• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Baldurs Gate 3

Baldurs Gate 3

Já hlavně doufám, že se budou striktně držet D&D pravidel a mechanik a licenční ujednání jim neposkytnou prostor pro vlastní interpretaci. Také doufám, že tam nebude ten Diablovský random loot jako v Original Sin, ale bude víc o unikátní výbavě s historií a příběhy jako u předchůdců.
 
Mno, také si dovolím přispět svou troškou do mlýna. Koukal jsem na to LIVE a... Filmeček gulervoucí a vážně parádní, ale pak... pak jsem posmutněl. Však tohle není BG jak ho (ne)znám(e). :( Já osobně jsem se těšil na to jako narkoman na svou ranní dávku ale nyní? BG 2 jsem projel x-krát a mohu hrdě prohlásit, že jsem hrdým majitelem PLATINUM krabicovky ještě v takové té obrovské papírové krabici s 5x CD + papírovým manuálem. :)

Sakra já tě nevím, jistojistě to zkusím, ale mám obavu, velkou obavu, že to asi nebude pro mne košér... :(
 
[QUOTE="Se...[/QUOTE]

Přesně tu samou krabici mám já taky a stejný názor. Tahovka a BG? RTwP byla deviza hry a předělat to na tahy je špatný krok.
 
No, zda to bude tahovka nebo real byla dlouhá debata všude, kde se to řešilo (nejen v ČR). Na druhou stranu musíte vzít v úvahu pár důležitých věcí.

Larian dostal licenci především díky tomu, že dělal DOS, který byl dobrý. Bylo logické, že budou dělat hru ve stylu DOS. Myslíte si, že začnou od začátku nově? To by je vrátilo o celá léta zpět.
Upravili rozhraní, vylepšili a vyladili některé drobnosti, přidali textury atd. ale je to pořád vylepšená verze DOS. Jenže s tímhle se od začátku počítalo a všichni to logicky čekali.

Tahový systém se dal také očekávat. Byla anketa, kde se dalo hlasovat - odkaz je na hlavní stránce profilu hry tady - a ano, Larian se na tu anketu díval - a tahovka vyhrála.
A opět - dalo se to čekat. Jak sám Swen řekl - čekáte, že začnou z ničehonic dělat jiný styl než dělali dosud? Opět by museli začít od začátku... A na tahovku opět směřovalo to, že se hra má zaměřit na hru zejména z pohledu D&D - tahovky. A k tomu vás jasně měl směřovat i Pán jeskyně v DOS2. V té chvíli už totiž licenci BG měli a testovali si tam určité prvky.

Hra po dvaceti letech nemůže být stejná. Kdysi to byla naprostá legenda, ale teď je jiná generace a všechno je jinak. 50ti letí to už moc hrát nebudou, a i když ano, musí se studio zaměřovat především na mladší, kteří to kupují víc a ti většinou 1 a 2 nikdy ani neviděli. Naopak znají DOS a proto to pro ně bude vítané, protože je to "známé".

Spousta her se často mění a přesto zůstává dobrá. Např. Mass Effect 1 vs. 2 vs. 3 - každý jiný styl hraní, ale přesto to byla paráda. My češi jsme hodně nároční... Třeba Japonci hrají hry, kde postavičky s očima přes celou hlavu skáčou růžovým lesem se zeleným nebem a připadne jim to normální, ale jak čech vidí na stromě o dva listy méně, už to není reálné :D

Kdo je opravdu fanoušek, ten zkousne to či ono, zažije se do příběhu, přizpůsobí se a hraje... Hra přeci není o tom, jestli klikáte, až se třese stůl, nebo se sunete... O tom, kolik textur má šutr u silnice, nebo jak moc prosvítá stéblo trávy, jestli se zbraň třese, vidíte zamlženě atd. atd. Je to o tom, jak vás pohltí příběh.
---------------------------------
My zatím máme s Larianem smlouvu, při poslední debatě ohledně BG dali vědět, že texty ještě nepošlou (mají jen jen ofiko partneři, tj. asi Francie a Německo - klasika) a fan překlady budou zpřístupněny někdy později - ale zatím s námi stále počítají :)
A my počítáme s touto hrou... To by pro vás mělo být důležité.
 
Ahoj všichni, otázkou je proč lidi o tom tolik diskutují, protože se hra jmenuje "Baldur's Gate III" a pokud by "Larian Studios" hru pojmenovali "Divinity: Original Sin III" ,tak je všecko v naprostém pořádku a nebude se remcat. Takhle s tím má plno lidí problém... Nedivil bych se, kdyby vznikla petice o přejmenování titulu "Baldur's Gate III", protože to, co jsme mohli vidět ve čtvrtek, tak video nepřipomínalo původní serii "Baldur's Gate" ani omylem... A nyní si položte otázku PROČ se hra od "Larian Studios" jmenuje tak, jak se jmenuje?
 
ono je pak třeba pochopit že BG3 jede na pravidlech D&D 5.edice a ne 2. edice jako pred 20 lety ... a ta patá edice by byla pro realtime mnohem komplikovanější než 2. u BG1/2, . a jestli v tom někdo opravdu vidí DOS3 tak by si měl pořídit brejle nebo znovu projít videa a pročíst rozhovory , jasně engine stejnej a na nej navazuji veci jsou podobny aa některý mechaniky si z DOS berou (fyzika v boji , rozhovory) , ale rozhodne se nedá říc že je to DOS3 reskin nebo podobny nesmysly
 
