• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

    31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
    31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

    Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
    Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

  • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
    Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Age of Empires II Definitive Edition

Age of Empires II Definitive Edition 1.25

@Farkpoint
Zdravíčko. Nemám absolutní tušení, proč by měla hra po vložení češtiny padat. Snad jen kdyby se ve hře objevil nějaký špatně přeložený text, ale to podle mě není ten případ. Když jsem totiž něco během práce na překladu špatně naformátoval, hra se vůbec nespustila. Překladem to podle mě nebude. Zkus vypnout všechny nainstalované módy (jestli nějaké používáš). Víc ti asi neporadím, protože to evidentně všem šlape.
 
Češtinou to byť nemusí, na mojom PC začala táto hra padať až po nainštalovaní najnovšieho ovládača pre grafickú kartu. Môžeš napríklad vyskúšať starší ovládač gr.karty.
(Mne po tom novom update ovládača padajú aj iné hry... napr. "F1 2019" na dx12, ale pri hraní na dx11 šlape bez problémov.)
 
No možno v tej češtine bude nejaká chybka, teraz som skúšal napríklad 5.kapitolu ("The Lion's den") pre "Sundjatu" a tam pri zapnutej češtine padne približne v čase keď protivník "Koumbi Saleh" postaví svoj div. Pri zapnutej angličtine hra nepadá... iné kampane som neskúšal.
 
Díky za info! Opraveno. Taky mi to padalo, ale po opravě už to běží v pořádku - račte si posloužit verzí 1.02, kde je to opraveno.
 
Naposledy upraveno:
Ahoj. Šlo by aktualizovanou češtinu 1.02 umístit i na ulož.to
Zde mě nejde stáhnout, je moc velká.
Zkoušel jsem ji několikrát stáhnout, ale furt se stahování ukončuje.
Když dám stahovat, tak se mě to zhruba po 20% ukončí a už nejde pokračovat.
Když jsi umístil první verzi na ulož.to tak mě šla normálně stáhnout.
Prosím o odpověď, děkuji.
 
to Majapaja
pri inštalácií českého jazyka potrebuješ vyhľadať zložku AOEIIDE, problémom je a neviem či sa to už niekomu aj podarilo, dostať sa do zložky, kde windows store ukladá jednotlivé aplikácie (WindowsApps). Ja mám napríklad AOEDE zakúpené aj u nich aj na Steame, aj preto lebo do zložky pre hry na Steame sa viem dostať, do zložky hry vo WS sa mi to nepodarilo.
 
cestina mi nefunguje, mam hru na steamu 36202. stazenou cestinu k teto verzi a instaluju do adresare kde je nainstalovana. nekdo nejakou radu nebo podobny problem
 
Sem se dostanu ale co dál, to bohužel netuším. Ale nemůžu tam nic kopírovat ani mazat. :( Díky za .............................................
 

Přílohy

  • Age.jpg
    Age.jpg
    221,1 KB · Zobrazení: 61
Naposledy upraveno moderátorem:
@Majapaja Aha, jestli tam nejde nic vkládat, tak to je blbý. Ale kdyby to bylo šlo vložit tam, kde máš ten soubor "AoE2DE.exe", tak by čeština mohla fungovat. Se složkou "Resources" a "widgetui" totiž překlad pracuje.
 
Naposledy upraveno:
Hry z microsoft store mají zabezpečené složky tak, aby nebylo možné vkládat ani upravovat soubory.
 
Sygfrost doplnil k překladu Age of Empires II Definitive Edition nové informace:

dílčí aktualizace - bez videí

Dopřeložena nová tatarská jednotka - Hořící velbloud, sekce hráče, upraveny civilizační bonusy dle nové verze

Pozn.: Tato aktualizace neobsahuje nově přeložená videa, ta se budou muset jednorázově stáhnout zvlášť. Důvodem je, že je nechci přikládat ke každé aktualizaci překladu, kterou potenciálně udělám, spotřebitelé by tak byli vystavováni nekomfortnímu stahování zbytečně velkého archivu. Tzn. Chcete-li do hry i videa, musíte je stáhnout extra (ale pak už nikdy nebudete muset).

Zjistěte víc o této aktualizaci...
 
Vypadá to fajnově, děkuji teamu že si s tím dal práci, pro nás angličtinou nepolíbené je to paráda
 
Podarilo se nekomu sprovoznit cestinu na microsoft verzi ?? nebo to nepujde kvuli blokovani prepisu? :(
 
tak jsem se podle navodu tady dostal do slozky windowsApps , ale nejde mi tam mazat a prepisovat soubory :( ikdyz jsem administrator, mam tam svuj ucet, tak to nejde
 
Ahoj,
bohužel ať dělám co dělám po stažení češtiny mi to pořád hlásí chybu že formát archivu je neznámý nebo poškozen. Neví prosím někdo co s tím?Děkuji
 
No pokud máte hru z Microsoft Store, tak vám české titulky nepůjdou přidat. Jestli máte hru ze Steamu tak ano.
 
Po dlouhých útrapách nakonec problém vyřešen. Z nějakého důvodu mi to blokoval externí harddisk a po jeho odpojení a opětovném stažení vše funguje tak jak má.
 
Bohužel nelze přepisovat soubory ve šifrované složce, kde patří této hře, nadřízené WindowsApps - přístup to lze ale modifikovat ne. Zkoušel jsem tisíc x pokusů ale neúspěšně. Někde jsem četl návod, že to možná lze teprve zkopírovat celou složku někde jinde mimo WindowsApps, pak pomocí příkazu dešifrovat, přepisovat, šifrovat a kopírovat zpět do původní složky. Ale nemyslím si, že to půjde. Je to cesta do pekla.
 
Nainstaloval som cestinu, funguje super, avsak rec (hlas) je teraz v nemcine a dost mi to vadi. Texty su v cestine, ale nechapem preco je rec v nemcine. V jazykovom nastaveni hry mam cestinu, napriek tomu je to po nemecky.

UPDATE: vymazal som zlozku DE pod resources, a uz je rec konecne v anglictine a texty v cestine.
 
Naposledy upraveno:
Back
Top