• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
The Whispered World Special Edition

Dokončen The Whispered World Special Edition 1.1

Verze hry
Steam
Překlad
100%
Korektura
100%
Testování
100%
TWW.jpg

Hlavním hrdinou této klasické point & click adventury je dvanáctiletý klaun Sadwick, který putuje společně se svým starším bratrem Benem a dědečkem Antoniem po světě a na chleba si vydělává tím, že se nechává vystřelovat z kanónu. Sadwick není se svým životem spokojený, chtěl by být něco víc než klaun - chtěl by se vydat do světa a zažít nějaké dobrodružství.

Jednoho dne se jejich kočovný cirkus dostane do Podzimního lesa a Sadwickovi se začne opakovaně zdát jeden sen. Setkává se v něm s podivnou modrou bytostí, která mu předurčuje, že právě on bude příčinou zániku světa. Sadwickovi se brzy potvrdí, že tyto noční můry nejsou jen výplodem jeho bujné fantazie, a vydává se čelit svému osudu.

Sadwicka při jeho dobrodružstvích doprovází jeho nejlepší přítel - červík Spot, který se postupem času naučí přeměňovat do několika podob. Například "ohnivák" může zapalovat věci, v podobě "placka" se může protáhnout na místa, kam by se normálně nedostal, atp. Práce se Spotovými formami je pak často nezbytná pro další postup ve hře.
 • 2.jpg
  2.jpg
  241,8 KB · Zobrazení: 393
 • 3.jpg
  3.jpg
  67,6 KB · Zobrazení: 416
 • 4.jpg
  4.jpg
  688 KB · Zobrazení: 402
 • 5.jpg
  5.jpg
  60,9 KB · Zobrazení: 400
 • 00002935_cz.png
  00002935_cz.png
  312 KB · Zobrazení: 350
 • 00003004_cz.png
  00003004_cz.png
  487,4 KB · Zobrazení: 289
 • 00003005_cz.png
  00003005_cz.png
  312,9 KB · Zobrazení: 206
Autor
ADV Dream
Staženo
784
Zobrazení
2.888
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
4,00 hvězd(y) 1 hodnocení

Více překladů od ADV Dream

Poslední aktualizace

 1. Vychází aktualizace překladu

  oprava překlepů a několika nepřesností
 2. Překlad je hotov

  Vydáváme náš další překlad a to do adventury The Whispered World Special Edition. Přejeme...

Nejnovější hodnocení

Ze všeho nejdřív musím poděkovat za překlad této výborné adventury s výborným příběhem, hratelností a perfektním zakončením.

Bohužel s překladem je to o trochu horší. Na můj vkus obsahuje dost překlepů a občas špatných překladů. Také bych se nebál věty zkrátit, často jsem měl potíže přečíst vše, ale musím přiznat, že s tím mám problém často.

Po technické stránce překlad nemá chybu, obsahuje plnou diakritiku a přeloženo je zřejmě vše, tj. včetně komentáře tvůrců, který si hráč může na jednotlivých obrazovkách pustit. Kvalitu překladu komentáře ale hodnotit nebudu, protože jsem nedočetl do konce ani ten v první obrazovce, pardon. Osobně bych však tipnul, že komentáře mohou být v rozsahu jedné ze čtyř kapitol hry, takže opravdu hromada textu navíc.

Do diskuze k profilu překladu vypíšu nalezené nedostatky, protože jsem si tak trochu zahrál na testera. A brzy se pustím do hraní pokračování – Silence.
ADV Dream
ADV Dream
Děkujeme za zpětnou vazbu. Moc si toho vážíme a chyby se budeme snažit opravit.
Upvote 0
Back
Top