1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

The Swapper 1.00

České texty do logické sci-fi atmosférické hry plné klonů

 1. Kwej
  Verze hry:
  STEAM / GOG
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  100%
  Tvorba instalátoru:
  100%
  Testování:
  100%
  TheSwapper_00_Hlavička.jpg
  O hře:
  Hra The Swapper je logická sci-fi atmosférická hra, která vyniká komplexním příběhem, který vybízí k zamyšlení, a nápaditým systémem klonovacích hádanek. Orientovat se v příběhu při prvním průchodu hrou není snadné, a tak druhý průchod hrou dává příležitost pochopit a vychutnat všechny detaily příběhu.

  Cíl hádek je jednoduchý, sebrat tzv. Šifrovací sféru. K té se ale dá dostat pouze za použití přístroje s názvem Swapper. Ten umožňuje vytvořit až čtyři vaše klony, které dělají přesně to co vy. Sebrat sféru můžete ale jen vy. Druhou funkcí Swapperu je záměna mysli s klonem. Tím se přenese vaše vědomí a klon už není klonem ale vámi. A vy můžete, i jakožto klon, sebrat sféru. Hádanky pak komplikují omezení funkce Swapperu, spínače a změna gravitace.

  V nastavení doporučuji vypnout funkci „Hloubka ostrosti“, popisky na cedulích jsou s touto funkcí těžko čitelné.

  O překladu:

  I když hra počítá s lokalizací, tak nelze vytvořit plnohodnotný překlad jen pomocí překladu kopií anglických lokalizačních souborů. Texty jsou totiž i v jiných souborech hry, a proto může být hra vždy jen v jediném jazyku.

  Tento překlad tedy nahrazuje angličtinu a obsahuje úplnou diakritiku. Pokud naleznete chybu v přeložených textech, tak ji můžete nahlásit na stránce překladu. V angličtině zůstává pouze to, co se mi nepodařilo najít v souborech hry. Jsou to ale jen drobnosti, tj. přiřazené ovládání (např. 'Left Mouse Button') a popisky na mapě pro dva řídící panely (tj. 'Console') a pro stav potřebných sfér (např. '... 70 / 93 orbs').

  Nezapomeňte si zapnout titulky v nastavení. Každý profil hráče má vlastní nastavení a při vytvoření jsou titulky vypnuty
  .


  Instalace:
  Češtinu instalujete na vlastní riziko!
  Autor nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv škody způsobené touto češtinou. Pokud se v průběhu instalace vyskytnou nějaké problémy, kontaktujte autora. Tato čeština je poskytována zdarma a není dovoleno šířit instalační aplikaci ani počeštěné soubory hry. Češtinu lze sdílet výhradně jen formou odkazu na stránky překladu na https://prekladyher.eu/.

  Instalační aplikaci (vyžadující .NET Framework 2.0) stačí spustit a řídit se pokyny. Aplikace nalezne v registrech instalační složku STEAM a v ní pak najde nainstalovanou hru. Ale jen pokud je hra nainstalována ve výchozí složce knihovny STEAM. Složku lze samozřejmě nastavit i ručně. Instalační aplikace kontroluje volné místo a také soubory hry. Pokud není dostatek místa nebo se soubory hry liší od očekávaných, tak nelze češtinu nainstalovat. Původní soubory hry se vždy zálohují a tato aplikace slouží i pro následné odinstalování českého překladu.

  Čeština je sice určena pro verzi ze STEAMu, ale je možné, že bude fungovat i na jinou verzi. Podle zpětné vazby od člena jménem Vonter je funkční i pro hru zakoupenou na GOGu.

  STEAM achievementy:

  Hra obsahuje deset Steam achievementů, které při normálním průchodu hrou asi nesplníte ani jeden. U všech se musí:

  Autoři:

  Celý projekt je "one man show": KWEJ
  - programování (instalátor češtiny)
  - překlad textů a korekce
  - úprava fontů a přizpůsobení velikosti a pozice některých textů
  - testování

  Obrázky

  1. TheSwapper_01_Hlavní_menu.jpg
  2. TheSwapper_02_Nastavení.jpg
  3. TheSwapper_03_Nastavení_klávesnice_myši.jpg
  4. TheSwapper_04_Intro_Theseus.jpg
  5. TheSwapper_05_Intro_The_Swapper.jpg
  6. TheSwapper_06_Tutorial_skok.jpg
  7. TheSwapper_07_Tutorial_uvítání_1.jpg
  8. TheSwapper_08_Tutorial_uvítání_3.jpg
  9. TheSwapper_09_Tutorial_klon.jpg
  10. TheSwapper_10_Tutorial_kontakt.jpg
  11. TheSwapper_11_Tutorial_4_klony.jpg
  12. TheSwapper_12_Tutorial_první_záznam.jpg
  To se líbí uživatelům Vonter a Leer.

Nejnovější hodnocení

 1. Lyra
  Lyra
  5/5,
  Verze překladu: 1.00
  dakujem, aj som si ju uz zahrala, skvela hra
 2. durin
  durin
  5/5,
  Verze překladu: 1.00
  Dakujem, velmi ma potesila cestina
 3. Vonter
  Vonter
  5/5,
  Verze překladu: 1.00
  Moc pěkná čeština, potvrzuji funkčnost i na GOGu.