1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Book of Demons brzy opustí předběžný přístup

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 6 Prosinec 2018.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

V nedávném souhrnu jsem kromě jiných zmínil i hru Book of Demons, do jejíhož překladu se pustil @Jetro.

Ten si tak do svého portfolia překladů přidal již čtvrtou hru které bude poměrně často aktualizovat překlad, protože se sice hra chystá 13.12.18 opustit režim předběžného přístupu, ale tvůrci se vyjádřili v tom smyslu, že tím práce na hře zdaleka nekončí a chystají se další vylepšení, opravy a případné doplnění, úpravy na základě odezvy od hráčů. Indie vývojáři nás pěkně rozmazlují.

Co je to za hru?
    Velmi stručně by se hra dala popsat jako první Diablo ve velmi svérázném kabátku.

Hra vůbec nepředstírá, že by tomu snad mělo být jinak. Jak příběh, tak město s jeho obyvateli, ale i dungeony, které procházíte po jednotlivých sklepních patrech až narazíte na peklo, jsou téměř 1:1 identické, ale tady veškerá podobnost končí.
    Základ vyvolá nostalgii u všech pamětníků, tenhle cíl plní skvěle, aby je následně ohromila zcela odlišným způsobem hraní. Nedá se tedy říci, že by se jednalo o plnokrevnou hack&slash ARPG hru, i když se zde naklikáte hodně, je zde spousta mechanik, které hru mění v dosud neviděný zážitek.
    Pohyb hrdiny dungeony se odehrává pouze ve čtyřech směrech (jasně jako v DI), ale celé to působí, jako byste se pohybovali na hracím plánu deskové hry. Hrdina nepohne údy a po ploše poskakuje jako figurka z člověče nezlob se. Jako odměna z nepřátel vám padají klasicky odměny, jako zlato, ale jednotlivé zbraně, vybavení a pod., zde nahrazují kartičky, které můžete vyvíjet, rozšiřovat, kombinovat a určovat si tak herní kombinaci, která bude nejvíce vyhovovat vašemu stylu. Ovlivníte tak nejen svou výdrž, ale i sílu útoků které povede proti nepřátelům. Omráčení nepřítelem, potažmo jeho délku, ovlivníte splněním mini hry v podobě vyklikání hvězdiček a nepřátelům schovaným za štítem, který výrazně odráží vaše útoky, musíte nejdříve zničit právě zmíněný štít, aby byl váš útok efektivní.

Zajímavých drobností je tam skutečně spousta a recenzenti, kritici a jiní, kteří jsou živeni touto činností vám to jistě popíší květnatěji.

@Jetro mi dal na vědomí, že má již téměř hotovo, zbývá mu údajně do-přeložit nějakých 13 NS textu a korektura, což je "zívačka" a vše se do třináctého zmákne. Vzhledem k tomu, že se dodělávky překladu týkají převážně textů zlodějky a mága, nabídl mi, zda bych nechtěl v demu, které je na Steamu dostupné všem, odvysílat ukázku hry za barbara, který je v demu jediný hratelný a má již linii textů kompletní. To je samozřejmě nabídka, která se neodmítá.

Tedy v pátek, tj. 7.12.18, budu od cca 20:30 online na svém Twitchi (snad i Youtube, ten poslední dobou trochu zlobí) a budu velice rád, když se zajdete podívat, jak se bude hrát Book of Demons s češtinou od Jetra.

Profil překladu: Book of Demons

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
    Naposledy upravil: 6 Prosinec 2018

Sdílejte tuto stránku