• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Pillars of Eternity II: Deadfire

Připravuje se Pillars of Eternity II: Deadfire

Zdravím vás přátelé :)

jistě jste si všimli situace, která se děje tady na foru ohledně jeho existence apod. Tuto skutečnost nejde ignorovat. Ano věci se dějí.

Každopádně, abych rozptýlil vaše obavy ohledně překlad Pillarsů, tak ten pokračuje. Máme v plánu tento překlad dokončit a předat vám ho, abyste si tuhle hru mohli užít v našem krásném jazyce.

Cesta k tomu je ale zatím stále dlouhá. Je ještě před námi stále více jak polovina textu k přeložení, čehož není málo.

A i s tím souvisí další věc. Náš tým k dokončení stále hledá pomoc v podobě dalších překladatelů. Přece jen se stále jedná o komunitní překlad, kdy všichni pracují ve svém volném čase. S tím souvisí i začátek této aktualizace. Nábor lidí, kteří by chtěli pomoct v tomto případě se přesune na discord, případně email ( [email protected] ).

Děkujeme vám za vaši podporu a věřím tomu, že s námi vydržíte až do konce

Pája
Tak a je tu rok 2024 a s ním i nové zprávy.

Na konci roku jsme si s týmem sedli a pokecali o tom, jak to jde a jak se drží motivace. Všichni potvrdili, že mají chuť stále pokračovat a držet dál tempo, což byla dobrá zpráva :). Zároveň se nám podařilo získat novou posilu do týmu @BeD3ath , která se hned vrhla do překladů a postupně se stává součástí týmu.

To ale neznamená, že tým je kompletní :D stále hledáme nové lidi, které by mohli pomoct. Pokud chcete překlad mít k dispozici, co nejdříve, je potřeba k dokončení stále pár lidí :)

Ke stavu překladu. Přehoupli jsme se přes 40% z celkové hry a úspěšně se pomalu blížíme k polovinně práce. Což už pomalu začíná vypadat jako pěkné číslo.

Děkujeme všem, co tady ten překlad sledují a reagují na naše zprávy a za podporu, kterou dáváte. ;)
Přátelé, kamarádi našli sledovatelé.

Dnes se na vás obracím s prosbou o pomoc s překladem. Náš tým lehce prořídl a díky tomu se náš postup zpomalil. Někteří z vás se těšili, jak si brzo už tuhle hru zahrají v češtině, ale momentálně je tahle vidina daleko.

A s tím se na vás obracím s pomocí. Hledáme další podporu do našeho týmu a to speciálně překladatele.

Pokud se mezi vámi najdou odvážlivci, kteří by chtěli pomoct, můžete vyplnit náborový formulář ;)

Pokud jste dočetli až sem, tak vám děkuji za váš čas i za to, že jste jen zvážili tu možnost pomoct :)
Opět přicházíme s novinkami z průběhu překladu.
Důležitá zpráva je, že jsme stále tu :) a pokračujeme v překladech.

Dalo by se tedka říci, že se blížíme k dalšímu většímu milníku. A to se jedná o zpracování první části hry, která obsahuje tvorbu postavy, encyklopedii a první ostrov.

Překladatelé udělali, co mohli a co našli a teď to přijde do ruky testerům a korekci. Což znamená, že aktuální češtinu je možné vzít a dát do hry a spustit si hru v češtině, což je pecka :D .

To ale stále není konec. Náš tým trochu prořídl a nás stále čeká obrovské množství práce na dialogách v další části hry. Držte nám palce, aby to pokračovalo hladce dál a pokud se chcete přidat a pomoct na tomto projektu, tak napište a najdeme způsob, jak dál.

V následujících dnech sem určitě přidáme i screeny ze hry, abyste se mohli pokochat. A pokud chcete vidět i záběr z prvního hraní, tak se stavte na spřátelný stream karporace ( kde se ukážeme, aktuální stav více do podrobna ;)

Za celý tým Pája :)
Ahoj všem,

po menší odmlce opět aktualizace, jak překlad probíhá. Podařilo se nám zvládnout všechny statické věci jako je menu, gui, questy apod.

Nyní se díky tomu můžeme už věnovat dialogům, což je ta obsáhlejší část hry :).Překladatelé se snaží ze všeho volné času, aby tato část šla dobře a hladce dál ku předu
Celý překladatelský tým se do začátku pustil s plnou silou a už po přibližně 4 týdnech máme za sebou 16% hry přeloženo. Což je krásný výsledek.

V tuhle chvíli je přeloženo téměř vše z oblasti tvorby postav a rozhraní :). A abyste se mohli podívat, jak to vypadá, tak tady máte pár ukázek ze hry ;)


01.png

Přílohy

 • 02.png
  02.png
  1,5 MB · Zobrazení: 575
 • 03.png
  03.png
  2,3 MB · Zobrazení: 533
 • 04.png
  04.png
  1,5 MB · Zobrazení: 590
Back
Top