Naposledy upraveno:
Spousta her se často mění a přesto zůstává dobrá. Např. Mass Effect 1 vs. 2 vs. 3 - každý jiný styl hraní, ale přesto to byla paráda. My češi jsme hodně nároční... Třeba Japonci hrají hry, kde postavičky s očima přes celou hlavu skáčou růžovým lesem se zeleným nebem a připadne jim to normální, ale jak čech vidí na stromě o dva listy méně, už to není reálné :D

Kdo je opravdu fanoušek, ten zkousne to či ono, zažije se do příběhu, přizpůsobí se a hraje... Hra přeci není o tom, jestli klikáte, až se třese stůl, nebo se sunete... O tom, kolik textur má šutr u silnice, nebo jak moc prosvítá stéblo trávy, jestli se zbraň třese, vidíte zamlženě atd. atd. Je to o tom, jak vás pohltí příběh.
---------------------------------
Pokud se budeme bavit například o sérii Mass Effect tak téměř platí, že každý další díl byl horší a obsahoval více "moderních" prvků. Pokud se budeme bavit třeba o Dragon Age, situace je dost podobná. Nedokážu posoudit, jak moc jsou nároční Japonci, ty jejich hry mi nikdy nesedli, ale osobně nejspíš náročný jsem dost jen nevím, jestli je to nutně na škodu, protože přesně přístup stylem "kdo je fanoušek, tak to zkousne (koupí hru nebo třeba zajde na film) je přesně důvod, proč se renovují staré značky a často tak podle toho vypadají a dopadají. Commandos 2 HD, Warcraft 3 Remastered, poslední Star Wars,.. to jsou krásné ukázky toho, jak někdo na druhé straně rozhoduje bez nejmenšího zájmu na tom, aby ten produkt byl kvalitní a za něco stál.
 
Well jeden příklad ze všechny srovnejte si Witchera jedničku na enginu aurora ( vylepšenej neverwinter knight) a Witcehra 3 a pak dlouze přemýšlejme proč to není už tak jak bylo BG 1 a 2 (ano ty hry miluji mám doma pořád org CD a dohrál jsme to za palalacha tolikrát, že se mně o tom i zdávalo). Proč třeba duchovní nástupce jiné legendy planescape torment který sesadil BG s pomyslného trůnu vypadá jak vypadá? Prostě doba se změnila a je taky tahovej.

Lariani museli dokázat že jim tuhle zančku mohou svěřit a nikdo takovej další není. Obsodiání jsou pod Microsoftem a všichni čekají co vydají a jak budou teď uspěšení a jiné studia zabývající se RPG tímhle stylem nejsou co by to mohla dát.
 
Naposledy upraveno:
Osobně se dost bojím zrušení iniciativy jednotlivých postav viz důvody v podcastu na games....ale celkově mi přijde střídání jednotlivých postav tak nějak rozumnější....
 
S tím musím souhlasit. Střídání po týmech není zrovna nejrozumnější nápad. Měli to udělat stejně jako v divinity.
 
Občas je to běh na dlouhou trať. Ať už s překladem nebo třeba s (h)různejma exkluzivitama. V poslední době třeba "Horizon Zero Down", ale zatím se vyplatí počkat u této hry na další patche a překlad.
 
Nakonec jsme se přeci jen dočkali - stanoveno datum "Předběžného přístupu"!
Spoiler - je úplně na konci
1f642.png

Pro zobrazení tohoto obsahu potřebujeme váš souhlas s nastavením souborů cookie třetích stran.
Podrobnější informace naleznete na naší stránce o souborech cookie.
 
Jen tak mimochodem, pokud se nemýlím, tak došlo ke změně a souboj nebude na týmy, ale na jednotlivce, tedy individuální, nikoliv týmová iniciativa, že?
 
Zdravím, moc těším na BG3.. kdybych mohl pomoci s prekladem budu rád..nějak jsem nenašel odkaz na email či kam se přihlásit..
 
Stačí číst - jak každé hlášení u každé hry, tak v každém profilu... - stačí si napsat o test.
Posílám na SZ.
 
Rychlé info:

Datum vydání je známo - 30. září.
Nyní je znám již i čas - 10:00 PST - tj. Pacifického času. Pro Českou republiku to znamená v 18:00 večer.
Od té chvíle bude možné hru zakoupit a obratem ihned nainstalovat (nebo spustit na Stadii bez instalace).
Rovněž je již potvrzen i GOG.
 
Vydání hry v Předběžném přístupu (Early Access) je odloženo na úterý 6. října. Čas (18:00 večer) zůstává stejný.
 
Hra má - očekávaně - novější kódování souborů... Probíhá snaha dostat se k textům.
Prosím, vydržte a buďte trpěliví. Jak se to vyřeší, omrkneme texty a vydáme 2. Hlášení se všemi informacemi.
 
Hra už vyšla, ale stále nemáme přístup k textům - nová verze souborů .pak je technicky zákeřná...
Pokud se mezi vámi - čistě náhodou? - najde někdo, kdo by to dokázal otevřít a extrahovat, určitě se ozvěte... Jinak zatím musíme čekat, než se to podaří vyřešit.
 
Back
Top