1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Imagine Earth 0.0

Začínající překlad zajímavé strategie z rukou malého indie studia

 1. Leffi
  Verze hry:
  Alpha 27
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  0%
  Korektura:
  0%
  Tvorba instalátoru:
  0%
  Testování:
  0%
  Imagine_Earth_Header_Title.png
  O hře:

  Imagine Earth, je vesmírná strategie v níž kolonizujete vzdálené světy, jakožto zástupce komerční společnosti v jejíž hlavním zájmu je především těžba surovin a až pak kolonie lidí.

  Hra zaujme grafickým zpracováním, kdy herní plocha není obyčejnou plochou vyříznutou z kousku nějaké planety, ale máte k dispozici planetu celou, kterou si můžete libovolně otáčet a určit si tak, kde byste mohli svou základnu ideálně založit, abyste splnili veškeré cíle, které vám vytyčila společnost. Kromě běžného založení kolonie, těžby surovin a péče o potřeby kolonistů, zde musíte dohlížet i na následky dopadů vašeho jednání po stránce klimatických změn, kdy vůbec není problém celou planetu vypálit nebo naopak zmrazit.
  Pokud by vás hra zaujala, ale nebyli byste si jisti, jestli to bude ten pravý šálek kávy, tak můžete vyzkoušet demo, které je k dispozici zde nebo na Steamu, jako plná verze hry.

  O překladu:

  Už když jsem pomalu dokončoval překlad Planetbase, jsem si říkal, že ten překlad zas až tak velký průšvih není a protože mám tenhle typ her rád, vcelku mne potěšilo, že jsem narazil na Imagine Earth, které je zase něco trochu jiného, ale je to sci-fi, strategie a od indie studia, takže si získala mou pozornost.

  Měl jsem v plánu navázat s překladem hned na dokončení Planetbase, ale z prvu to nevypadalo, že by se zde tvůrci rozhodli podpořit komunitní překlady a samotnému se mi z hry texty vytáhnout nepodařilo.

  To se však s verzí Alpha 27 změnilo a hra se podpory komunitních překladů dočkala. Jak napovídá označení verze, hra je v early-access a tedy stále ve vývoji. Tvůrci docela naslouchají své komunitě, která jim pomáhá sunout hru dopředu a jako takový malý dárek, jim právě věnovali nástroj na překlad hry, jehož podpora ve hře přišla právě s poslední verzí.

  Zatím co mnozí překladatelé se již do své práce mohli již s klidem vrhnout, já jsem však měl potíž s diakritikou, kdy jsem tedy neváhal, napsal tvůrcům a naštěstí jsem nebyl jediný, takže v další (asi Alpha 28) verzi by měla být podpora rozšířena i o znaky s diakritikou, což mi umožní češtinu postupně testovat.

  Vůbec si netroufám odhadnout, jak dlouho bude překlad trvat, bude to hodně záležet na tom, jak budu mít čas, jak bude probíhat vývoj hry a kolik tam je textu. Myslím, že je ho tam více jak v Planetbase a krom toho, je ten text místy mnohem složitější, takže to bude boj.

  Obrázky, info o postupu, atd., se bude doplňovat průběžně.

Poslední aktualizace

 1. Překlad pozastaven na neurčito

Nejnovější hodnocení

 1. blazen288
  blazen288
  5/5,
  Verze překladu: 0.0
  Už se těším a předem děkuji za překlad :-)