• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

Anno 1800 (včetně DLC)

Anno 1800 (včetně DLC) 1.36

Na screenu jsou dole vpravo vidět tři okna . 1) základní výzvy - zatím nefunkční
2) časově omezené výzvy - zatím nefunkční
3) odměny - funkční
A je to výhradně u hry 1800 , takže předpokládám že do Vánoc to spustí naplno - takový vánoční překvapení :) .

Jinak jsem zjistil , že ve hře po vydání "Afriky" zrušili v liště nabídek dekorační doplňky pro průmysl (obvodové zdi , trubky , hromady s pískem atd.)
Chtěl jsem si vyhrát s průmyslovým areálem , ale už jsem nikde tenhle balík doplňků v liště nenašel :mad: . Nebo už jsem tak z toho testování
zblbý , že to neustále nevidím :p . Za to u "Afriky" jsou u osady hned dva "balíky" dekorací . Takže buď to opraví při další aktualizaci hry ,
nebo průmyslový "balík" zrušili záměrně .
Projel jsem si i ověřování souborů , jestli se někde něco "nežvejklo" , ale vše OK .
Hele, ja je mam porad stejny...stejne jako Anno Master
 
Jinak info pro badatele map. Enbesa ma pouze jednu mapu. Zkusim projet celou misi jeste z jine mapy stareho sveta a doplnim...
Doplnek: mapa se nemeni. Jsou pouze jinak rozmistene ostrovy. Jiz obydlene ostrovy zustavaji na stejnych pozicich mapy
 
Naposledy upraveno:
Anno master : koukám se dobře a tovární doplňky tam fakt nemám . Po poslední aktualizaci hry a DLC Země Lvů mi tyhle doplňky zmizely :( .
A máš všechna DLC ? Jinak počkám na další aktualizaci a když ty doplňky tam mít nebudu , tak jim budu muset napsat . Nebo bych musel udělat reinstal celé hry a to se mi nechce , protože hra jede v pohodě . Nepoužívám žádné mody navíc . mě hra vyhovuje jak je . Mám na ní "nasekáno" 1760 hodin a uložených pozic bylo taky požehnaně . Mohli by mi dát nějaký bonus až se dostanu na 1800 hodin :)
Mdzirza : i když jedeš v Enbase bez příběhu (ten si nechám až bude čeština) , tak stejně tam máš textů až , až .
Když se pustíš do "opravy" ostrova , aby jeho obyvatele byli soběstační tak máš o zábavu postaráno .
 
Naposledy upraveno:
@Kondor114 Tak to mě mrzí, v tom případě je to tedy nejspíše bug. Jak říkáš, můžeš počkat na update nebo to přeinstalovat. Možná jim můžeš napsat na forum už teď a zjistit jestli o tomhle problému ví. Jinak DLC mám všechna, i ta kosmetická.
 
Anno master : každopádně díky za info . No vidíš , forum mě nenapadlo . Zatím z toho nebudu dělat paniku a počkám po aktualizaci . Není to taková chyba , že by se bez toho nedalo žít a sami teď určitě i tak mají dost práce , aby vychytali mouchy . Jinak jsem ze srandy spustil 2070 když už jsi zmínil
2205 a najela mi aktualizace 1,2 GB a právě u té 2070 byly samostatné mise . No , uvidíme co se z toho vyvrbí :) . Je fakt , že u 2205 se neděje už nic
a taky ...už tam není co vylepšovat :rolleyes: .
 
@Kondor114 Jo u 2070 byla nějaká aktualizace, myslím, že kvůli tomu, že nějak blbnul launcher. Každopádně zaslechl jsem, že pro 2205 bylo tenkrát plánováno DLC na Marsu, ovšem z něho sešlo, což je podle mě škoda.
 
Anno master : no s Marsem by to taky nebylo špatné . Rozhodně graficky 2205 udělali dobře .
Jinak jsem kontroloval lišty u uložených map a tam ty doplňky mám jak u zemědělství , tak i u průmyslu . U nově rozehraných map
už ne , tedy teď po stažení poslední aktualizace :mad: . Viz foto . Jako kdyby mi vypli část DLC . Asi jim tam budu muset napsat , protože chyba bude u nich . Vem to tak , že u této hry mají 1 milion hráčů a teď už možná i více , teď vymýšlejí další věci a to vše jim má fungovat na 100% . To je
na mašli :) .
Mdzirza : mapa "Afriky" je možná stejná , ale podle toho jaké máš protivníky se ti mění úkoly od císaře . Odzkoušeno na dvou obtížnostech
hraní - jednoduchá a pokročilá . Tu poslední nejhorší jsem ještě netestoval .
Tady jsem měl třeba úkol zaměstnat bratrance od císaře . prostě texty , texty a texty ;)
 

