: hmm tak na steame ostetné jazyky sú (okrem cz), asi to na gogu nebude ako u starej hry kde ste stiahli požadovaná verziu už v danom jazyku, ale stahujete anglickú dabovanú verziu hry v ktorej si jazyk titulkov zvolite asi v menu hry... neskušal som ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Dnes byl dokončen hrubý test... Prealfa je v plném proudu i přes Vánoce...
Testeři na Alfu již byli informováni...

Hledají se testeři na betatest (odhad je tak na únor)... více na starém DOS fóru pro VIP: http://forum.divinityfan.cz/
Pro nové zájemce zde: Zatím nejsou stanoveny podmínky, výběrová kritéria apod. ... ale každý z vás se může "zkusit přihlásit" - čím více testerů by bylo, tím lépe... a pak se uvidí :)
 
Back
Top