• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Divinity: Original Sin 2 + Definitive Edition

Divinity: Original Sin 2 + Definitive Edition Aktuální verze

Zdravim, mame nejaky UPDATE od posledneho clanku? Je to uz viac ako mesiac :) Dari sa vo finisi? :) Dakujem za odpoved.
 
Prispěl jsem nějakou kačku na podporu a jinak mě taky zajímá zda bude nějaký update stavu. Děkuji
 
caute skvela prace uz se fakt tesim hru mam pripravenou,ted uz jen cekat na cestinu :)),uz vite nejaky datum priblizne ?:p
 
Momentálně mám spoustu práce s XCOMem, kterýžto již velmi brzy vydáme...
Pak po nějaké době po něm, až vyprchá jeho euforie, sem nahodím info o DOSu... :)
 
Tak posuvniky prekladu sa nam posunuli smerom dozadu, texty na preklad zrejme pribudli :( Aspon nejake info ?
 
Spíš si myslím, že je to kvůli EE. Kdy pak bude stejné forum, tak se aktualizuje pro další texty co přibudou EE verze.
 
Čmuchám... čmuchám hotový překlad na základní verzi. Tak snad přijde brzké oznámení :)
 
Doufám, že překlad bude do konce tohoto měsíce.
Moc se těším, až si hru užiji.
 
Teším sa, že si to konečne zahrám. Poslal som pár chechtákov ešte v roku 2018 a teda idem písať Predátorovi...
 
Na DE verziu až tak neponáhľam. Začnem základnou verziou, nájdem si lopatu a než vykopem všetky poklady tak už bude aj DE verzia. A potom začnem znovu...
 
Už jsem par korun přispěl. Jak vidím tak je to na dobré cestě tak posílám par dalších peněz. Vydržím počkat na DE, ale je to očistec. :)
 
Překlad už jistě nebude trvat dlouho. Jen mě tak napadlo. Je někde nějaký žebříček s hrami, které kdy byly přeloženy podle NS, nebo řádků?
Co jsem tak rychle koukl na ty co mě napadli, tak tahle je určitě mezi prvními, možná i první.

Každopádně klobouk dolu, před překladateli.
 
To tady asi není :D
Započílám-li i DE a rozdíly + úpravy, pak je komplet na 3.786 NS.

Chyba často také může vzniknout z toho, jak to kdo počítá. Česká NS je totiž 1.800 znaků (vč. mezer), ale v jiných zemích se počítají úplně jiná čísla apod.
Takže to, že někdo nahlásí 5K NS neznamená, že realita není 2K, jen proto, že to blbě spočítal :D
Na to je dobrý např. Word - v "Revizi" spočítá znaky a stačí to jen vydělit 1800.

To navíc odpovídá klasické stránce textu formátu A4. Pokud se to přede na běžnou stránku knihy - tj. A5, není to úplně /2, ale trošku víc, protože je nutné započítat okraje, číslování apod. Takže v reálu je 1 strana A4 asi 2,4 A5... Resp. A5 má mít tuším 750 znaků.
Takže se dá říct, že náš DOS (kompletní práce) je na 9.086 tisíc stránek běžné knížky :D No uff...

Jinak tuším, že asi Fallout je větší? Ale kdo ví? Třeba je tam právě výše upozorněná chyba propočtu?
 
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jen pro zajímavost, teď ještě překládáte DE edici ? A jestli je překlad už na obzoru pro nás hráče nebo ještě zdaleka ne ? Díky za odpověď a děkuji za Vaší práci. :)
 
Ano, samozřejmě se překládá DE...
A Základní hra je v Betě - takže až to dojede, vydáme to... A pak někdy později po otestování i DE...
 
Palko velikost Falloutu počítal sám, takže určitě použil českou NS. Podle článku, co kdysi psal, má základní hra 3400NS. Všechny DLC pak mají podle našeho interního souboru pro výpočt procent 1 167NS.

Ještě dodám zbytek počtů v článku (ale jde jen o základní verze bez DLC):
  • Arcanum – mezi 2800 a 3600 NS
  • Baldurs Gate 2 – okolo 3200 NS
  • Skyrim – 3070 NS
  • Planescape: Torment – 3000 NS
  • GTA V – 2500 NS
  • Fallout: NV – 2170 NS
  • Witcher 3 – 2100 NS
 
Ted je DOS2 v akci na Steamu a já pořád váhám, ještě mám 3 hodiny :D Mám pocit, že můžu počkat do příští akce :D.
Každopadně přeju hodně úspěchu, rád bych pomohl, ale nevím zda umím hůře anglicky nebo česky :D.
 
Uz ste fakt trapny. Ted to jenom zdrzujete jako"darek" na vanoce. Uz koncem srpna to mohlo bejt venku podle lidi co na tom delaj...
 
Momentálně "hrají" lidé, kteří nás podpořili - nejsou to testeři, jsou to "obyčejní" lidé z vašich řad, ale nutno podotknout, že při tom skutečně velmi aktivně hlásí chybky a objevené texty a tím pro vás ještě lépe ladí hru... A variabilita této hry je neskutečná, což brzy poznáte.

Beta je taková - až dojedou tito "testeři", vydáme to. Není to zdržovačka, ale jednak zasloužená možnost pro ty, co nás podpořili a jednak poslední fáze ladění...
Myslím, že nějaký ten měsíc je po dvou letech už "zanedbatelný" ;)
Odhadovaný termín dokončení (jen přibližný odhad z rychlosti hraní), je tak začátek října... ale je to jen odhad.
 
Už se nemohu dočkat a chápu, že aby bylo mistrovské dílo dokončeno, tak se musí ještě pořádně vyleštit a zkontrolovat.
 
Vau takovej skok na 91% :D vážně se na tu hru už těším :D každý den to kontroluju třeba 4x denně i když vím že to bude pořád stejné ale prostě už je to spíš zvyk, moc děkuji že na tom tak pracujete :D
 
A to navíc vyšel nedávno patch, který přidal 900 nových řádků!
Do hry přímo implementoval pár oblíbených módů, ale ironicky, i když je to tak oficiální, stejně to blokuje achievementy... Hodl to nedomysleli :D
Ale naštěstí je mód na povolení achievementů, blokovaných kvůli módu :D
 
Taky už se velice těším na překlad téhle skvělé hry.Sice jsem něco překladatelům poslal ale raději si počkám na finální verzi.Pomáhal jsem s testováním předešlého dílu tak vím že testování není až tak snadné jak by si někdo mohl myslet a momentálně mám méně času-takže si počkám na hotovou verzi :)
 
91%!
Výtečně!!!!!
Jsem rád, že děláte takové obrovské pokroky a už se na to těším jako kdybych měl narozeniny!
 
Chci se zeptat zda bude čeština i pro verze na nintendo switch, hra tam byla oznámena, ale o tom zda pak bude obsahovat vaši češtinu nikde není zmínka. Děkuji za případnou odpověd.
 
Back
Top