1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Doporučené Novinka Čeština pro Final Fantasy XIII-2 je venku!

Téma ve fóru 'Bleskovky' založil Leffi, 17 Říjen 2018.

1. Leffi

Leffi Vládce trollů Tým překladyher.eu

Zázraky se dějí a to nejen o Vánocích!

Jsou tomu bezmála dva roky, kdy se tady 24. 12. 2016 objevila zmínka o začínajícím překladu Final Fantasy XIII-2, kterou zveřejnil překladatel vystupující pod přezdívkou @Raziel . Po takové době by si už jeden mohl myslet, že je konec, čeština je mrtvá a nikdy neuzře světlo světa, ale opak je pravdou a dnes se můžete vrhnout do víru bitev s notně vytuněným překladem, který vedle našeho jazyka přináší do hry i opravu stability hry.

Současně je však potřeba zmínit, že ač je překlad ke stažení a k dispozici všem, jedná se o veřejnou betu, která stále může obsahovat chyby, které je potřeba doladit. A to bez Vás nepůjde, tedy pokud se do hraní FF XIII-2 pustíte a na nějakou narazíte, dejte o ní vědět překladateli, který zjedná nápravu.

@Raziel sám si ku příležitosti vydání připravil text, který je vyčerpávající a vše říkající, takže jsem ji jej dovolil převzít:

Tak jste se nakonec přece jen dočkali a čeština pro Final Fantasy XIII-2 spatřila světlo světa. Věřím, že mnozí z vás už to ani nečekali, protože tento překlad se přece jen velice protáhl. Ale když se do něčeho pustíme, nikdy se nevzdáváme. Jen s tím časem už to není tak lehké jako dřív a poslední roky je to horší a horší. Chuť překládat nás ale zatím neopustila!

Final Fantasy XIII-2 je opět projektem, který vybrala v anketě komunita kolem našeho webu a facebooku.

Díky zkušenostem získaným při předchozím překladu jsme byli velice rychle schopni importovat a exportovat textová data i většinu grafiky. Objevily se však nové problémy, které nám autoři hry přichystali. Vše se ovšem podařilo překonat, i když si to vyžádalo značnou míru kreativity. Poměrně dlouho nás trápily také technické potíže při testování, kdy hra padala a zamrzala – což je problém samotné hry, která na 64bitových Windows zlobí mnoho lidí. Podařilo se nám lokalizovat problém a do češtiny jsme přidali opravu, která tyto pády a zamrzání spolehlivě řeší. Pokud jste tedy měli už předtím problém hru dohrát, snad vám naše čeština pomůže.

Doufáme, že se vám bude výsledek naší práce líbit a pomůžete nám ho vypilovat při veřejném betatestu. Pokud objevíte jakoukoliv chybu, nahlaste nám ji prosím zde. Nejlepší betatesteři si vybojují místo v překladu samotném.

Čeština obsahuje:

• Všechny přeložené texty - Českou diakritiku - Počeštěná videa - Počeštěnou grafiku - Bonusy k překladu - Opravu padání a zamrzání hry pro 64bitové Windows

Technická specifikace:

Čeština je určena pro originální STEAM verzi hry Final Fantasy XIII-2. Jiné verze nebyly testovány a nemusejí pracovat správně. Ve výchozím nastavení bude čeština nainstalována do obou jazykových verzí - tedy do anglického i japonského dabingu.

O Final Fantasy XIII-2

Jde o přímé pokračování třináctého dílu, které se snaží poučit z jeho chyb a nabídnout hráčům to, na co si v předchozím díle stěžovali. To byla převážně linearita hry. V pokračování se linearity bát rozhodně nemusíte, protože budete mít volnost v cestování nejen prostorem, ale i časem. Občas se vám z toho možná bude motat hlava, proto jsme jako bonus k češtině přiložili české mapy oblastí s důležitými informacemi. Novinkou je pak počet hratelných postav. Poprvé budou vaši partu tvořit dvě stálé postavy, které nelze vyměnit, s možností doplnit je o tři příšery. Ty můžete během svého putování lovit a integrovat do svých balíčků paradigmat – tento bojový systém znáte již z předchozího dílu a liší se jen minimálně. Více o hře Final Fantasy XIII-2 se dočtete v článku na našem webu.

Odkaz na češtinu

Češtinu ve verzi 0.9, která slouží pro veřejné testování, si můžete stáhnout přímo zde. Nejpilnější betatesteři se jako vždy objeví ve finální verzi češtiny. Všem předem děkujeme za pomoc!

Bonusové sekce:

Přejeme vám příjemné cestování po časové ose a co nejméně paradoxů!
    Tým RK-Translations.cz

Text sepsal pro komunitu fanoušků @Raziel

Profil překladu: Final Fantasy XIII-2

Zdroj: RK-Translations

• To se mi líbí To se mi líbí x 2
  2. Rhaegar

Rhaegar Člen

Do světa final fantasy (ani jiných japonských her) jsem ještě nepronikl. Avšak o rozlehlosti této hry jsem slyšel hodně a chci vyjádřit alespoň můj obdiv nad dokončením této hry a i všech ostatních co jste přeložili.

• To se mi líbí To se mi líbí x 1
  3. Raziel

Raziel Člen

Děkujeme. :) Doufám, že to úsilí za to stálo a překlad se bude uživatelům líbit.
    Jinak moderní JRPG už se celkem blíží tomu, co vzniká na západě. To spíše starší díly FF byly dosti specifické, ale rozhodně doporučuji alespoň vyzkoušet. Nejsilnější jsou tyhle hry totiž v příběhu a vykreslování postav. Tam excelují.

4. Barbar

Barbar Čestný člen Tým COTT

Já bych měl velkou prosbu nedokázali by autoři udělat něco jako tabulku jak kur*a funguji updejty zbraní? Protože prostě jsem nedokázal najít ne jen vhodnou kombinaci ale ani si nebyl jist která zbraň je na co dobrá....

5. Zemla

Zemla Člen

naozaj vas neznasam...nestiham hrat uz co hram a pridete este s FF seriou ktora je moja najoblubenejsia.Bezte sa hanbit, oberate ludi o volny cas.!!!!

Sdílejte tuto stránku