• Provozní plány portálu Překlady her pro rok 2024

  31.3. přejde portál do režimu pouze pro čtení, tedy bude možné dála stahovat překlady, ale již nebude možné se registrovat a jakkoliv přispívat do diskusí kromě překladatelů
  31.12. dojde k ukončení provozu portálu Překlady her

  Za celý tým, který se od založení staral o tento portál, bychom vám chtěli poděkovat za vaši přízeň. Bylo to dlouhých 9 let našich životů. Všechno někdy končí, aby něco nového mohlo začít.
  Za mě jako provozovatele bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří svojí prací přispěli k chodu celého portálu, všem překladatelům, kteří sem přispívali svými díly, a i vám všem, kteří jste se rozhodli nás, jakkoliv podpořit.

 • Než zase začnete plodit weby, discordy a jiné komunity pro sdružování lidí kolem amatérských překladů, tak prosím nejdříve přemýšlejte a čtěte...
  Spuštěn web skupiny Herní překlady ←→ Nový portál pro každého od Lokalizace.net
Na jaký projekt byste rádi viděli češtinu? Hlasujte na našich stránkách o našem potenciálním budoucím projektu mezi nově oznámeným Life is Strange: Double Exposure a Lost Records: Bloom & Rage. Výsledek hlasování může výrazně ovlivnit naše rozhodování. Děkujeme!

Hlasování probíhá ZDE.

448091381_868403558666579_8295327200433759963_n.jpg
Velký okamžik právě nastal. Po relativně nečekaném dokončení projektu Tell Me Why zbývalo vyřešit, co bude s druhým pozastaveným projektem Life is Strange: True Colors, které dopadlo téměř identicky. U obou projektů se v průběhu překladu rozutekl tým, jenž byl pro daný překlad sestaven.

Dlouho se nám nedařilo najít nikoho, kdo by byl ochotný tuto textově velmi obsáhlou kapitolku dokončit. Jak jsme již dříve zmiňovali, v průměru 2500 řádků a 9 tisíc řádků je zkrátka rozdíl. Po výpomoci externímu překladateli @Mayki s jeho překlady The Expanse a New Tales of the Borderlands nás napadlo kontaktovat právě jeho, a po 19 dnech bylo po problému. Spyker Tým bude v budoucnu oznamovat projekty zásadně až po vydání hry, aby se neopakoval případ toho, že překladatelé od hry čekali něco trochu jiného.

Děkujeme všem, kteří trpělivě vyčkávali a všem, kteří se na překladu True Colors za poslední roky jakkoliv podíleli. Od této chvíle je i bonusová kapitola dostupná ke stažení na našich stránkách a tím jsou všechny naše projekty dokončeny!

Původní autoři bonusové kapitoly (2022):
[ DaNko -> Překlad, korektura, testování. ]
[ Pan Moty -> Překlad, korektura, testování. ]
[ Poncy -> Překlad. ]

Náhradní tým, který ji dokončil (2024):
[ Mayki -> Překlad. ]
[ DaNko -> Korektura, testování. ]
[ Mephisto -> Překlad básní & Stephiny písně. ]

Stáhněte si překlad všech kapitol, vč. té bonusové, zde!

Vydání - 1.png
 • To se mi líbí
Reactions: michalosx a Kwej
Poslední post před vydáním! Protože bonusová kapitola True Colors vychází už 12. února, přinášíme vám krátkou ukázku toho, jak bude překlad vypadat přímo ve hře.

Mimo jiné kapitola obsahuje také několik básní a celou Stephinu píseň, všechny jsou vymyšleny tak, aby zůstaly věrné originálu a zároveň se rýmovaly. Děkujeme všem, kteří měli tolik trpělivosti, že vydrželi. Uvidíme se v pondělí!

Vydání - 3.png
Kdy vydáme bonusovou kapitolu True Colors? V pátek 2. února byl Spyker Týmu po 19 dnech předán dokončený překlad a závěrečné testování téměř 9 tisíc řádků bude dneškem završeno. V pondělí 12. února to budou přesně 2 roky, co jsme vydali překlad 5. kapitoly a co začal překlad této "bonusovky", je to tedy ideální příležitost.

Překlad bonusové kapitoly projektu Life is Strange: True Colors bude zveřejněn v pondělí 12. února 2024! Podívejte se na poslední upoutávku.

Náhradní - 5.png
Uběhly 2 týdny od našeho oznámení, že @Mayki dokončí náš dlouho pozastavený překlad bonusové kapitoly Life is Strange: True Colors. Jak jsme už dříve avizovali, příběhové kapitoly této hry měly v průměru 2500 řádků na kapitolu, tato bonusová jich má přes 8 tisíc.

I přesto jde ale práce od ruky, a to rapidní rychlostí. Protože oznámení data vydání je téměř za rohem, nyní vám přinášíme ukázku, jak bude překlad vypadat. Více fotek naleznete na našem Facebooku:

Vydání - 1.png
 • To se mi líbí
Reactions: jazulo
Spyker Tým v říjnu roku 2023 oznámil, že se bonusová kapitola hry Life is Strange: True Colors překladu nedočká. Situace se od té doby však změnila a jak již bylo v některých komentářích prozrazeno, textů se chopil překladatel Mayki, díky kterému se projekt nedávno znovu rozjel. V následujících dnech vás budeme informovat o tom, jak mu jde práce od ruky a až to bude možné, prozradíme i datum vydání. Nalaďte se po letech na Stephin příběh pomocí krátkého teaseru!

