• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Anno 1800 (včetně DLC)

Anno 1800 (včetně DLC) 1.36

Kondor ... tys nečetl Staré pověsti české?
.. a zima zimu bude stíhat, takže lidé v kožiších budou obilí sekat ( Sibylina proroctví). ;):D
 
predošlé preklady mi šli bez akéhokoľvek problému na prvú šupu, mám to bez módov, teraz nepomohlo ani preinštalovanie hry.
jedine čo mi nepasuje je že hru mám nainštalovanú na D a niečo sa pokúša napchať do C - pričom tú adresu v pc ani nemám (vidím všetky súbory)
 

Přílohy

  • 1800.png
    1800.png
    32 KB · Zobrazení: 66
Ahoj . Také se mi nedaří instalace cz do hry a tak bych se rád zeptal která složka v instalaci je češtinou přepsaná protože kamarádovi se stejnou verzí hry , stejnými parametry pc , čeština jde takže zkusit přenést složku z jeho instalace a přepsat tu mou . předem díky za info
 
Zdarec, Koupili jsme s kámošem 2 stejné balení DVD Anno 1800... Já jsem to nainstaloval na Dell a nainstaloval bez problému češtinu a vše v pohodě běží.
Kámoš to nainstaloval na MSI 3 měsíce staré a instalace v pořádku, ale čeština se nedaří nainstalovat je tam stále chyba při aplikaci rozdílového patche... Nechápeme proč.....
Vyřešil tady tohle někdo? Co je potřeba změnit v nastavení nebo pod.?? Máme oba stejné operační systemy WIN10, i verzi hry a češtiny
 

Přílohy

  • WhatsApp Image 2020-12-27 at 19.01.48.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-27 at 19.01.48.jpeg
    201 KB · Zobrazení: 78
@Naceradec a spol: Máte-li kamaráda, kterému to šlo nainstalovat v pořádku, vezměte si od něj soubor data16.rda (6,3 GB) ze složky maindata. Nic dalšího nepotřebujete.
 
Naposledy upraveno:
Zdravím , nakonec se mi podařila nainstalovat čeština a to změnou, soubor data16.rda otevřít programu viz.příloha
potom nainstalovat češtinu
 

Přílohy

  • obrázek_2020-12-28_203137.png
    obrázek_2020-12-28_203137.png
    66,8 KB · Zobrazení: 76
Jen jsi nastavil souboru data16.rda otevření v IE(?) a pak ti ta čeština šla nainstalovat?
U mne sice nezafungovalo a ani nevím, co by se tím vlastně mělo změnit. Ale pokud to zafungovalo u tebe ... blahopřeju. (y)
 
Asi jsi to špatně pochopil. Otevři si v průzkumníku složku, kde máš nainstalovanou hru. Najdi složku ,,maindata" a do ní nakopíruj soubor - data16.rda ten obsahuje překlady. Tak to alespon chápu já!
 
Omlouvám se , ale tím to nebylo. Za posledních 5 dní jsem zkoušel tolik věcí změnit (nastavení BIOSU ,ovladače desky, kontrola souborů Windows apod.) že nevím jak se mi to podařilo nainstalovat. Koncem listopadu jsem kupoval nový SSD disk M.2 NVMe PCIe ,takže nová instalace W10 , předtím
šli všechny češtiny naistalovat , zřejmě při instalaci W10 došlo k nějakému chybnému kroku
 
Naposledy upraveno:
@vlados66 zkus ve Windows vypnout UAC (otevři nabídku Start, napiš UAC a otevři to první co ti to nabídne a stáhni posuvník úplně dolů).
 
Zdar, takže dal jsem si tu práci naistaloval zálohu W10 (první instalace).Stáhnul znovu hru a opět nešla instalovat čeština. Aktualizoval jsem dva ovladače Intel ME drivers a ovladač sítové karty restartoval a instalace čeština proběhla v pořádku
 
Omlouvám se , ale tím to nebylo. Za posledních 5 dní jsem zkoušel tolik věcí změnit (nastavení BIOSU ,ovladače desky, kontrola souborů Windows apod.) že nevím jak se mi to podařilo nainstalovat. Koncem listopadu jsem kupoval nový SSD disk M.2 NVMe PCIe ,takže nová instalace W10 , předtím
šli všechny češtiny naistalovat , zřejmě při instalaci W10 došlo k nějakému chybnému kroku
U instalace W10 je třeba fakt dávat pozor , co povolíte , co zakážete . O aktuálních ovl. ani nemluvě , i když mě jede čeština i na dost starším pc ,
kde už ovl. gk neřeším , protože stačí jen doladit pc podle komponentů a pokud neřešíte co půl roku novou grafickou kartu a procesor ,
tak není důvod pořád něco měnit . ;)
 
Dnes odzkoušeno, po stáhnutí a nahrazení souboru hra funguje jak má a v češtině=)
 
@metkyks škoda, ale byl to jen nápad. Tak ještě jedna věc, otevři si jako admin CMD a napiš tam "chkdsk c: /R /X", dej enter a restartuj. A nech kontrolu dojet. Pokud máš hru nainstalovanou na jiném disku, tak po restartu dej i onen disk. Víc mě ale Bohužel už nenapadá :(
 
Vsem@ ...zatim jen pisemne. Dostal jsem se domu a domov ma prednost pred videem:giggle:, ale dojde i na to;)

Pokud teprve zacinate s hranim, pak tu maly navod jak zacit:

Jestli mate pouze zakladni hru, tak u ni i zustante a nekupujte pro zacatek zbytecne vsechna DLC.
Staci DLC Sidlo moci< to musite mit. Postupnym dokupovanim se vam DLC do 1 hry zakomponuji automaticky, ale do dalsich her uz budou ve hre a budete se muset tedy otacet, vsechny mapy tak nejak stihat.

