• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Disciples 2 Gold

Disciples 2 Gold 3.01

Je to na verzi GOG nebo to pujde i na Steam verzi, kde jsou není D2 Gold, ale pouze D2 Gallean Returm a D2 Rise of the Elves?
 
Zdravím, čeština půjde pro obě verze. Momentálně se ladí instalátor, který bude zvlášť pro GOG/Steam. Už co nevidět bude překlad k dispozici.
 
dííííky , díííky , už se určitě všichni moc těšíme , to je výborná zpráva , bude zase co pařit na vánoce , než se dočkám češtiny na Spellforce 3
 
Tak jsem po dlouhé době rozehrál na Steamu koupené Disceples 3, naneštěstí neskutečná zabugovanost hry, kdy jsem jí musel vždy v rozmezí 30 minut až hodiny restartovat abych se zbavil nějakého grafického nebo herního problému pokud hra rovnou spadla sama, jsem se rozhodl raději po letech vrátit ke starému dobrému Disciples 2, jedné z nejlepších her mého dětství.
Vím, že češtinu na kompletní edici už jsem před lety hledal a nebyla, proto mi udělalo neskutečnou radost, když jsem zde zjistil, že se na ní skutečně pracuje, navíc se dokonce teď dokončuje... Z nedočkavosti jsem si hru koupil na GOG i přes to, že mám hru již na Steamu :D Naneštěstí musím říct, že jsem se s tím neskutečně potrápil. I přes dodržení postupů hra byla při každém spuštění stále v angličtině a "patch" pro fungování na win10 taky nefungoval. Druhý problém vyřešil novější winrar, který dokázal soubor správně extrahovat. Ale ta čeština to byl boj. Přeinstalovával jsem češtinu, hru i celý GOG a nic. Nakonec jsem si všiml, že se čeština instaluje jinam než do souboru se hrou a v instalátoru jsem nikde neměl možnost vybrat cestu kam se má čeština instalovat. Zobrazilo se mi přivítání, licenční smlouva, informace a možnost vytvoření zálohy, možnost vybrat cílový adresář nikde. Každopádně na tom nesešlo, fungovalo staré dobré přesunutí a přepsání souborů ručně.
Takže jsem se konečně dočkal, poslechl si intro v češtině jak před lety a jdu se pustit do hraní. Chtěl bych tedy závěrem strašně moc poděkovat autorovi za jeho práci :)
 
Tak to máš velké štěstí že jsi tak šikovný , winrar mě to nedokázal rozbalit a ta čeština mě nejde . není tam možnost vybrat cestu pro instalaci. Je to stále anglicky.
A taky nevim proč se to šíleně kouše když sem na mapě ve hře. Asi ještě budu muset čekat , jestli se ukáže nějaký ta oprava, předem díky
 
Ahoj všem.
Nevím, co je za problém s instalátorem, cesta pro instalaci je na třetí straně instalátoru. Čeština se neinstaluje přímo do složky s hrou, ale do složky nad (cesta jako na obrázku).

instalator.jpg


Navíc, k instalaci winrar není třeba, instalátor je .exe soubor, stačí jen spustit.
 
Díky za info, ať se ti dobře hraje :) .........................................
 
Moc děkuji za češtinu, jede bezvadně. Mám Windows 10 a žádný patch ani nic jiného jsem nemusel instalovat. Jen jsem nahrál hru i s datadiskem z GOGu a nainstaloval češtinu do složky uváděné výše - GOG Galaxy \ Games. Odsud jsem označil vše, co bylo nejprve ve složce Disciples 2 a zkopíroval tam, kam se mi hra nahrála ( do C:\ GOG Games \ Disciples 2 ). Otevřej jsem zde složku Disciples 2 a přemazal staré složky novými a to samé jsem udělal u datadisku Rise of the Elves + jsem tam ještě zkopíroval ty unins000.dat a unins000 (do oboou).

No a vše funguje skvěle, rychle a bez problémů. Žádné trhání ničeho, dabing jede v pohodě a český překlad ve hře taky.

Tvůrci překladu tleskám a držím palce, aby dotáhl počeštění i toho mála, co tam ještě k počeštění zbylo (viz nějaké samostatné scénáře apod. :))
 
Naposledy upraveno:
Ahoj , tak nové info. Přeinstaloval jsem si hru do složky co chtěl GOG a spustil češtinu a hra funguje i z češtinou. Moc děkuji a skvělá práce s češtinou. Děkuji za tento klenot ;)
 
Kdy by mohla byt verze pro steam? Snad bude jeste do Vanoc. Rad ybch si to v dobe volna zaparil.
 
Ahoj, kompletní češtinu včetně verze pro Steam plánuji do Vánoc, ale znám se...
 
Ahoj, nevim zda tě ta odpověď utěší : Kulinozko.

Já mám verzi GOG a na domovské stránce kde mám hry.
- je nainstalovaná základní hra verze 2.0.1 ---- Disciples 2 - Dark Prophecy and Gallean's Return
- a pod základní hrou nainstalovaný datadisk verze 3.0.1 ---- Disciples 2 - Rise of the Elves
je to naistalováno jako 2 hry
 
Tak jsem se přehrabával ve starejch hrách a našel jsem vypáleno na dvou CD komplet v češtine Disciples 2 Temné proroctví to jsem ani nevěděl že to kdy vyšlo česky.Jinak díky za tu cz na GOG 3.01 .
 
Zdravíčko prosím vás u této hry je možne vygenerovat si náhodnou mapu jako např.u Heroes 3 ?Předem díky za info a přeji pěkný den :)
 
Zdravím, ano ano, tato možnost tu je. V ScenEdit.exe si vytvořte nový úkol, vyberte národy, pojmenujte a OK -> vlevo nahoře klikněte na MAPA a v panelu napravo klikněte na Vytvořit náhodnou. Tam si vyberete parametry a bum, je to :)
 
Ahoj, uz se neskutecne tesim. jak to vypada s tou steam verzi?
Ahoj, uz se neskutecne tesim. jak to vypada s tou steam verzi?
 
Ahoj, uz se neskutecne tesim. jak to vypada s tou steam verzi? Hrozne rad bych to uz zase zaparil :D
 
Do článku byla vložena čeština pro Steam verzi (narozdíl od GOG verze toto není instalátor, který mi pro Steam zaboha nefunguje). Obsah staženého .raru překopírujte do common složky s oběma hrami a přepište. Poté smažte obě složky vpks. Bum.
 
Když dohraju Temné proroctví-> export dat do galeanův návrat. Dohraju galeanův návrat za legii, nabídne mi to export dat-> dám export a chci hrát rise of the elves. tady už mi to ale nejde importovat. Rise of the elves už nemá nic společnýho s předešlými díly??
 
Když dohraju Temné proroctví-> export dat do galeanův návrat. Dohraju galeanův návrat za legii, nabídne mi to export dat-> dám export a chci hrát rise of the elves. tady už mi to ale nejde importovat. Rise of the elves už nemá nic společnýho s předešlými díly a nejde tedy žádný import??
 
Měli by fungovat v samostatných scénářích. Pokud začneš hrát Temné proroctví v Rise of elves, nelze vůdce importovat, musí se hrát od znova. Rise of elves obsahuje jen kampaně temného proroctví a samotných elfů. Odpověděl jsem ti na dotaz? Pokud si dohrál galleanův návrat, tak příběh pro lidi, démony, nemrtvý a trpaslíky skončil.
 
Back
Top