• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přesto registrovat, přečtěte si Často kladené otázky, co vám registrace nabízí a jak postupovat. Naleznete zde i odpověď na jeden z nejčastějších dotazů "Proč se nemohu přihlásit do aplikace CZ Manager?"
Verze klienta
  1. Microsoft Store
  2. Steam
Verze hry
1.1.122
Překlad
85%
Korektura
50%
Testování
85%
Gears5preklad_banner.jpg

Náš tím Lokalizácie.sk sa pomaly, utešene rozrastá a noví členovia nám otvárajú brány k prekladom hier, ktoré by boli v minulosti nedosiahnuteľné. Takouto hrou je aj skvelá strieľačka GEARS 5 od Microsoftu, vyrobená štúdiom The Coalition.
Jedná sa o Third Person shooter s rozsiahlou kampaňou a Open World prvkami. Príbeh priamo nadväzuje na predošlú hru Gears of War 4, ktorá je dostupná na PC a Xboxe. Ak ste ju nehrali, nevadí, v hre nájdete menšiu rekapituláciu, aby ste sa dostali do príbehu.

O preklade:
Možno si poviete, že FPS sú na preklad jednoduché, je tam málo textov a dá sa to zvládnuť pomerne rýchlo aj jedným prekladateľom. Tentokrát je však pravda trochu iná.
Vzhľadom na celkovú náročnosť projektu aj už ohlásený preklad do češtiny narazil na prekážky, v dôsledku čoho sa pozastavil. My sme, medzičasom, prijali prostredníctvom náboru nových členov, z ktorých som pre tento projekt naverboval dvojicu talentovanej čerstvej krvi, menovite Líškodlačku a Mikea.

Ďalším podstatným bodom bolo, že sa nám podarilo nielen vyriešiť export a import herných súborov, ale takisto kontextovo zoradiť veľké množstvo príbehových textov, čo nám nesmierne urýchlilo preklad. Spoločne s Mikeom sme začali pracovať na dialógoch a Líškodlačka si zobrala na starosť finálne korektúry preložených textov.

V akom štádiu sa nachádza preklad?
Hra sa skladá zo štyroch aktov, pričom s potešením môžem oznámiť, že preložené už máme všetky štyri! Prvé dva už prešli aj testovaním, na testovaní druhej polovice sa pracuje. Hoci máme hlavnú príbehovú líniu kontextovo zoradenú, počas hry na vás stále vyskočí mnoho drobných hlášok, krátkych dialógov na dokreslenie atmosféry, popisov či tipov.
Z tohto miesta chceme popriať veľa šťastia aj nášmu českému kolegovi, aby sa mu podarilo nájsť pomocníkov a svoj preklad doviedol do úspešného konca. Na záver prikladáme videoukážku z prvotného štádia nášho interného testovania. Aby som vás navnadil, dodám, že ak sa nám tento projekt podarí doviesť do úspešného konca, rád by som naň nadviazal ťahovým dielom Gears Tactics. Držte palce!

Na preklade pracujú:
Infernity - preklad, korekcie, testovanie
Mike - preklad
Líškodlačka - korekcie
MixerX - technika, odborná výpomoc
Gaunt - testovanie

Autor
Infernity
Staženo
376
Zobrazení
5.818
První vydání
Poslední aktualizace
Hodnocení
0,00 star(s) 0 hodnocení

Poslední aktualizace

  1. Prebiehajú korekcie

    Preklad základnej hry bez DLC je dokončený, aj otestovaný. Problém nastal, keď nám z tímu pre...
  2. Preklad sa už začína formovať do finálnej fázy

    Na začiatok sa ospravedlním za náš prekladateľský tím, že sme po prvom oznámení projektu...
Top