• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Divinity: Original Sin a Pillars of Eternity

Kamil

Čestný člen
Člen
Můžete prosím někdo krátce srovnat tyto dvě hry z hlediska obtížnosti, rozsahu, ukecanosti apod.? Nechci vědět která je lepší, to je hodně subjektivní, jen nějaké porovnání a možná doporučení, která je vhodnější pro začátečníka s takovým typem her.

Chidlink

Člen
POE jsem nehrál, ale četl jsem reakce a prý je tam dobrý příběh. DOS má zas lepší souboje, což mohu potvrdit. Souboje jsou opravdu neskutečně zábavné. DOS je určitě náročnější na obtížnost, co jsem viděl gameplaye, takže bych raději v tomhle asi doporučil pro začátek POE.

Pilda

Člen
PoE má mnohem rozvětvenější texty. Také jich je celkově mnohem více. Souboje jsou v DoS tahové a v PoE realtime s možností pauzy (tu pauzu používáš ale opravdu často, třeba i jednou za vteřinu, dvě, záleží na obtížnosti). Obtížnost je bych řekl tak na stejno. Obě hry beru jako stejně dobré, být tebou, tak si je zahraju obě a je jedno v jakém pořadí.

Marthy

Člen
Pokud nemáš s rpg moc zkušeností začal bych s Divinity,přijde mi jako lépe ovladatelné,myslím tím pohyb postav a boje.Pillars mi přijde s trochou nadsázky trochu jako zčásti hra a zčásti četba knihy :)
Ale oba tituly patří mezi dost obtížné rpg tituly,jestli s tímhle žánrem nemáš zkušenosti začal bych s něčím jednodušším,třeba s Dragon age...:)

Kamil

Čestný člen
Člen
Ono je RPG moc široký pojem, do kterého se vejde os Zaklínače přes POE a D:oops:S až po Mass Effect nebo dokonce BioShock. Takže vlastně už ani nevím, co RPG znamená, pro mě je to hra Dungeon Master, která má ale už k těm jmenovaným daleko :)
Nejraději mám tahové strategie, u kterých se musí přemýšlet a není to spíše RTS zaměřená na rychlost.