• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Civilization VI

Civilization VI 1.34

Ahoj, mám takový menší problém. Hra je aktuálně zdarma na Epic games store a já se pokusil naistalovat překlad. Při instalaci to ale píše že to nemůže nejít složku s hrou a když jí zadám manuálně tak jí to nechce nainstalovat
 
Minimálně na steamovou verzi upravená čeština určitě bude. Instalátor není moje tvorba, takže jeho úprava, aby detekoval nainstalovanou hru i na Epicu, je odvislá od chuti a času programátora. Až budu vědět něco víc, tak se ozvu, případně rovnou zveřejním upravený překlad na aktuální verzi.
 
Ono by nebolo treba ani instalator, staci nam subory /adresare/ a prekopirujeme si to tam aj sami. :)
 
Tak prvně se musí upravit soubory na aktuální verzi, to je základ. Teprve pak přichází na řadu otázka instalátoru, takže zatím se nic nezdržuje.
(Jen pro pořádek: s dnešním uvolněním Civky na Epicu totiž vyšel i nový update do hry, takže je zapotřebí připravit také novou verzi překladu.)
 
Naposledy upraveno:
já to vyřešil otevřením v 7zip a ručním přenesením do složky se hrou a funguje bezvadně
 
Také tak jako jjioj. Funguje. Díky za to. Stačilo exe zaměnit za zip a přenést soubory. Přes instalátor to nechtěl najít.
 
Až na to, že používáte staré soubory na novou verzi, takže až hra narazí na nový text, který v souborech není, tak vám v nejlepším případě vyhodí nějaký placeholder v podobě ID řetězce. V tom horším vám rovnou spadne.
 
A co takhle kdyby jste si počkali, až Jetro aktualizuje překlad a upraví instalátor. Nebudete tu muset psát co a kam vložit. Ten člověk to nedělá jako svojí práci, ale jako koníček tak prosím mějte trpělivost. Třeba do týdne to bude (y).
 
Třeba do týdne to bude, a ty odkud jsi spadls. mysliš že lidi budou týden čekat když hra je zdarma ted, zapoměn. je uplně jedno pro co to dělá lidi tak dlouho čekat nebudou tak nerozumuj. a když to funguje tak proč ne, i já to zkusil a funguje. neměnil sem exe ale soubor exe sem otevřel v 7-zip a složky Base a DLC do hry a přepsat
 
@Ashron "Třeba do týdne to bude, a ty odkud jsi spadls. mysliš že lidi budou týden čekat když hra je zdarma"

Ale ta hra jim zůstane i potom co ta akce skočí, takže nic je netlačí. Toť vše. Klidně jim poraď, já osobně si počkám.
 
Naposledy upraveno:
Nechápu některé "hráče"čekají roky až hra bude zdarma a najednou jim jde o minuty kdy bude překlad a ještě dokáží nadávat.Já děkuji autorovi češtiny za jeho práci. Rád a v klidu si počkám na výsledek jeho práce pokud na to bude mít po některých komentářích ještě chuť.
 
Nikdo tady autory nenutí. Já jsem rád že je zdarma. To že jsou lidi nevděční si vymyslel/a aqu1la. Nikdo tu nic takového nenapsal. Pouze se na foru zeptal jak by se to dalo dát do hry/ jestli se něco chystá.
 
Překlad funguje i na hru z EPIC. Než autoři upraví instalátor funguje i prosté nakopírování složek BASE a DLC do složky s nainstalovanou hrou. Stačí otevřít .exe soubor (instalátor češtiny) 7zipem.
 

Přílohy

  • 1.png
    1.png
    81,8 KB · Zobrazení: 44
  • 2.png
    2.png
    63,9 KB · Zobrazení: 42
Ano samozřejmě všichni trošku PC zdatní a netrpěliví si již vypreparovali přeložené texty z instalaček na jiné verze a již hrají protože si to zahrát o pár dní později by je roztrhalo na kusy. To chápu, také jsem býval takový, mladý (přívlastky si dosaďte sami) :D ,ale nyní pokud autor přislíbí, že se na to podívá a udělá svou verzi, pak počkám až on svůj překlad sám upraví. A udělám to z respektu k jeho práci. Díky Jetro.
 
Prace na uprave textu na novou verzi jdou dobre od ruky. Jestli se neco nepokazi, dnes vecer vydam aktualizovany preklad s instalatorem na Steam i Epic, tak to jeste vydrzte a nehackujte ten exac, stejne tam jsou stare texty. :)
 
Otázkou je, co další DLC, pokud EPIC nějaké zdarma přibalil. Nemám tedy představu zda ano a případně co, ale měli by tam snad být Aztékové, kteří jsou součástí Jetrova překladu.

V adresáři hry (DLC) mám toto:

21.05.2020 19:54 <DIR> Australia
21.05.2020 19:54 <DIR> Aztec_Montezuma
21.05.2020 19:54 <DIR> CivRoyaleScenario
21.05.2020 19:54 <DIR> GranColombia_Maya
21.05.2020 19:54 <DIR> Indonesia_Khmer
21.05.2020 19:54 <DIR> Macedonia_Persia
21.05.2020 19:54 <DIR> Nubia_Amanitore
21.05.2020 19:54 <DIR> Poland_Jadwiga
21.05.2020 19:54 <DIR> ScoutCat
21.05.2020 19:54 <DIR> VikingsLandmarks

Ale zda je to "aktivní" či ne, nevím, ke hře jsem se ještě nedostal a pár dní nedostanu.
 
To tam mam taky a zadny DLC koupeny nemam. Navic ti Mayove z GranColombia jsou ted z toho noveho Season Passu, ne? To nehrozi, ze by rozdavali. Na Epicu jako vzdy dali zaklad s tim, ze dalsi DLC si musis koupit.
 
V Epic knihovně to píše že to má 1 DLC tak nevím ale jaké ......................
 
@Jetro Si borec chlape... že to dávaš tak rýchlo. Ako dnes večer som úpravu prekladu fakt nečakal. Veľké Dík :)
 
To jsou ti Aztekove, co byli za predobjednavku a za nejaky cas je dostali vsichni. Proto je take soucasti tohohle prekladu. O preklad zbyvajicich DLC se postaral nekdo jiny, odkaz je na profilu.
 
[QUOTE="Hy...[/QUOTE]

Epic k tomu dáva DLC k Aztéckej civilizácií... Je to vidieť... stačí... keď na to klikneš pravým a dáš Manage DLC
 

Přílohy

  • 280006-14803-8629.png
    280006-14803-8629.png
    123,7 KB · Zobrazení: 48
Back
Top