1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Age of Empires : Definitive Edition 1.01

Slovenský preklad pre tento remake

1. Gaunt

Gaunt Člen

Gaunt přidal nový překlad:

Age of Empires : Definitive Edition - Slovenský preklad pre tento remake

Zjistěte více o tomto překladu...

2. Pokud by byl zájem, mohu ve volném čase přepsat do CZ ;) ......................................

3. Gaunt

Gaunt Člen

viem, že český preklad by uvítalo viac ľudí, napriek tomu, si ale myslím, že keď Slováci nemajú problém a snažia sa skoro úplne rozumieť češtine, nemal by byť problém pre Čechov trošku oprášiť svoj bratský jazyk...
    preklad robím vo voľnom čase a zadarmo, pričom preložím tak stranu za hodinu, niektorých strán sa preklad predĺži aj na niekoľko hodín, keďže texty v hre predstavujú takú trošku zjednodušenú encyklopédiu, k názvom jednotiek a budov je už škoda slov... takže prakticky sa snažím v texte zachovať ekvivalentné originály slov pridaných do angličtiny, ale vo väčšine slovníkov sú tieto slová nedostupné, takže popri preklade si hľadám ako sa čo volalo, resp. ako sa po slovensky volali významné historické osobnosti v kampani, resp. ako boli historicky preložené jednotlivé udalosti, lebo niekedy je rozdiel či ide o bitku pri niečom alebo o niečo...
    vzhľadom k tomu, že je to môj prvý preklad, tak chcel by som vidieť koľko ľudí o neho bude mať záujem a zhodnotia moju prácu, preto by som vás chcel zatiaľ poprosiť, aby ste sa zatiaľ zdržali vyjadrení, v štýle môžem to potom preložiť do češtiny... ak by mal niekto záujem, môžem mu kľudne preposlať anglické texty

aktuálnu verziu prekladu, na ktorej pracujem, bude aj tak ešte treba neskôr upraviť pre verziu, čo by mala byť na Steame... keďže v hre je niekoľko textov odkazujúcich na Xbox Live a Microsoft... čo bude zrejme nahradené za odkazy na steam, takže predpokladám minimálne posun riadkovania, čo by mohlo mať vplyv na funkčnosť prekladu...

keby som na to neskôr zabudol, rád by som povedal, že sa oplatí každú misiu pred rozohraním najprv vypnúť a prečítať si zhrnutie po nesplnení misie... musím skonštatovať, že tieto texty sú asi najzábavnejšou časťou hry :D

4. Lord Mazour

Lord Mazour Člen

Děkuji za překlad pro tuto skvělou hru. A ano, určitě bych si přál i český překlad. Budu držet palce, ať jde práce pěkně od ruky. :)

5. Gaunt

Gaunt Člen

6. Gaunt

Gaunt Člen

Gaunt doplnil k překladu Age of Empires : Definitive Edition nové informace:

Preklad dokončený - zahájené testovanie

Zjistěte víc o této aktualizaci...

7. Gaunt

Gaunt Člen

Gaunt doplnil k překladu Age of Empires : Definitive Edition nové informace:

Prvé vydanie prekladu

Zjistěte víc o této aktualizaci...

8. Gaunt

Gaunt Člen

9. Andrewek

Andrewek Člen

Jak jste tento překlad dostali do hry?
    Automaticky se mi hra nainstaluje přes "píp" Microsoft obchod a proto se zeptá pouze na disk,
    kam hru stáhnout, pak udělím přístup do stáhnuté složky WindowsApps, abych se ke hře vůbec dostal,
    ale za boha nemůžu udělit povolení se soubory pracovat natož je přepsat! Už jsem z toho na nervy,
    napadá vás něco, nebo jak jste ten překlad do hry dostali, poraďte prosím děkuji.

10. Gaunt

Gaunt Člen

V počítači máte HDD rozdelené na viac častí ? Pokiaľ ste nainštalovali hru do systémovej časti disku môže byť problém s prepisovaním súborov kvôli administrátorským povoleniam. Najlepšie je pokiaľ by ste skúsili súbory prekladu skopírovať do priečinkov s hrou pomocou Total Commanderu, kde by vás malo upozorniť na zákaz prepísania súboru. Keby problém pretrvával skúste nainštalovať hru mimo systémovú časť disku (ak máte viac partícií). Nie som si, ale podľa vášho popisu, istý v čom je chyba a taktiež som preklad neskúšal na verzii hry priamo z Windows Storu, preto som pýtal, žeby niekto overil funkčnosť, no napriek 50 stiahnutiam sa prakticky k prekladu nikto nevyjadril. Pokiaľ sa vám to nepodarí spojazdniť, skúste presnejšie napísať, čo robíte a ako znie hláška, ktorá vám nedovolí súbory meniť, pokúsim sa vám tak pomôcť.