Přílohy

  • bratranec.jpg
    bratranec.jpg
    362,5 KB · Zobrazení: 53
  • doplňky zemědělství.jpg
    doplňky zemědělství.jpg
    375,6 KB · Zobrazení: 53
  • doplňky průmysl.jpg
    doplňky průmysl.jpg
    371,7 KB · Zobrazení: 50
  • nejsou zemědělství.jpg
    nejsou zemědělství.jpg
    406,3 KB · Zobrazení: 49
  • nejsou průmysl.jpg
    nejsou průmysl.jpg
    408,2 KB · Zobrazení: 45
Naposledy upraveno:
Anno master: ty bído , teď jsi na to kápnul (y) . Jj , to je tak jak se přeskakuje z jedné mapy na druhou , různí protivníci , teď
testování "Afriky" . Z toho se fakt blbne :) . Chce to pauzu na vyčištění mozkových závitů . To mi nedošlo , nebo spíše už jsem na to
pozapomněl , že tyhle doplňky se ti ukáží jen při hraní určité části DLC - tedy zemědělství . To mají z toho , že vydávají ke hře hromadu DLC
a jeden už ztrácí přehled . Díky , potřeboval bych ránu do palice . Prostě máš pravdu (y) , takže problém vyřešen . Že já ty DLC vůbec kupoval :LOL::LOL: .
 
@Kondor114 V pohodě, to se stane každému. Pod svícnem je největší tma, takže mě taková banální věc také ze ze začátku nenapadla.
Každopádně jsem rád, že jsem ti to pomohl vyřešit (y)
Já hraju s několika desítkami modů, které přidávají spousty doplňku, takže vyznat se v tom a pamatovat si všechny ty záložky ...... to je teprve masakr :LOL: Pak, že hraní není náročné :p
 
Ahoj,
bylo by třeba možný uvolnit češtinu v podobě, co byla ve verzi 1.12 s tím, že nové věci by byly stále v angličtině? Jde mi o pokračování stávající hry, nyní v english, povinně vnucena uPlayem.
Omlouvám se předem za případnou představy lamy za klávesnicí, představuji si to totiž jako Hurvínek válku, ctrl+c a ctrl+v textovém souboru a pak přepisování nových anglických vět :)
 
Ahoj, tak možné by to bylo, ale jsem na vážkách. Na jednu stranu nechci, aby po internetu koloval nehotový překlad, na stranu druhou to "držet" několik měsíců taky není ideální. Já teď dodělávám DLC do Graveyard Keepera, ale @Ralph Shepard a @Coffin Corner na tom DLC Země lvů normálně pracují. Až si uvolním ruce, mrknu, jak na tom aktuálně budeme a zkusím to nějak dát do kupy, aby zbývaly na překlad jen ty věci z DLC (spolu s DLC vyšel i klasický patch). Pak to probereme a uvidíme.
 
A pokud mám na ostrově jen podíl, můžu na něm stavět? Asi nelze že? Mám problém, že nemám bavlnu na kožichy, nikde nejde koupit a v Novém světě mi byl právě přebrán ten můj ostrov. Už není žádný volný a obchodovat nejde, jelikož se moje lodě k ostrovu, se kterým mám obchodní dohodu, ani nedostanou... takže jsem v patové situaci...
Asi nejspis zacinas, tak tuhle radu ber pro pristi level na vedomi!
Nez se vydas do noveho sveta, tak se snaz nejprve vyrust co to jde ve starem svete.
Podily musis koupit vsechny, abys mohl obhospodarovat dany ostrov. Tohle delej jen v pripade, ze mas s dotycnym/ nou obchodni prava s povesti v nejlepsim kolem 90%, abys predesel valce.!
Bavlna:
Jestli mas problem "nejspis s piratama" , a nedostanes se k Isabel> zajed k Elimu. Snad budes mit pri koupi stesti na Miss Rodrigez - ta zvysuje produktivitu o 40% pro drevorubce a drevene uhli a dodatecne vyprodukovava prave bavlnu. S takhle nabusenym layoutem usijes tricko od Ase az po Kosice
Nemusis mit zrovna takovy, jaky vidis na obrazku. Staci mit proste vetsi koncetraci bud drevorubcu nebo dreveneho uhli v dosahu odboru.
 

Přílohy

  • tezba dreva- veneho uhli + bavlna.jpg
    tezba dreva- veneho uhli + bavlna.jpg
    1,4 MB · Zobrazení: 94
Anno master: ty bído , teď jsi na to kápnul (y) . Jj , to je tak jak se přeskakuje z jedné mapy na druhou , různí protivníci , teď
testování "Afriky" . Z toho se fakt blbne :) . Chce to pauzu na vyčištění mozkových závitů . To mi nedošlo , nebo spíše už jsem na to
pozapomněl , že tyhle doplňky se ti ukáží jen při hraní určité části DLC - tedy zemědělství . To mají z toho , že vydávají ke hře hromadu DLC
a jeden už ztrácí přehled . Díky , potřeboval bych ránu do palice . Prostě máš pravdu (y) , takže problém vyřešen . Že já ty DLC vůbec kupoval :LOL::LOL: .
Pri hrani urcite casti dlc? Kdyz je aktivni, tak vzdycky kompletni. Na zacatku to prece potvrzujes. Tyhle doplnky byly tusim soucasti bud patche 9...?, nebo dlc " bohate sklizne, bo sidla moci". Z Tvych obrazku to podle urovne populace vypada spis na prozatim neotevreny paket , bo chybejici mod...
Tentyz quest je i v pribehove podobe.
@
Jetroband:
Nastesti nema Enbesa tolik predmetu v inventari
Prihodim nejaku kacku na preklad
 
Naposledy upraveno:
Mdzirza : jo , určité části DLC ;) , protože hra má vydané dvě DLC , každé DLC má 3 části a jak víš tak při začínání hraní si můžeš navolit
co chceš hrát a jak , takže různě kombinuji jak protivníky , tak i části DLC . Prostě si dělám vlastní MIX , proto mě to zmátlo že tam nemám průmyslové
doplňky . Jednoduše jsem už byl zblblý z hraní :giggle: .
To co radíš bennyx je fajň , ale aby se dostal k tomu "vylepšení" a měl možnost produkovat bavlnu tak musíš mít město na dost dobré úrovni.
Je to ale možné , protože hra ti generuje "vylepšení" podle toho jak ve hře "plaveš", jaké máš protivníky atd. A nevím jestli se ti zrovna tahle
možnost "vylepšení" nabídne i jen v základní hře bez DLC . Těch variant je fakt milion , takže bych spíše začal po seznámení s hrou a jejími možnostmi
s novou kariérou , ale to už je na něm , co si zvolí .
No vidíš , to jsem ještě nezkoušel hrát DLC jako celek :)
 

Přílohy

  • výběr možností.jpg
    výběr možností.jpg
    186,1 KB · Zobrazení: 89
  • 1 DLC.jpg
    1 DLC.jpg
    239,2 KB · Zobrazení: 62
  • 2 DLC.jpg
    2 DLC.jpg
    242,7 KB · Zobrazení: 55
  • Dodatky.jpg
    Dodatky.jpg
    221,1 KB · Zobrazení: 52
Mdzirza:
Asi nejspis zacinas, tak tuhle radu ber pro pristi level na vedomi!
Nez se vydas do noveho sveta, tak se snaz nejprve vyrust co to jde ve starem svete.
Podily musis koupit vsechny, abys mohl obhospodarovat dany ostrov. Tohle delej jen v pripade, ze mas s dotycnym/ nou obchodni prava s povesti v nejlepsim kolem 90%, abys predesel valce.!
Bavlna:
Jestli mas problem "nejspis s piratama" , a nedostanes se k Isabel> zajed k Elimu. Snad budes mit pri koupi stesti na Miss Rodrigez - ta zvysuje produktivitu o 40% pro drevorubce a drevene uhli a dodatecne vyprodukovava prave bavlnu. S takhle nabusenym layoutem usijes tricko od Ase az po Kosice
Nemusis mit zrovna takovy, jaky vidis na obrazku. Staci mit proste vetsi koncetraci bud drevorubcu nebo dreveneho uhli v dosahu odboru.
Ještě jsi zapomněl že se může vydat na záchranou misi a modlit se , aby dovezl z výpravy bavlnu jako plodinu . Já jsem třeba dovezl
jako plodinu kukuřici . Těch možností je fakt spousta ;) .
A u nakupování "vylepšení" u prodejců je dobré mít hodně peněz a zkoušet připlatit za nabídky , i tak se dají získat dobré věci .
Na to musí přijít sám při hraní .
 
