1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

The Last Door 2016-07-05

Hororová adventura z prostředí viktoriánské Anglie v retro pixelové grafice

 1. Rilifaen
  Verze hry:
  Epizody 1-8 z oficiálního webu thelastdoor.com
  Jazyk "Czech CZ: Rilifaen"

  Tj. NE sběratelské edice na Steamu a GOGu (upřesnění níže)
  Překlad:
  100%
  -LD-.png

  Videte ne quis sciat.

  The Last Door je oceněná hororová adventura, která vycházela po epizodách poslední tři roky a letos na jaře vyšla osmá, závěrečná. Odehrává se v Anglii na konci devatenáctého století a je prošpikována odkazy na klasické autory hororů jako H. P. Lovecraft nebo E. A. Poe. Mimo jiné je doprovázena vážně kvalitním soundtrackem, který pak i dávají k dispozici ke stažení.

  Hra je rozdělena do dvou sérií po čtyřech epizodách. V první budete hrát za Jeremiáše Devitta, který dostane záhadný dopis od svého přítele z dětství, a v té druhé zas za psychiatra Johna Wakefielda, který se vydá po jeho stopách.

  LD7++.png

  Každá epizoda je svým způsobem jiná a podíváte se tak všude možně od starých domů přes léčebnu a londýnské uličky po odloučený ostrov uprostřed moře.

  ---------------------------------------------------------------

  Ohledně překladu:
  Autoři byli od začátku dost vstřícní k fanouškům (podle jejichž rad i upravovali výsledné verze epizod) a mimo jiné vytvořili nástoj pro komunitní překlady.
  Ty si ale můžete pustit pouze na jejich oficiálních stránkách (Czech CZ: Rilifaen), musíte si jen založit účet.
  Ve sběratelských edicích na Steamu a GOGu nejsou. To je do jisté míry paranoia jejich vydavatele; není ovšem vyloučeno, že se čeština dostane i tam, pokud o ni bude zájem (jak to nedávno dopadlo u polštiny a pár dalších). Pro to úplně stačí, když si ty epizody v češtině zahrajete a na jejich konci dáte nějaké hodnocení, až vás to vyzve (nebo i klidně nechte autorům dotaz na fóru), aby bylo vidět, že si to od přeložení taky i někdo pustil. :biggrin:

  První epizoda "The Letter" je úplně zdarma, ty další stojí nějaké drobné.

  Pokud překousnete angličtinu a lehce horší kvalitu zvuku, můžete si ještě bezplatně pustit taky i epizodu II "Memories" & epizodu III "Four Witnesses" na jiných stránkách.

  Co se týče druhé sezóny, tak tam autoři přesedlali z Flashe na Unity, a na webu je tak potřeba unity web player plugin, u něhož Chrome zrušil podporu; ale stále půjde v Internet Exploreru, Opeře nebo v Mozzile Firefox.

  LD7+++++.png

  ---------------------------------------------------------------

  Já budu rád, když pokud to někdo zkusíte,
  tak i sdělíte svoje dojmy a případně mě upozorníte, že bych měl něco opravit. ;)

  Protože mám k dispozici jen texty, které autoři poskytli a komunikace s nimi je na dlouhé lokte, s chybou typu "tady je nepřeložený text" na 99 % nic neudělám, ale na chyby ve stylu "tady ti chybí čárka", "o hře na housle víš starou belu" se určitě mrknu.

  Obrázky

  1. LD.png
  2. LD2.png
  3. LD2+.png
  4. LD2++.png
  5. LD4.png
  6. LD5.png
  7. LD7.png
  8. LD7+.png
  9. LD7+++.png
  10. LD7++++.png
  11. LD7++++++.png
  12. LD1.png
  13. LD8.png
  To se líbí uživatelům Fritol a Hudson.