• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

Anketa týmu RK-Translations

Tým RK-Translations dodělal překlad Final Fantasy XIII a nyní přemýšlí, do jakého nového překladu se pustit. Má nějaké své nápady, ale chtěl by se zeptat i uživatelů na jejich názor. Vytvořil proto anketu, ve které je několik nejčastěji žádaných překladů, ale je tam i možnost v položce „Jiné“ přidat jinou hru, kterou byste chtěli mít přeloženou.

Výsledky pro tým nejsou nijak závazné, ale pokud budou přesvědčivé a ankety se zúčastní i velký počet hlasujících, tak jistě budou mít na rozhodování týmu vliv.

Dejte tedy hlas svému favoritu, třeba na něj nakonec padne výsledná volba týmu.

(nepište Vaše přání do diskuze pod tuto novinku, ale hlasujte v anketě).

Rhaegar

Člen
Sice bych byl rád kdyby jste přeložily i další Disciples III, ale jsem toho názoru, že člověk by se měl vrátit ke kořenům a nejdříve přeložit dvojku. Tedy vytáhnout české texty a dabing z originálky a dopřeložit datadisky. Někdo už se o toto zde zajímal bohůmžel s projektu sešlo. Mě osobně by to hodně potěšilo užít si celou hru v mateřštině. No a jestli bych mohl navrhnout další hru tak by to určitě byla ještě větší cesta v čase a to disciples: sacred lands.

Swayvill

Čestný člen
Vzhledem k žánrovým preferencím týmu jsem přihodil novinku I am Setsuna. Docela mě zaujala recenze ve Score a hru mám v hledáčku...a čeština by jí hodně slušela :)

Venca

Člen
Z nadchazejicich her by me asi nejvic zajimal novej Torment nebo Tyranny, ale to asi nebude Vas salek caje. Z toho seznamu asi to Disciples.

Jeste me napada takovej Shadowrun: Dragonfall nebo Shadowrun: Hong Kong na kterej si bez cestiny netroufam :)

Naposledy upraveno:

Rhaegar

Člen
Mohu se zeptat jak je na tom CZ překlad Planescape: Tormentu? Nehrál jsem to (mám to v plánu), ale někde jsem slyšel, že je děsná.
Jinak vím, že se snažíte překlady her sjednocovat aby to bylo co nejlepší, takže budete vycházet z existující češtiny původní hry nebo to vezmete jako kolegové z Divinity nejdřív nová hra a následně pokud bude čas a chuť doladit původní hru?

Rilifaen

Člen
Rozhodně bych řekl, že čeština na původní Torment je dobrá. A současný Torment je spíš "duševní nástupce", takže v něčem podobné, ale příběh i prostředí jiné.
To, co říkáš, jsem spíš kdysi slyšel o BG1, tam občas nějaké lapsy byly, i když o její současné verzi to už ale neplatí.

Farflame

Překladatel
Člen
Jinak vím, že se snažíte překlady her sjednocovat aby to bylo co nejlepší, takže budete vycházet z existující češtiny původní hry nebo to vezmete jako kolegové z Divinity nejdřív nová hra a následně pokud bude čas a chuť doladit původní hru?
Jak psal Rilifaen, nový Torment je v jiném světě (Numenera), takže ze starší češtiny nevycházíme a nebudeme se k ní ani vracet, není to naše dílo a nepotřebuje to.

BG1 - ty lapsy si matně pamatuju, on to byl jeden z těch velkých "lidových" překladů, kdy se podílelo hodně lidí a většina s tím samozřejmě zkušenosti neměla. To už je docela dávno.

Raziel

Překladatel ve skupině RK-Translations.cz
Člen
Mohu se zeptat jak je na tom CZ překlad Planescape: Tormentu? Nehrál jsem to (mám to v plánu), ale někde jsem slyšel, že je děsná.
Nedal bych na řeči, protože zrovna čeština pro Planescape Torment je podle mého názoru vynikající.

Raziel

Překladatel ve skupině RK-Translations.cz
Člen
Já tam poslal Mass effect: andromeda :)
Z té hromady finalů se vůbec nevyznám samá X, XIII atd.
Mass Effect: Andromeda bude téměř určitě překládat tým kolem Marka Tvrdého. Pamatuju si, že u Mass Effectu 3 jsem jim pomáhal s překladem několika málo textů v jednom multiplayerovém DLCčku.