• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
The Swapper

Dokončen The Swapper 1.00

Verze hry
STEAM / GOG
Získané texty
100%
Překlad
100%
Tvorba instalátoru
100%
Testování
100%
TheSwapper_00_Hlavička.jpg

O hře:
Hra The Swapper je logická sci-fi atmosférická hra, která vyniká komplexním příběhem, který vybízí k zamyšlení, a nápaditým systémem klonovacích hádanek. Orientovat se v příběhu při prvním průchodu hrou není snadné, a tak druhý průchod hrou dává příležitost pochopit a vychutnat všechny detaily příběhu.

Cíl hádek je jednoduchý, sebrat tzv. Šifrovací sféru. K té se ale dá dostat pouze za použití přístroje s názvem Swapper. Ten umožňuje vytvořit až čtyři vaše klony, které dělají přesně to co vy. Sebrat sféru můžete ale jen vy. Druhou funkcí Swapperu je záměna mysli s klonem. Tím se přenese vaše vědomí a klon už není klonem ale vámi. A vy můžete, i jakožto klon, sebrat sféru. Hádanky pak komplikují omezení funkce Swapperu, spínače a změna gravitace.

V nastavení doporučuji vypnout funkci „Hloubka ostrosti“, popisky na cedulích jsou s touto funkcí těžko čitelné.

O překladu:

I když hra počítá s lokalizací, tak nelze vytvořit plnohodnotný překlad jen pomocí překladu kopií anglických lokalizačních souborů. Texty jsou totiž i v jiných souborech hry, a proto může být hra vždy jen v jediném jazyku.

Tento překlad tedy nahrazuje angličtinu a obsahuje úplnou diakritiku. Pokud naleznete chybu v přeložených textech, tak ji můžete nahlásit na stránce překladu. V angličtině zůstává pouze to, co se mi nepodařilo najít v souborech hry. Jsou to ale jen drobnosti, tj. přiřazené ovládání (např. 'Left Mouse Button') a popisky na mapě pro dva řídící panely (tj. 'Console') a pro stav potřebných sfér (např. '... 70 / 93 orbs').

Nezapomeňte si zapnout titulky v nastavení. Každý profil hráče má vlastní nastavení a při vytvoření jsou titulky vypnuty
.


Instalace:
Češtinu instalujete na vlastní riziko!
Autor nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv škody způsobené touto češtinou. Pokud se v průběhu instalace vyskytnou nějaké problémy, kontaktujte autora. Tato čeština je poskytována zdarma a není dovoleno šířit instalační aplikaci ani počeštěné soubory hry. Češtinu lze sdílet výhradně jen formou odkazu na stránky překladu na https://prekladyher.eu/.

Instalační aplikaci (vyžadující .NET Framework 2.0) stačí spustit a řídit se pokyny. Aplikace nalezne v registrech instalační složku STEAM a v ní pak najde nainstalovanou hru. Ale jen pokud je hra nainstalována ve výchozí složce knihovny STEAM. Složku lze samozřejmě nastavit i ručně. Instalační aplikace kontroluje volné místo a také soubory hry. Pokud není dostatek místa nebo se soubory hry liší od očekávaných, tak nelze češtinu nainstalovat. Původní soubory hry se vždy zálohují a tato aplikace slouží i pro následné odinstalování českého překladu.

Čeština je sice určena pro verzi ze STEAMu, ale je možné, že bude fungovat i na jinou verzi. Podle zpětné vazby od člena jménem Vonter je funkční i pro hru zakoupenou na GOGu.

STEAM achievementy:

Hra obsahuje deset Steam achievementů, které při normálním průchodu hrou asi nesplníte ani jeden. U všech se musí:
nalézt paměťový terminál se zprávou, který je však pečlivě ukryt.

Autoři:

Celý projekt je "one man show": KWEJ
- programování (instalátor češtiny)
- překlad textů a korekce
- úprava fontů a přizpůsobení velikosti a pozice některých textů
- testování
  • To se mi líbí
Reactions: Vonter a Leer
Autor
Kwej
Staženo
219
Zobrazení
219
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
5,00 star(s) 3 hodnocení

Více překladů od Kwej

Nejnovější recenze

dakujem, aj som si ju uz zahrala, skvela hra
Dakujem, velmi ma potesila cestina
Moc pěkná čeština, potvrzuji funkčnost i na GOGu.
Top