1. Soubory cookie nám pomáhají vylepšovat poskytované služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. Zjistit více

Another Metroid 2 Remake 1.4 2019-04-11

Freeware remake Metroid 2 na Gameboy, s českým překladem.

 1. Ralph Shepard
  Verze hry:
  1.4
  Získané texty:
  100%
  Překlad:
  100%
  Korektura:
  100%
  Tvorba instalátoru:
  100%
  Testování:
  100%
  [​IMG]

  Another Metroid 2 Remake, též znám jako AM2R, je freeware fanouškovský remake prastaré hry Metroid II - Return of Samus, který vznikl, k nelibosti Nintenda, ještě před jejich oficiálním remakem.

  Nicméně oficiální remake se od tohoto naprosto liší. AM2R se nesnaží o zásadní změnu herní náplně a místo toho si bere příklad z her Super Metroid a Metroid: Zero mission ("remake" prvního Metroida).

  Vylepšeno bylo všechno, od grafiky, po ovládání (v původní hře například Samus nemohla střílet diagonálně), až po takové věci jako vyprávění příběhu. Ten totiž v původní hře obnášel pár vět v manuálu. Zde si autor vzal příklad ze hry Metroid: Prime a přidal do hry deník a skenovací modul, který zde funguje automaticky a zásobuje Samus informacemi o nepřátelích, prostředích a o získaných záznamech předchozích expedic, které se na planetu SR388 vydaly, aby prozkoumaly tamní Metroidy, ale stihl je nehezký konec. Hra také nabízí mnohem variabilnější prostředí, v původní hře bylo totiž vše jedny a ty samé textury jakéhosi chrámového systému. Zde je chrám pouze první oblastí, dále se Samus podívá do úpravny vody, továrny, testovacího střediska pro zbraně, genetických laboratoří a do dalších míst. Jeskynní systém planety SR388 je zde pojat jako komplexní a soběstačná základna schopna se udržet v provozu po tisíce let, nebo dokud nepřijde Samus. Nicméně stále jde o to, v dané oblasti posbírat co jde a pobít přítomné Metroidy, poté poklesne hladina magmatu a je možné se vydat dál.

  [​IMG]
  Grafické porovnání původní hry a remaku

  Překlad této hry probíhal přepsáním souboru english.ini a jeho přejmenováním na cestina (název "čeština" nejde, kvůli problémům s fonty, hra takto nazvaný soubor nezaregistruje). Největší problém představovalo, že se beze změny fontů nezobrazovaly určité znaky (č, š například), proto bylo nutné nalézt náhradní font, který jsem upřímně řečeno nalezl asi po měsíci úplnou náhodou. Samozřejmě že pravděpodobně to není to nejlepší, co by ve hře mohlo být, naštěstí je aplikován jen na malou část textů, ale pokud najdete nějaký lepší, dejte mi vědět. (Problematický font je pojmenován Acknowledge TT BRK a nachází se ve složce Fonts)

  Let's play s češtinou


  A nyní k příběhu hry
  Galaktická Federace se rozhodla, po obržení tísňového signálu z planety SR388 nenechat nic náhodě a rozhodla o nutnosti Metroidy zcela vyhubit. Kontaktovala Samus Aran jako největší expertku na deratizaci tohoto druhu v galaxii. Samus misi samozřejmě přijala a nebojácně se vydala na SR388. Jejím cílem je pobití veškerých Metroidů a pomoc případným přeživším.

  Poznámka: Rozhodl jsem se hru nahrát celou, neboť jde o freeware a její velikost je velmi malá. Navíc jsem měl trochu problémy s instalací, tak to chci zjednodušit. Pro spuštění stačí extrahovat, umístit do zvolené složky a můžete hrát.

  Pokud naleznete v překladu chyby, neváhejte mě kontaktovat zde na prekladyher.cz, kontroloval jsem to několikrát, ale to není záruka, že mi nějaký šotek neunikl.

  Ukázky překladu
  Preklad 1.png Preklad 2.png Preklad 3.png
  Pozn. Názvy powerupů jsem se radši přeložit nesnažil ;)