• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
X-COM Terror from the Deep

Dokončen X-COM Terror from the Deep 1.1

Verze herního klienta
 1. GOG Galaxy
 2. Steam
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
Jedná se o druhý díl ze série XCOM (1995)

93469-x-com-terror-from-the-deep-dos-front-cover.jpg

O Hře:
Válka pokračuje... X-COM: UFO Defense vás zavedla na mezigalaktické bojiště. X-COM: Terror from the Deep posouvá mimozemskou hrozbu do úplně nové dimenze. Nepřátelé X-COMu z hlubokého vesmíru se snaží získat převahu nad oslabenou Zemí, neočekávaně změnily strategii a zaútočili na Zemi na další frontě. Oživovací signál vyslaný tichem galaxie probudil spící síly v temných hlubinách širých oceánů. Pomalu, ale jistě povstává armáda vodních mimozemských stvoření. Boje se teď rozšiřují do dosud neprozkoumaného světa v hlubinách, odkud pokročilé mimozemské technologie ohrožují život na planetě - na vaší planetě - na Zemi. Pokračování obrovsky úspěšné hry X-COM: UFO Defense. Systém vytváření podmořských map s bohatými topografickými detaily. Široká škála podmořských vojenských technologií. Bohatá grafika sezabarvením vody a vraky. Víceúrovňové taktické mapy obsahující jak dno moře, tak budovy. Encyklopedie teď obsahuje nové obyvatele hlubin i jejich technologie.

O překladu:
Bohužel jsem nesehnal souhlas původního překladatele (za ty roky zřejmě nefunkční email)

Takže veškeré vaše i moje díky patří WEXovi za tuto češtinu do takto úžasné hry.

Vytvořil jsem pouze nový instalátor pro WIN7+


Pro milovníky XCOMu je tu i info o hře OpenXcom. (je tam i čeština)
Několik let komunitní dřiny přineslo kompletní přepracování původní hry do nového enginu, který v plné míře podporuje moderní hardware i operační systémy (PC, Mac, Linux, tablety), umožňuje tvorbu modifikací, odstraňuje omezení i bugy původní hry a vůbec zpřístupňuje legendární titul v původní podobě pamětníkům i novým hráčům.

K hraní potřebujete původní hru, respektive herní data z ní. Aby mohl projekt fungovat samostatně bez nutnosti vlastnit původní hru, museli by tvůrci mít souhlas vlastníka práv na původní hru, který nemají. Nikdo se jim na to konto za celou dobu vývoje OpenXcom neozval. Ale nevadí, beztak všichni fandové série původní hru mají, případně ji mohou mít za pár korun.
 • stažený soubor (2).jpg
  stažený soubor (2).jpg
  48,2 KB · Zobrazení: 172
 • stažený soubor (3).jpg
  stažený soubor (3).jpg
  27,8 KB · Zobrazení: 209
 • stažený soubor.jpg
  stažený soubor.jpg
  57,5 KB · Zobrazení: 221
 • Bez názvu.jpg
  Bez názvu.jpg
  524,4 KB · Zobrazení: 221
 • Bez názvu.jpg
  Bez názvu.jpg
  362,8 KB · Zobrazení: 201
 • Bez názvu.jpg
  Bez názvu.jpg
  426,5 KB · Zobrazení: 164
 • To se mi líbí
Reactions: yut111 a gameace
Autor
bezdus
Staženo
771
Zobrazení
2.325
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 hvězd(y) 1 hodnocení

Poslední aktualizace

 1. Přidán překlad i pro STEAM verzi hry

  Přidán překlad i pro STEAM verzi hry. Při porovnávání hry mezi GOG a STEAM jsem si všiml, že...

Nejnovější hodnocení

Koncepčně vycházející ze starší hry UFO: Enemy Unknown, avšak hrůza tentokrát přichází z hlubin. Ačkoli je projekt OpenXcom lepší a plně lokalizovaný, díky za češtinu ;)
bezdus
bezdus
Díky. Podle mě je to sice slabší kopie jedničky, ale taky má své kouzlo. UFO: Enemy Unknown jsem udělal do konce nesčetně krát. tuto hru asi jen jednou. Budu si asi zase muset dát všechny díly do konce a zavzpomínat.
Upvote 0
Back
Top