• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
The Lost Crown

Připravuje se The Lost Crown

Verze hry
Steam, DVD
Získané texty
100%
Překlad
95%
Korektura
95%
Tvorba instalátoru
100%
Testování
100%
TheLostCrown36.jpg


Dátum vydania slovenského prekladu hry je stanovený na Halloween 2021.

Prečo preklad trvá už niekoľko mesiacov a stále nie je hotový?


Od začiatku som bol na preklad hry sám. Hra ma zaujala svojou grafikou a pretože je vytvorená vo Wintermute Engine, v ktorom som niekoľko mesiacov pracoval, vedel som ako vyriešiť technickú stránku prekladu hry.
Bolo mi jasné, že preklad sám nezvládnem. Nevedel som kde mám hľadať posily do tímu. Narazil som na tento portál. Vytvoril som profil prekladu hry a postupom času začali prichádzať na pomoc ľudia, viď nižšie.

Hrubým odhadom tipujem, že pomer textových reťazcov k textu vo forme textúr je 1:1. Niektoré textúry sa dajú prekresliť ľahko, iné si vyžadujú veľké úsilie. Bohužial nie vždy je na to dostatok času. To je dôvod, prečo preklad stále nie je hotový. Mojím cieľom nebolo spraviť preklad rýchlo a len tak aby bol. Cieľom bolo urobiť kvalitný preklad a snažiť sa pri tom zachovať integritu hry čo do najväčšej možnej miery. Ako som už písal, niektoré textúry sú náročné na prekreslenie. Kontaktoval som autora hry, Jonathana Boakesa o pomoc. Samozrejme, žiadna odozva :)

Hrá má skvelú atmosféru. Prekresľovanie textúr možno chápať aj ako spôsob učenia sa niečoho nového, naberanie skúseností, ktoré sa môžu neskôr v živote uplatniť aj ja niečo iné. Vyžaduje si to trpezlivosť a najmä voľný čas, ktorého je v tejto dobe čoraz menej.

O hre:
Hlavný hrdina 2.5D point&click adventure hry The Lost Crown, Nigel Danvers, zamestnaný v spoločnosti Hadden Corporation sa dostal k tajným dokumentom. Tieto popisujú činnosť za stenami špeciálneho laboratória s interným názvom D Labs. Za informácie musí zaplatiť príliš vysokú cenu. Danvers musí utiecť preč z Londýna. Nesie so sebou dokumenty. To je dôvod prečo na neho majiteľ spoločnosti nasadí dvoch agentov. Nigel zrejme vôbec nemá predstavu o tom, že pán Hadden vie, kam smerujú jeho kroky. Ospalé prístavné mesto Saxton. Mesto, kde sa mnohí hľadači pokladov rok čo rok pokúšajú nájsť stratenú korunu...

Zaujímavnosti:
Príbeh hry napísal Jonathan Boakes, jeden zo zakladateľov skupiny This Haunted Land. Títo lovci prízrakov sú aktívni od roku 2002. Jonathan si pre ľudí so záujmom a pochopením pre duchovný rozmer sveta okolo nás pripravil pútavý dej. Zaujíma vás, ako sa skúmajú paranormálne javy? Aké prístroje sa na to používajú? Ak áno, môžete si to vyskúšať v interaktívnom dobrodrúžstve s 3D modelmi postáv nad predrenderovanom 2D pozadí.
Povolenie od autora:
Kontaktoval som autora hry a pýtal si povolenie na preklad. Boakes mi lakonicky odpovedal: na túto hru existuje lokalizácia v českom jazyku. Možno sa mi podarí zistiť viac.
Zistil som, že na preklade sa skutočne začalo pracovať. Nikdy nebol dokončený a nebola zverejnená ani jeho časť.

Súčasný tím:
@Mirrorx280 - organizácia, technické veci, fonty, preklad, grafika, testovanie
Slávek (@ADV Dream) – grafika

Poďakovanie:
@Triglav - korektúra textových reťazcov
@Martin3D - tvorba fontu do denníku

Na preklade spolupracovali:
@Volch - preklad
@Lyra - preklad
@Jesabell - preklad
@TheRikusj21 - preklad, grafika
@fifa333 - grafika

Ukážky z hry:
tlc_sk1.png tlc_sk4.png tlc_sk7.png tlc_sk10.png tlc_sk6.png tlc_sk8.png tlc_sk13.png
 • haddensnoteday.jpg
  haddensnoteday.jpg
  418,1 KB · Zobrazení: 3
 • thursdayscene.jpg
  thursdayscene.jpg
  272,3 KB · Zobrazení: 5
 • spellbook.jpg
  spellbook.jpg
  437,2 KB · Zobrazení: 5
 • 1626512927759.png
  1626512927759.png
  879,8 KB · Zobrazení: 5
 • celtghostbook1.jpg
  celtghostbook1.jpg
  423,9 KB · Zobrazení: 4
 • celtghostbook2.jpg
  celtghostbook2.jpg
  529,3 KB · Zobrazení: 4
 • celtghostbook3.jpg
  celtghostbook3.jpg
  511,1 KB · Zobrazení: 3
 • To se mi líbí
Reactions: Jesabell
Autor
NAItReIN
Zobrazení
394
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Více překladů od NAItReIN

Poslední aktualizace

 1. Ukážka slovenského prekladu 1. kapitoly hry

  Rozhodol som sa zverejniť ukážku slovenského prekladu 1. kapitoly hry. Lokalizovaný text...
Top