• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si Často kladené otázky co vám registrace nabízí a jak postupovat.
The Jackbox Party Pack 6+7

Připravuje se The Jackbox Party Pack 6+7

Verze hry
Build: 456
Získané texty
90%
Překlad
60%
Korektura
35%
Testování
25%
Po objevení série The Jackbox Party Packs a pár večerům s přáteli strávených u těchto her jsem si řekl, jak skvělé by bylo hrát tyhle hry v češtině. Už jen kvůli tomu, že má přítelkyně umí anglicky pouze hrubý základ a spoustu věcí zkrátka nemá šanci pochopit se zcela správným významem. Ať už otázky, zadání úkolů..a další. Což je u této hry celkem podstatná část a ubírá to pak na prožitku ze hry takřka všem zúčastněným.

Na internetu jsem žádný překlad nenašel, tak jsem se rozhodl, že bych mohl na překladu zkusit začít pracovat sám.

V případě úspěchu s dokončením překladu šestého dílu bych se rád pustil i do překladu ostatních dílů ze série The Jackbox Party :)

Dále se nebudu bránit ani pomoci od případného dalšího překladatele, který by se mnou na sérii těchto her chtěl spolupracovat.

*Jedná se o celkové počeštění hry. Což znamená, že od základu předělávám více jak polovinu všech otázek tak, aby zapadaly tématy a stylem do našich končin a většina z nás je dobře chápala. V původní hře je totiž opravdu mnoho otázek zaměřených čistě na USA, kterým drtivá většina Česka nemá šanci porozumět ani s pokročilou angličtinou. To je pro mě zatím na překladu asi nejnamáhavější část.. přemýšlet nad překládanými odbornými výrazy, otázkami, vymýšlení nových, veškeré ověřování správné formy a skladby na internetových oficiálních zdrojích. Někdy mi počeštění jedné otázky trvá půl minuty, někdy klidně i půl hodiny (to většinou ohledně filmových, seriálových, pohádkových otázek kde je k pochopení důležité určité jméno postavy, která je jinak pojmenována v originále a jinak tady u nás v Česku..a na internetu často není vůbec k dohledání. To znamená, že dotyčné dílo vyhledám a nezbývá mi nic jiného než si ho pustit a čekat na zmíněný výraz) :)


..to jen chci aby jste věděli, co všechno tento překlad obnáší a že se opravdu snažím, aby měl i nějakou kvalitu a úroveň. Samozřejmě chybička se vloudit může, přeci jen je to můj první kompletní překlad. Proto budu rád, když mi po dokončení překladu dáte vědět, pokud narazíte na nějaký překlep nebo chybu v otázce, která by znemožňovala její pochopení či správnou odpověď. Přeci jen je to hra, kde je několik tisíc různých otázek a není moc v mých rukou každou z nich zcela otestovat, jelikož jsou ve hře pokládány náhodně..

Předem děkuji za podporu a trpělivost!
Screen-Shot-2019-09-26-at-10.16.41-PM.png
Autor
Darby Scabb
Zobrazení
1.053
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Poslední aktualizace

  1. Založen Discord překladu, nový člen týmu

    Do týmu nám přibyl další člen. Aktuálně jsme tedy v týmu 3 (stále hledáme). Nově byl také...
  2. Pokračování s překladem, nový člen týmu..

    Na překladu se opět začalo velmi aktivně pracovat. A to hlavně díky uživateli @DaMz , který se...
  3. Dočasné pozastavení překladu, hledání překladatelů

    Zdravím všechny. Jak jsem již psal v diskuzi, po velmi rychlém začátku s překladem a přeložením...
Top