1) V prve rade nez spustite hru je treba zvolit ty prave spoluhrace. Ne kazdy z nich ma v sobe zakomponovane predmety a osoby, ktere vam pomohou zvysit atraktivitu vasich ostrovu, ktera v Annu1800 hraje velkou roli. Jimi jsou: Quing*, Bente*, Artur** a Malching**, nebo Hugo DLC Anarchista.
Pro zacatek zacnete s Quing, Bente a jednim z **UI.
Ale Quing mejte porad mezi spoluhraci. Je jedno, jestli zacinate kampani, nebo nepretrzitou hrou.
Vlastnosti vasich spoluhracu jsou vzdy stejne.
Dale je treba zvolit plne skladiste a Lod. Tim dostanete automaticky ostrov i s lodi pro obsazeni druheho ostrova pobliz vaseho. Nechte si odkrytou mapu.

2) v prve rade nez zacnete hrat, kupte podil ostrova u **UI a dalsiho **UI ci *UI. U *UI se vsak nacekate, nez zacnou opravdu vydelavat.
Tedy doporucuji 1*UI nejlepe Quing a 2x**UI. Tato varianta urychli vas prijem z podilu.
3) Hned po zakoupeni podilu jdete do diplomacie a polichotte tem u kterych jste podily zakoupily. Tim se vase reputace vrati zpet "dulezita poznamka: lichotte pri moznosti : takrka jiste. Tim zabranite negativni reakci" a nebudete se muset obavat vyhlaseni valky.
4) Nyni muzete nastavit rychlost hry na >>> abychom nemuseli dlouho cekat. No, dlouho...trpelivost prinasi ruze:)
A pomalu budete moci videt, jak vam pomalinku narusta vas prijem. Avsak, vasi spoluhraci budou vami odkoupene podily zkupovat zpet. Okamzite provedte bod 2+3 a tak porad dokola. Pocitejte s tim, ze to par hodin potrva, nez budete milionari.
5) "POZOR-pouze nacrt-blaupause" nestavte zadne budovy pro obyvatele. Pouze si pripravte layaut mestskeho obvodu a snazte se z vasich prijmu i podplacet, aby bylo mozne postupem casu ziskat obchodni prava. S Quing a Bente je ziskate pomerne rychle.
Kdyz je ziskate, zajedte se svou jedinou lodi do pristavu vaseho spoluhrace a kupte si trebas 1tunu zbozi, ktere zatim nemate odemcene ve svem slotu. Tim se odemkne moznost nakupovat zbozi, ktere je mozne vyrobit az v pozdejsich fazich.
Proc nic nestavet.? Pokud nebudete mit zadne obyvatele, tak se nebudou aktivovat pirati, kteri by vam hlavne z kraje velice zneprijemnovali zivot. Pouze davejte bacha pri projizdeni okolo jejich ostrova. Dela funguji.
Az si nahrabete:) budete moci postupne uplacet i je. Neni to moc a urcite jednou ocenite obchodni prava s piratama.
6) nemusite vubec jezdit do noveho sveta, kdyz nemate vetsi pocet investoru. Ale ktomu se vratim pozdeji.
Nyni se pokuste pouze hrabosit az treba do 5-10-20-30milionu $ , to uz zalezi jen na vas a nezapomente nakupovat predmety u Eliho. Tam vyplaznete melouna za par Items ani nemrknete, takze zadny spech:cool:

7)Dulezite je mit obchodni prava "zadna ALIANCE!!" se vsemi spoluhraci a pak teprve zacnete stavet.
Chcete valcit? Stejne pockejte do teto faze. Verte, pak to stoji za to a pri prebirani ostrovu at zkoupenim podilu ostrovu ci silou.
Ale to si jeste pockate. Tahle mechanika funguje vytecne. Vasi spoluhraci sice budou silni, ale diky tomu dostanete i slusne odmeny viz.1)
Takze hura do toho a dejte vedet, jak to jde.

Prijemnou zabavu a stastny Novy rok
 

Přílohy

  • 01-odkup podilu.jpg
    01-odkup podilu.jpg
    741,8 KB · Zobrazení: 56
  • 02-lichotit-takrka jiste.jpg
    02-lichotit-takrka jiste.jpg
    581 KB · Zobrazení: 57
  • 03-Mestsky obvod.jpg
    03-Mestsky obvod.jpg
    2 MB · Zobrazení: 57
  • 04-Nacrt-blaupause.jpg
    04-Nacrt-blaupause.jpg
    1,5 MB · Zobrazení: 57
  • 05-obchodni prava.jpg
    05-obchodni prava.jpg
    493,6 KB · Zobrazení: 51
  • 06- a pak se da mnohen snaz zacit hrat.jpg
    06- a pak se da mnohen snaz zacit hrat.jpg
    1,4 MB · Zobrazení: 54
  • 07-Navstevnicke molo.jpg
    07-Navstevnicke molo.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 51
Naposledy upraveno:
Ahoj, jak už tady psalo mnoho jiných, čeština mi bohužel taky nejde nainstalovat. Vyhodí to hlášku "chyba při aplikaci rozdílového patche..." a toť vše. Od včera mám nový notebook (WIN10) zkoušel jsem 2x odinstalovat a znovu instalovat ale i tak nic. Jedu přes UBI a mám aktualizovány ovladače. Na starém PC mi to fungovalo...škoda
 
Back
Top