aho, jak hodnotíte vědeckou budovu.
pro mě je k ničemu. výzkum dlouho trvá a při opakování chce dvojnásobek vědeckých bodů.
např. přesouvání ropného pole = 1 výzkum jeden přesun
1 výzkum = 5000 bodů vědy
2 výzkum = 10000 bodů vědy
3 výzkum = 20000 bodů vědy
4 to nechci ani vědět
vědecká budova je dobrá akorát na výzkum předmětů
 
Mdzirza : jo , určité části DLC ;) , protože hra má vydané dvě DLC , každé DLC má 3 části a jak víš tak při začínání hraní si můžeš navolit
co chceš hrát a jak , takže různě kombinuji jak protivníky , tak i části DLC . Prostě si dělám vlastní MIX , proto mě to zmátlo že tam nemám průmyslové
doplňky . Jednoduše jsem už byl zblblý z hraní :giggle: .
To co radíš bennyx je fajň , ale aby se dostal k tomu "vylepšení" a měl možnost produkovat bavlnu tak musíš mít město na dost dobré úrovni.
Je to ale možné , protože hra ti generuje "vylepšení" podle toho jak ve hře "plaveš", jaké máš protivníky atd. A nevím jestli se ti zrovna tahle
možnost "vylepšení" nabídne i jen v základní hře bez DLC . Těch variant je fakt milion , takže bych spíše začal po seznámení s hrou a jejími možnostmi
s novou kariérou , ale to už je na něm , co si zvolí .
No vidíš , to jsem ještě nezkoušel hrát DLC jako celek :)
No jasne mas recht;)...ja to tam mam automaticky pri zakladani profilu zaskrtnuty:D...
K tomu vylepseni > Miss Rodrigezovou muzes koupit jen u Eliho a Isabely. Je to nejrychlejsi cesta k ni a je v zakladni hre.
No a jak vydelat prasule? Prodavat Elimu mydlomydlomydlomydlomydlo:D. Staci mit dva ostrovy, netreba velkou risi a jsi za vodou;):coffee:...nekdy se postesti v prvnim questu od inzenyru ziskat jako odmenu Daria, no a pak je vystarano :cool:
 
Naposledy upraveno:
aho, jak hodnotíte vědeckou budovu.
pro mě je k ničemu. výzkum dlouho trvá a při opakování chce dvojnásobek vědeckých bodů.
např. přesouvání ropného pole = 1 výzkum jeden přesun
1 výzkum = 5000 bodů vědy
2 výzkum = 10000 bodů vědy
3 výzkum = 20000 bodů vědy
4 to nechci ani vědět
vědecká budova je dobrá akorát na výzkum předmětů
Mmm, ucencum musi rust populace, stejne jako u ostatnich trid, takze stavet nove a nove budovy. Tim se dostavame do Enbesy, kde musi rust i staresina, aby byl mozny rust ve starem svete. Jinak s tebou souhlasim. Prijde mi to trosku zbytecny, kdyz uz je svetove vystaviste, kam by to skvele zapadlo:)
Jooo a jestli mas sidlo moci, tak to je uplne nejnej cesta k legendarnim a epickym predmetum. Staci nejaky mensi ostrov s molem pro navstevniky, postavit ministerstvo kultury> +10 vlivu pro moduly muzea a muzes zacit nasazet moduly zdarma po celem ostrove. Asi nejlepsi, nejlevnejsi tezba predmetu co znam...
 
Naposledy upraveno:
@cedricbull Ta výzkumná budova je hlavně na pozdější fázi hry a jak říkal Medriza, musí růst populace učenců, pak ty body výzkumu přibývají velmi rychle. Co se týče délky výzkumu, tak ta se dá snížit zvýšením počtu inženýrů, kteří daný výzkum mohou zkoumat. Lze jich tam přidělit až 10 000 a výzkum jedné položky pat trvá cca 10 minut. Celkově se mi tedy výzkumné středisko líbí, protože výzkumem rozšiřuje endgame.
 
Jetroband:
Nastesti nema Enbesa tolik predmetu v inventari
Prihodim nejaku kacku na preklad
[/QUOTE]

Enbesa a luštění toho jejich starodávného jazyka (jako součást příběhu), to je noční můra. Strašně blbě a pomalu se to překládá když je text rozházený v kódu. Díky Bohu, rozumějte Jetrovi, že mi to vyextrahoval i v ruštině, kde se to díky odlišnosti azbuky mnohem líp hledá :)
 
Back
Top