• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.
The Lost Crown

Připravuje se The Lost Crown

Verze hry
Steam, DVD
Získané texty
100%
Překlad
95%
Korektura
95%
Tvorba instalátoru
100%
Testování
100%
291770_screenshots_20160924191745_1.jpg


30.4.2020
Vďaka pomoci prekladateľa [USER = 16003] @Lyra [/ USER] sme sa v preklade pohli o veľký krok dopredu.
Zároveň prinášame štyri nové obrázky v galériách .

21.3.2020
Hru som v rámci testovania prekladu prešiel od úplného začiatku až po koniec, aby som mohol lepšie pomôcť niektoré záležitosti týkajúce sa deja.
Z technického hľadiska nie je žiadna prekážka implementovať lokalizované súbory do hry.
Z hľadiska samotnej lokalizácie dokončujeme preklad posledných textúr.

28.2.2020
Aktuálne informácie o postupe tvorby prekladu si môžete prečítať na mojom blogu TU .

28.7.2019
Začal som písať blog o tvorbe prekladu. Postupom času budem zverejňovať články o kompletnom procese tvorby lokalizácie do tejto hry.
Blog je na adrese https://thelostcrownsk.blogspot.com/

03.04.2018
Nakoľko sa situácia vyvinula tak, že nám z tímu odišli dvaja výborní prekladatelia, rozhodol som sa urobiť organizačné zmeny prekladu.
Pri vývoji lokalizácie musím brať do úvahy skutočnosť, že táto hra je na hernom trhu od roku 2008. Z toho vyplýva, že o slovenský preklad pravdepodobne nebude príliš veľký záujem predpokladaný na vek hry.
Hra podľa môjho subjektívneho názoru je skutočne veľmi zaujímavý príbeh, ktorý by som chcel záujemcom vyrozprávať. V súčasnosti sme v tíme ja (preklad a testovanie hier) a Slávek z tímu ADV Dream (grafik). Pôvodne som chcel graficky prepracovanejšiu verziu slovenského prekladu, ale okolnosti to zariadili inak. Budeme prekladať iba tie textúry, ktoré priamo súvisia s príbehom hry. Ostatné textúry budú možno preložené neskôr v rámci aktualizácie prekladu, ak bude potrebné.

Postup prekladu:
Preklad je rozdelený na dve časti: textové reťazce a grafika.
Textové reťazce sa nachádzajú v tzv. tabuľke reťazcov, ktorá má 4 484 riadkov. Všetky tieto vety a súvetia máme kompletne preložené.
Druhá časť prekladu pozostáva z prekladania a prekreslovania textúr, ktorých je v hre skutočne veľa. Sú to rôzne denníky, knihy, noviny a i.
Veľmi nám záleží na celkovom dojme zo slovenskej lokalizácie, preto si táto činnosť vyžaduje dostatok času.
Hra sa priebežne testuje a robí sa prípadná korektúra.

Príbeh hry:
Hadden Corporation. Názov spoločnosti, ktorá sa venuje výskumu paranormálnych javov v špeciálnej sekcií, ktorá sa volá D Labs. Táto činnosť mala byť prísne utajená, ale prax ukázala, že k utajovaným dokumentom sa dalo dostať a to zvnútra spoločnosti. Stalo sa tak, keď saNigel Danvers, už teraz bývalý zamestnanec, zmocnil dokumentov, ktoré hovoria o tom, čo sa za stenami laboratória odohráva. Toto zistenie malo vysokú cenu. Danvers potreboval utiecť pred svojim bežným životom, preto nasadol na vlak a odcestoval preč. Pán Hadden nič nenechal na náhodu a za Nigelom vyslal dvoch agentov, ktorých úloha bola jasná. Keď Hadden zistil, kde má Danvers namierené, zmenil svoj názor a agentov stiahol...

---
Na začiatku hry sa nachádzate na vlakovej stanici blízko prístavného mesta Saxton. Vďaka jarným morským prílivom je nemožné, aby vlak pokračoval ďalej, preto sa na cestu musíte vydať sami. Zistíte, že sa nachádzate neďaleko mesta, v ktorom je v tomto ročnom období rušno, pretože sa tu schádzajú hľadači pokladov, ktorí veria, že sa tu nachádza poklad. O tom veľmi dobre vie aj pán Hadden, ktorý sa rozhodne, že Nigelovi žiadno neublíži za tú cenu, že pre neho vykoná určitú prácu. Na to bude potrebovať špeciálne vybavenie, ktoré používajú lovcovia duchov. Svoje vyšetrovanie začne v prístavnej chatrči, kde nájde svoj nový domov...

---​

Zaujímavnosti:
Príbeh hry The Lost Crown napísal Jonathan Boakes, ktorý je jedným zo zakladateľov skupiny This Haunted Land. Títo lovci prízrakov sú aktívni od roku 2002. Povedali si, že by mohli podľa vlastných skúseností z pátrania po veciach odohrávajúcich sa v duchovnom rozmere vytvoriť interaktívne dobrodružstvo.
Medzi ďalšie zaujímavosti patrí to, ako hra vznikala. Konkrétne máme na mysli herné obrazovky, ktoré vidíte. Sú to skutočné miesta, ktoré Jonathan odfotil, urobil postprodukciu a napokon ich vložil do hry. Viacej si môžete pozrieť v tomto videu: The Lost Crown, Exploring the world of Saxton.
---
Kontaktoval som autora hry a pýtal si povolenie na preklad tejto point&click adventure hry vytvorenej prostredníctvom Wintermute Engine. Boakes mi odpovedal, že na túto hru existuje česká lokalizácia. Na základe tohto tvrdenia som hľadal relevantné informácie, a dostal som sa k tomu, že hra sa v tomto jazyku na trhu nikdy neobjavila.

Autori prekladu:
@NAItReIN organizácia, fonty, technika, testovanie
@Volch – preklad (textové reťazce + textúry)
@TheRikusj21 – preklad, grafika
@fifa333 - pomocný grafik
Whexter – grafika
Slávek z tímu @ADV Dream – grafika

Ukážky z hry:
21.12.2018

spivey1.png spivey2.png

17.10.2018
Nakoľko chceme zverejňovať čo najviac ukážok z prekladu tejto rozsiahlej hry, založil som album, v ktorom budú všetky ďalšie ukážky z hry.
Album má názov The Lost Crown - Ukážky slovenského prekladu.

14.10.2018
dayonenew.png

10.12.2018
tlc_sk_14.png bewaresign.png

10.11.2018
tlc_sk1.png tlc_sk2.png tlc_sk3.png tlc_sk4.png tlc_sk5.png tlc_sk6.png tlc_sk7.png tlc_sk8.png tlc_sk9.png tlc_sk10.png tlc_sk11.png tlc_sk12.png tlc_sk13.png
Autor
Mirrorx280
Zobrazení
79
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od Mirrorx280

Poslední aktualizace

  1. Ukážka slovenského prekladu 1. kapitoly hry

    Rozhodol som sa zverejniť ukážku slovenského prekladu 1. kapitoly hry. Lokalizovaný text...
  2. Nové ukážky prekladu

    Pridal som nové ukážky z pripravovaného prekladu na túto duchársku adventúru.
Top