• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
Novinka 

Chystá se slovenština do Horizon: Zero Down

1500x450_Horizon.png

Kdyby mi někdo v minulosti řekl, že budu psát článek na překlad původně exkluzivní hry pro Playstation 4, řekl bych mu, že je blázen. A hele, v pekle už nejspíš bude pěkná kosa, když se právě tohle nyní děje. A o to víc se dost možná ochladí, protože dosavadní spekulace naopak znějí ve smyslu, že tímto to ani zdaleka nemusí skončit. Jaké další exkluzivity se na PC ještě dostanou, jestli starší nebo novější si budeme muset počkat, ale minimálně nás ještě asi pár překvapení čeká.

Nicméně, @MixerX, hned jak začali prosakovat informace že se Horizon vydá na PC, neváhal a zkusil vytáhnout texty z verze pro PS4. To se povedlo a ač zde existovalo riziko, že se ve výsledku soubory s texty budou lišit, nebo je nebude možné zpátky do hry vrátit. Nejistotu třeba prohloubilo vydání Death Stranding, které je postavené na stejném enginu Decima, a které přišlo se 4 úrovněmi šifrování souborů. Sice se ho povedlo prolomit, ale i tak návrat textů do hry by v takovém případě by enormě náročný, ne-li nemožný. Zabralo by to děsně času. Taková skutečnost by jednoduše celou snahu mohla pohřbít.
Po vydání hry na Steamu se naštěstí tenhle extrémní scénář neudál, texty přišli více méně ve stejném stavu a navíc se povedlo MixeroviX přijít na mechanismus, jak texty do hry vrátit bez úpravy stávajících souborů hry, což by znamenalo úpravu cca 60 GB dat, což jistě velmi zlepšilo náladu.

Jediné co je tedy pro tým poslední demotivující skutečností, je fakt, že i přes veškerou snahu, se potýkají se značnou pasivitou fanoušků překladů her, kteří rádi stahují, ale vyjádřit podporu už se jim příliš nechce. Týmu, ale i mě, je fakt hodně líto, že po cca 1140 stažení, 15 poděkování, se třeba u překladu Star Wras Jedi: Fallen Order sešli jenom dva finanční příspěvky. Ok, je to informace někdy z června a upřímně doufám, že se to zlepšilo, ale i tak je to teda zatraceně bídné! (bohužel píšu tenhle článek na rychlo, takže jsem si o tom nenapsal s Mixerem, ale určitě nám k tomu případně hodí nějaký koment, když bude chtít.) Pokud ovšem někdo potřeboval důkaz, jací jsou překladatelé srdcaři, tahle čísla to jenom potvrzují. Kdyby nebyli, tak už se na vás dávno vybodli.
Tedy apeluji na vás, na všechny fanoušky, abyste nebyli jitrnice a zkusili se zamyslet nad tím, jak dlouho nám tu překladatelé s takhle mizernou podporou komunity, která se rozhodně nezdráhá konzumovat překlady poměrně ve velkém, vydrží.

Upřímně doufám, že se kluci nenechají otrávit a tenhle překlad nejen úspěšně dotáhnou, ale že i "fanoušci" překladů se hluboce zamyslí a jejich práci náležitě ocení!

Více informací kolem překladu naleznete nejen v profilu překladu u nás, ale třeba i na stránkách lokalizacie.sk

Profil překladu:
 

Pilda

Člen
Já bych je určitě rád podpořil, ale když jsem je zkontaktoval, tak mi ani neodpověděli na vzkaz. A to je taky demotivující.
 

MixerX

Člen
Ďakujeme pekne @Leffi za článok. V prvom alebo druhom októbrovom týždni sa chystáme priniesť väčšiu aktualizáciu. Pevne verím, že mnohých prekvapíme a potešíme.

@Pilda Snažíme sa odpisovať všetkým, ale na niektoré témy (ako napr. testovanie) zatiaľ nemáme odpoveď. Ponúk na testovanie prišlo viacero, ale musíme si najprv sami vyjasniť, v ktorej fáze projektu pripustíme testerov a čo od nich budeme očakávať. Určite plne uznávam, že by bolo vhodnejšie dať ti aspoň neutrálnu odpoveď.
 

MixerX

Člen
Áno, robíme pre to maximum, aby prvá betaverzia bola v dohľadnej dobe. Ako som vravel, väčšiu aktualizáciu prinesieme v prvý alebo druhý týždeň 10. mesiaca.
 

Zemla

Člen
Chalani este to nevydavajte...cakam na RTX 3080 .... :p nech to fici na native 4K tak ako to ma bezat.
Ja vam potom poviem ok?
 

Sekyyy

Člen
Tak udělejte stáhnutí za 10 - 50 Kč a nazdar. Psal jsem to už před x lety :).
Nebo nějakou formu měsíčního předplatného, ale to je o dost horší, ne každý potřebuje překlad každý měsíc.
 
Top