11. Andrewek

Andrewek Člen

Pokud vím, tak Age of Empires DE se prozatím prodává pouze na Microsoft Store, jinak kdekoliv jinde prodávají jen Key, který
    tuto hru odemče právě v Microsoft Store, ale pokud jsem na omylu, tak nevadí, k jádru mého problému.
    Microsoft store má jednu neuvěřitelnou kreténovinu, kde si normální člověk může klepat na čelo a to je, že vše co si na tomto
    obchodě člověk stáhne, tak se ukládá do jediné složky na disku s omezeným přístupem a je pod názvem WindowsApps,
    kde se bez povolení běžný uživatel nedostane, našel jsem na youtube video, které perfektně ukazuje o co se mi jedná
    a jak se do složky se hrou dostat, ale i přes veškeré kroky ve videu nemůžu se soubory pracovat, protože mi to Windows 10, nechce
    prostě povolit, takže nemůžu do složky se hrou ani vložit soubor s překladem, ani přepsat stávající.

Youtube příklad - Solve Windows Apps Folder Access Denied In Windows 10

12. Gaunt

Gaunt Člen

Niekoľkokrát som napísal, že preklad zatiaľ robím na neoriginálnej hre, čo je vidieť na navrhnutej ceste k súborom a verzii hry, kým mám čas, žeby som neskôr mohol preklad upraviť pre verziu na Steam.
    Vyzerá to tak, že ste asi prvou osobou, čo sa snaží dostať preklad do originálnej hry z Windows Storu. Musím povedať, že máte pravdu. Podarilo sa mi dostať do priečinku Windowsapps, ale pokiaľ sa snažím do priečinku niečo nakopírovať alebo zmeniť súbor, tak mám zamietnutý prístup. Pričom súbory sa dajú odstrániť, ale už ani z koša sa nedajú vrátiť naspäť. Podľa toho, čo som pozeral, každý, čo ponúka nejaké riešenie nikdy neukázal ako reálne nejaký súbor do daného priečinku kopíruje a na takéto dotazy ani nereaguje, taktiež priamo Microsoft sa tvári, že poradil ľuďom ako zrušiť túto ochranu, no aj tak nikto nepotvrdil funkčnosť toho ich návodu. Nie som informatik, takže neviem, či vám s týmto problémom pomôžem, skúsim sa na to ešte pozrieť, ale nič nesľubujem, skôr by sa zišlo osloviť niekoho, kto je v tomto smere skúsenejší...

13. Andrewek

Andrewek Člen

Ahoj Gaunte, přestaň mi prosím vykat. :)
    Našel jsem i české stránky, kde přímo píše jak se dostat do Windowsapps, a že to nejspíše bude chtít ještě nějaké úpravy v registrech,
    další se tam dostal s pomocí nouzového režimu, tak či tak, už jsem nad tím laboroval bezmála 4 hodiny a už mě to vážně nebaví,
    jinde se zase píše, že to chce povolení přímo vlastníků souborů, jinde, že je potřeba mít přímo certifikáty, které povolují používání
    těchto složek, pro mě je Microsoft co se tohoto týče naprostý id*ot, i když se to nejspíše snaží udělat pro uživatele co nejjednodušší,
    tak můj názor je trošku jiný, ale co už. Pokud mi někdo nedá skutečně návod jak na to, tak od toho dávám ruce pryč, škoda,
    rád bych si dal do hry překlad, i když anglicky více méně umím, neumím úplně vše, proto dobrý překlad umím ocenit, prozatím
    tedy budu hrát bez překladu a nejspíše bude nejlepší počkat si až konečně Microsoft upraví a uvolní verzi pro Steam.
    Microsoft Store u mě tímto klesl na samé dno a zanevřel jsem na něj.
    Jinak ti za překlad děkuji, i když ho do hry prozatím nedostanu, však jak bude steam verze, tak jeho čas přijde. ;)

14. Gaunt

Gaunt Člen

Ako si želáš už ti nevykám :D
    ja nad tým sedím od obeda a dokopy som na nič neprišiel, nefunguje núdzový režim, ani povolenia... úprava registrov sa vraj neodporúča a prakticky nikde som nenašiel, čo by bolo treba upraviť. Napísal som Microsoftu a na niekoľko fór, či s tým niekto nepomôže.
    Keby si skúsil prekopírovať celú hru z toho priečinku WindowsApps do nejakého iného a skúsil to z neho spustiť ? Nešlo by to tak? Pri niektorých hrách to tak fungovalo aj keď toto je hra z Windows Storu.... Keby si si stiahol niekde neoficiálnu verziu hry a tú hral zatiaľ s prekladom? Nemal by si sa za čo hanbiť, keďže hru aj tak vlastníš. A Microsoft aj tak zrejme nepodporuje achievementy.

15. Gaunt

Gaunt Člen

Zrejme to nepôjde lebo je tam nejaká ochrana zo samotného Windowsu a podľa všetkého by to bolo asi príliš komplikované pre bežných užívateľov, čo majú hru z Windows Storu. Opäť Microsoft ukázal, že jednoduché veci sa dajú robiť aj zložito... Mohol by si mi napísať, aká je presne cesta k priečinku s hrou ? ( niečo v štýle c:\Program Files\WindowsApps\Age of Empires Definitive Edition )

Sdílejte tuto stránku