KDY PŘEKLAD VYJDE.jpg
Pátá kapitola byla přeložena za rekordních 5 dní, tudíž všech 5 kapitol projektu Life is Strange: True Colors je připraveno k vašemu stažení!

Autoři překladu:
Překladatel - DaNko
Překladatel - Pan Moty
Překladatel - Jarda_H

Technická stránka překladu:
Jarda_H

Stažení překladu zde:
---> True Colors | Spyker Tým <---

TC_FINAL1.jpg
S velkou radostí vám oznamujeme, že od této chvíle je 4. kapitola Life is Strange: True Colors dostupná ke stažení.

Chyby prosím hlaste zde:
---> Nahlásit chybu | Spyker Tým <---

Autoři překladu:
Překladatel - DaNko
Překladatel - Pan Moty
Překladatel - Jarda_H

Technická stránka překladu:
Jarda_H

TC_2.jpg
 • To se mi líbí
Reactions: daanoo
Tak jste se přece jen dočkali! Třetí kapitola projektu Life is Strange: True Colors s názvem "Smrtelník, či netvor" je venku! A ještě jedno menší překvapení, ze čtvrté kapitoly je momentálně přeloženo už 65%!

Autoři překladu:
Překladatel - DaNko
Překladatel - Pan Moty
Překladatel - Jarda_H
Překladatel - mKO

Technická stránka překladu:
Jarda_H

V případě, že ve třetí kapitole naleznete větu s hvězdičkou, neprodleně nám ji prosím zašlete, neskutečně nám tím pomůžete a později za to vymyslíme nějaké výhody!

TC3.jpg
 • To se mi líbí
Reactions: jangis
Vzhledem k hromadícím se dotazům... třetí kapitola Life is Strange: True Colors vyjde na začátku roku 2022. Rádi bychom ji vydali na Vánoce nebo na Silvestra, ale není hotová.

JAK JI ZÍSKAT DŘÍVE?
Rozhodli jsme se, že kolik FiFqo najde při hraní první a druhé kapitoly Eastereggů, tolika lidem dáme třetí kapitolu o týden dříve. Celkem tak dostanou tři náhodní lidé třetí kapitolu už týden před oficiálním vydáním.

Přihlásit se můžete zde: Soutěže | Spyker Tým
Nezapomeňte si přečíst podmínky soutěže: Podmínky soutěže | Spyker Tým

A NEBO...
Vytvořte krátké video (max. do 4 minut), které shrnuje příběh první a druhé kapitoly. Toto video nám pošlete do soukromých zpráv a my ho pošleme FiFqovi, který si díky němu před hraním třetí kapitoly připomene, co vše se v příběhu stalo.

Vaší odměnou bude opět třetí kapitola týden před oficiálním vydáním. V případě více videí vybereme to nejlepší.

PODMÍNKY:
-Doba trvání 2-4 minuty
-Nesmí být veřejné na YT, pošlete nám ho do zpráv
-Titulky ve hře musí být v češtině (ne angl. a jiné)
-Můžete k tomu použít jakoukoliv hudbu, která byla použita ve hře
-Ať to není kostičkované

lis.jpg
Po 2 měsících usilovné práce je to konečně tady! PRVNÍ a DRUHÁ kapitola LiS: True Colors jsou nyní dostupné ke stažení!

Chceme však upozornit, že tato hra, narozdíl od minulých dílů Life is Strange, nefunguje epizodicky, ale jako celek. Byl to i důvod, proč vyšla celá najednou. Čekání na další epizody by tak mohlo výrazně ovlivnit váš celkový zážitek ze hry.

V případě, že jste hru ještě nikdy nehráli, doporučujeme zvážit vyčkání na překlad všech epizod.

Chyby prosím hlaste zde:
---> Nahlásit chybu | Spyker Tým <---
(Dotyční dostanou E3 o něco dříve)

Autoři překladu:
Překladatel - DaNko
Překladatel - Pan Moty
Překladatel - Jarda_H
Překladatel - mKO

Technická stránka překladu:
Jarda_H

Stažení překladu zde:
---> True Colors | Spyker Tým <---

TC1.jpg
Zdravíme, dnes to budou tři dny od vydání Life is Strange: True Colors, proto už víme nějaké informace ohledně textů ve hře, tak pojďme na to.

-Již umíme texty vybalit i znovu zabalit do hry

-Fonty nejsou potřeba dělat, protože podporují českou diakritiku, což nám ušetří práci

-Dabované texty jsou rozděleny na více souborů a nejsou v jednom, což nám též ušetří práci

-Nedabované texty (smsky, papíry, menu atd.) jsou v jednom velkém souboru o 6000 řádcích

-Tyto nedabované texty nemají žádný řád, jsou v souboru náhodně, což nám práci naopak velmi ztíží

-Během pár dní se na stránkách objeví překlad názvů epizod a poté začneme aktualizovat % překladu

-Na překlad máme nové posily, proto práce možná půjde rychleji od ruky

Jakmile budeme ohledně překladu True Colors vědět více, opět se ozveme!

Life is Strange 11 ze 13.jpg
Za měsíc vychází všech 5 epizod nově chystaného Life is Strange s podtitulem 'True Colors'! Na překladu se začne pracovat od 10. září, tedy jakmile hra vyjde.

Dnes bylo také oznámeno datum vydání pro speciální DLC, kde budeme hrát za Steph z Life is Strange: Před bouří, a padlo na 30. září.

Na našich stránkách naleznete veškeré aktuální informace, data vydání i počty epizod. Dostanete se na ně pomocí tlačítka "přejít ke stažení".

Life is Strange 1 ze 13.jpg
Back
Top