1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Novinka Beta češtiny pro Fallout 4

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 24 Prosinec 2017.

 1. Leffi

  Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

  Veselé Vánoce
  Veselé Vánoce, holoto! Po dvou letech práce bychom se s vámi rádi podělili o současný stav překladu v podobě BETA verze… ale pěkně popořadě.

  [​IMG]

  Co znamená „BETA“?

  BETA je plný překlad základní hry (tedy bez DLC). Jde o hrubý překlad, který prošel gramatickou korekturou. Jde o překlad, který ještě nikdo víceméně nehrál a není tedy otestován. Právě otestování, doladění a celkové vymazlení překladu je účelem této verze.

  Ony tam budou chyby?

  Překlad bude zcela jistě obsahovat celou řadu chyb. Ne vždy jsme překládali v plné kondici, ne vždy jsme správně dekódovali kdo, co a komu říká. Neděste se tedy, pokud při hraní narazíte na prapodivně formulované věty, chyby, nebo dokonce i naprosté nesmysly. Budeme velice rádi, pokud nám takové věci nahlásíte na našem GitHubu nebo Discordu (a pokud budete pohotoví a uděláte screenshot, velmi nám tím zjednodušíte práci).

  Chcete se aktivně účastnit testování?
  Pokud nám budete chtít pomoct se systematickým projitím a otestováním hry, neváhejte a ozvěte se na našem Discordu. S nějakým vážnějším testováním nejspíše začneme na začátku roku 2018. Zde jen upozorňuji, že nepůjde o běžné hraní hry, ale testeři dostanou např. jeden quest a ten budou mít třeba za úkol projít 5x dokola. Podmínkou je samozřejmě, že musíte hru dobře znát a mít ji i ideálně dohranou.

  Budou nějaké aktualizace překladu?
  Překlad je stále velmi živý. To, že máme 100 % textu přeloženo neznamená, že ho nadále neupravujeme a nevylepšujeme. Některé změny, které máme v plánu, budou překlad překopávat i poměrně významným způsobem. Zhruba jednou za dva týdny budeme vydávat opravné verze překladu. Sledujte proto náš Facebook, GitHub, Discord nebo profil zde na portálu, kde budeme každou novou verzi oznamovat.

  Tak sem s tím
  Překlad vydáváme v následujících variantách:

  MSI instalátor i ZIP balíček naleznete na rozcestníku.

  Modifikaci pro konzole lze stáhnout přímo ve hře.

  Nezapomeňte sledovat budoucí aktualizace. Pokud byste chtěli překladatelský tým podpořit, potřebné informace jsou ve spodní části našeho profilu.

  Text si pro vás připravil @palko , vedoucí překladu Fallout 4
   
  • To se mi líbí To se mi líbí x 3
 2. Zdravím, může mi někdo říct jak tu CZ zapnu? Instalátor nefunguje :( Nevím co mám dělat :(
   
 3. palko

  palko Člen

  Jedna možnost je přijít na Discord, tam třeba někdo poradí, další je pak nainstalovat ručně ze ZIP balíčku (obsahuje i stručný postup v HTML souboru).
   
 4. Chidlink

  Chidlink Tým COTT Člen

  Bohužel instalátor nefunguje. Chce to po mě soubor Fallout4Custom.ini. Mám Windows 10 a originální steam verzi, hru už jsem měl několikrát spuštěnou a to i těsně před instalací češtiny. :bn:
   
 5. Nyní jsem si češtinu úspěšně nainstaloval přes instalátor .msi a vše je v pořádku. Win 10 Fallout 4 přes steam.
   
 6. Leffi

  Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

  Nemáš jen problém se zápisem do složky se hrou? Mě se to na W10 s origem ze Steamu povedlo na první dobrou, ale s tím, že nemám Steam ani hry z něj v Program Files např.
   
 7. Mě to .msi bloknul filtr Smart Screen... Ale jednak to spuštění jde vynutit a druhak instalace ze zip balíčku byla bezproblémová, tak jsem se s ním ani nehádal... :)
   
 8. ReznakP

  ReznakP Člen

  Děkuji za super vánoční dárek :) Šťastné a veselé Vánoce Vám všem přeji:)
   
 9. petrklimecky

  petrklimecky Člen

  Přeji krásné vánoční svátky a hodně dárku pod stromeček.Zasloužíte si to za práci jakou odvádíte.Jsem už starší člověk a s jazyky jsem si nikdy nepotykal,Takže pro vychutnání hry je čeština pro mě nezbytná.Moc díky.
   
 10. Mockrat dekuji celemu tymu za tak vycerpavajici praci. Tato hra is cestinu zaslouzi. Pro nas starsi rocniky je to urcite gut.
   
 11. Mě to taky nefungovalo,ale kamarád mi poradil spustit Nexus mods manager a manualně najít zip s češtinou(v levém sloupku dáte spodní zelenou ikonu s dvěma šipkama,pak dáte první ikonu zelené plus)otevřít stažené soubory,zvolit otevřít fallout4-cestina-0.9.0 a odfajfkovat.Potom v seznamu mods by jste měli mít v kolonce s názvem Unassigned jedničku..až potom mi to fungovalo..snad vám to pomůže.
   
 12. Ahoj a hezké Vánoce přeju. čeština jede, ale stále jsem v menu. poradil by někdo základní mody? inventař, komunikace, atd? nebude se to hádat s češtinou? Díky
   
 13. Hynnate

  Hynnate Tým COTT Člen

  Též bych se rád přidal k poděkování za češtinu. :)

  P.S.: Instalátor u mne fungoval bez problému.
   
 14. Ahoj tak mě to taky nejde zkoušel jsem verzi s instalátorem ta nejede vůbec a manuálně rozbalená vložená do steamu taky nic. veselé svátky
   
 15. palko

  palko Člen

  @DawerCZE S mody na inventář se to dost pravděpodobně hádat bude. Ale dokud to nevyzkoušíš, tak to nezjistíš :)

  @KatR Možná se zkus připojit na Discord. Pokud tam nebudu já, tak tam reagujou i ostatní lidi - https://discord.gg/rUxYwwp
   

Sdílejte tuto stránku