• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Beholder

Beholder 2.0

Zdravím. Bude Slovenčtina už tento týden? Nikam vás neženu,jenom otázka. (24.7.)
 
Ja som len hru prekladal. Vedúci projektu bol dohodnutý s vývojármi hry, že sa postarajú o technickú stránku prekladu, minulý týždeň im posielal texty podľa toho, čo mi písal, ale ešte stále nemáme odpoveď. Pokiaľ dostaneme od nich odpoveď bude vytvorená samostatná téma s bližšími informáciami, vzhľadom k tomu, že v hre nie sú texty usporiadané za sebou je potrebné, aby prebehlo ešte testovanie a docielilo sa, žeby všetko malo zmysel, ako aj správne doplnenie vykania/tykania a správneho zariadenia dialógov ženských postav.
 
Zdravím,
Povolenie od vývojárov sme dostali, texty vrátane DLC sú kompletne preložené. Čoskoro začne test hry. Ale, ako napísal Gaunt je tam toho veľa, na čo si dávať pozor.
 
TheRikusj21 doplnil k prekladu Beholder nové informácie:

Slovenčina

Zdravím,
Po 2 rokoch neaktivity českého prekladateľa sme sa rozhodli vytvoriť kompletný slovenský preklad tejto vynikajúcej hry. Preklad bude vydaný spolu s DLC Blissful Sleep. V tejto chvíli sú všetky texty kompletne preložené a čoskoro sa začne s testom. Do tej doby zatiaľ nechám na stiahnutie 2 roky starú nedokončenú českú lokalizáciu v takom stave, v akom ju pôvodný autor zanechal.

Na preklade sa pracuje s povolením štúdia Alawar, ktoré stále nesie kompletné autorské práva na hru...

Zistite viac o tejto aktualizácii...
 
A kdy to asi bude otestované a k dispozici? ..........................................
 
Parada, dekuji moc za slovenstinu a tesim se az bude k dispozici. :bp:
 
Hra vyšla v roku 2016 a na prípadný preklad sme spoločne čakali niekoľko rokov. Počkať ešte niekoľko týždňov by už nemalo byť také utrpenie. ;)
 
to jasně, já se jen ptám kdy zhruba :) ...........................................................
 
Super že nam tom děláte.Jak je na tom překlad dnes?.............................. :)
 
Dovolím si odpísať za vedúceho prekladu, aj keď osobne sa venujem inému projektu, od vývojárov sme dostali texty upravené do hernej podoby, podarilo sa nám doplniť chýbajúce slovenské fonty a prebieha testovanie na opravenie posledných chýb, aby sme tak preklad dotiahli do dokonalosti.
 
Dekuji za informace. A vis jak to bude s Beholder 2 bude se tez prekladat?
 
Čo sa týka Beholdera 2, tak na češtine pre neho taktiež niekto pracoval a vyzerá to tak, že daný preklad je už mŕtvy, bohužiaľ. Nechcem za nikoho hovoriť, ale osobne neviem povedať, či by som sa púšťal do prekladu dvojky. Aktuálne pracujem na Tropicu 6, čo je už štvrtý projekt, na ktorom sa podieľam od júna, a ak to dokončím do konca roka budem rád, takže k nejakým ďalším projektom sa mi nechce dopredu vyjadrovať. Beholdera som prekladal len kvôli tomu, že ma o to poprosili a chcel som, žeby ich práca sa dočkala svojho úspešného konca, čoho výsledok už snáď v najbližšej dobe uvidíte :)
 
Mužeš charakterizovat "v najbližšej dobe" (3 měsíce,pul roku) ? zatím to vypadá že je to tam kde skončila čeština :D
 
Zdravím,
Do konca roka by som to určite chcel vydať. To znamená najviac 3 mesiace. Ak všetko pôjde dobre, tak aj skôr.
Na skrátenie čakania som pridal 4 nové obrázky priamo z hry.
Ďakujem za trpezlivosť. ;)
 
Naposledy upraveno:
Čo sa týka prekladu druhého dielu, tak ja sa k tomu vyjadrím, až keď úspešne dokončíme preklad prvého.
Na druhý sa ale pripravovala čeština, tá bola taktiež pozastavená?
 
Super,děkuji za odpověd,držím palce at se vám to povede..............;) :)
 
Zdravím, tak jak to vypadá? Hra se testuje už měsíce. :( .....................................
 
Rád bych to i finančně podpořil pokud by se našla zaruka že to opravdu bude ............ :)
 
Zdravím,
preklad sa snažíme urobiť, čo najlepší a na to treba čas. Termín do konca roka platí.
Treba si zas a znova uvedomiť, že na tomto preklade robíme vo vlastnom voľnom čase a zadarmo. Sú dni, kedy sa na to človek jednoducho ani nepozrie.
Veľmi ďakujem za myšlienku podpory. Aj každá malá podpora vždy naštartuje morálku tímu a vôľu pokračovať v rýchlejšom tempe.
Neviem, akú záruku dokážem poskytnúť okrem slova odo mňa. Od vedúceho tohto projektu a člena tímu COTT.
Premýšľame, akú malú vďaku sme schopní urobiť pre ľudí, ktorí nás finančne podporia a je tu len jeden spôsob.

Tí, ktorí nás podporia dostanú preklad v predstihu (najviac o 3/4 týždne) oproti ostatným. Pôjde o formu poďakovania od nás Vám.
Ešte raz ďakujem za strpenie a dúfam, že to čakanie bude nakoniec stáť za to.
 
Čo sa týka Beholder 2,mám určité pochybnosti,že sa na preklade pokračuje......
 
Dobrý den.
Chci se zeptat jestli je překlad hotov, nebo se na něm stále pracuje(jestli se vůbec pracuje).
 
Mohli by jste zde napsat číslo učtu na který mohu poslat něco pro překlad Hry Beholder? :) Díky,odesílam z ČR
 
Číslo účtu je napísané na úvodnej stránke s prekladom, ďakujeme za podporu :)
 
Zdravím,
preklad sa stále testuje. S osobných dôvodov sa to trochu spomalilo, ale preklad bude.
Ďakujem pekne za myšlienku podpory. Ako už bolo napísané, medzinárodný IBAN je na úvodnej stránke profilu prekladu. :)
 
Zdravím,
Nejprve děkuji za to, že jste se ujali mrtvého překladu na tuhle skvělou hru.
Dále bych vás rád podpořil, ale ještě k IBAN kodu po mě banka chce BIC a nebo ABA kód ( zřejmně kód banky ) .
Díky :)
 
Back
Top