1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Připravujeme The Lost Crown

Slovenský preklad duchárskej 2.5D point&click adventure hry.

 1. NAItReIN
  Verze hry:
  Steam, DVD
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  50%
  Korektura:
  25%
  Tvorba instalátoru:
  0%
  Testování:
  25%
  Postup prekladu:
  Preklad je rozdelený na dve časti: textové reťazce a grafika.
  Textové reťazce sa nachádzajú v tzv. tabuľke reťazcov, ktorá má 4 484 riadkov. Všetky tieto vety a súvetia máme kompletne preložené.
  Druhá časť prekladu pozostáva z prekladania a prekreslovania textúr, ktorých je v hre skutočne veľa. Sú to rôzne denníky, knihy, noviny a i.
  Veľmi nám záleží na celkovom dojme zo slovenskej lokalizácie, preto si táto činnosť vyžaduje dostatok času.
  Hra sa priebežne testuje a robí sa prípadná korektúra.

  Aktuálne informácie o tvorbe grafiky:
  13.9.2018

  Aby sme mohli poskytnúť vyčerpávajúce informácie o preklade, budeme zverejňovať aj stav týkajúci sa tvorby grafiky.
  V hre je skutočne veľké množstvo textúr, ktoré sú rozdelené do niekoľkých priečinkov.
  V súčasnosti (viď dátum novinky) sa zamieravame na tvorbu grafiky v priečinku gfx/art/texts. Viacej vám povie nasledujúca tabuľka:

  Príbeh hry:
  Hadden Corporation. Názov spoločnosti, ktorá sa venuje výskumu paranormálnych javov v špeciálnej sekcií, ktorá sa volá D Labs. Táto činnosť mala byť prísne utajená, ale prax ukázala, že k utajovaným dokumentom sa dalo dostať a to zvnútra spoločnosti. Stalo sa tak, keď saNigel Danvers, už teraz bývalý zamestnanec, zmocnil dokumentov, ktoré hovoria o tom, čo sa za stenami laboratória odohráva. Toto zistenie malo vysokú cenu. Danvers potreboval utiecť pred svojim bežným životom, preto nasadol na vlak a odcestoval preč. Pán Hadden nič nenechal na náhodu a za Nigelom vyslal dvoch agentov, ktorých úloha bola jasná. Keď Hadden zistil, kde má Danvers namierené, zmenil svoj názor a agentov stiahol...

  ---
  Na začiatku hry sa nachádzate na vlakovej stanici blízko prístavného mesta Saxton. Vďaka jarným morským prílivom je nemožné, aby vlak pokračoval ďalej, preto sa na cestu musíte vydať sami. Zistíte, že sa nachádzate neďaleko mesta, v ktorom je v tomto ročnom období rušno, pretože sa tu schádzajú hľadači pokladov, ktorí veria, že sa tu nachádza poklad. O tom veľmi dobre vie aj pán Hadden, ktorý sa rozhodne, že Nigelovi žiadno neublíži za tú cenu, že pre neho vykoná určitú prácu. Na to bude potrebovať špeciálne vybavenie, ktoré používajú lovcovia duchov. Svoje vyšetrovanie začne v prístavnej chatrči, kde nájde svoj nový domov...

  ---​

  Zaujímavnosti:
  Príbeh hry The Lost Crown napísal Jonathan Boakes, ktorý je jedným zo zakladateľov skupiny This Haunted Land. Títo lovci prízrakov sú aktívni od roku 2002. Povedali si, že by mohli podľa vlastných skúseností z pátrania po veciach odohrávajúcich sa v duchovnom rozmere vytvoriť interaktívne dobrodružstvo.
  Medzi ďalšie zaujímavosti patrí to, ako hra vznikala. Konkrétne máme na mysli herné obrazovky, ktoré vidíte. Sú to skutočné miesta, ktoré Jonathan odfotil, urobil postprodukciu a napokon ich vložil do hry. Viacej si môžete pozrieť v tomto videu: The Lost Crown, Exploring the world of Saxton.
  ---
  Kontaktoval som autora hry a pýtal si povolenie na preklad tejto point&click adventure hry vytvorenej prostredníctvom Wintermute Engine. Boakes mi odpovedal, že na túto hru existuje česká lokalizácia. Na základe tohto tvrdenia som hľadal relevantné informácie, a dostal som sa k tomu, že hra sa v tomto jazyku na trhu nikdy neobjavila.

  Autori prekladu:
  @NAItReIN organizácia, fonty, technika, testovanie
  @Volch – preklad (textové reťazce + textúry)
  @TheRikusj21 – preklad, grafika
  Whexter – grafika
  Slávek z tímu @ADV Dream – grafika

  Ukážky z hry: