• Vítejte, pokud zde hledáte překlady, všechny dostupné jsou k dispozici přes záložku Překlady. Pro stažení překladu či prohlížení fóra není potřeba se registrovat! Pokud se chcete i přes to registrovat, přečtěty si FAQ co vám registrace nabízí a jak postupovat.

PřekladyHer

Zde naleznete nejčastější otázky a odpovědi kolem portálu PřekladyHer.

Je potřeba se registrovat?

Jako návštěvník si můžete bez omezení prohlížet obsah portálu Překlady Her, stahovat češtiny a sledovat veškeré dění, pokud ale chcete psát příspěvky, musíte se zaregistrovat.
Registrace vám dává identitu na fóru, pevné uživatelské jméno pro všechny zprávy, které zveřejníte a veřejný online profil.

Registrace je zdarma a nabízí rozšířenou škálu funkcí, včetně:
 • Zveřejňování nových témat (v některých sekcích není tato funkce dostupná ani pro registrované)
 • Odpovídat v tématech jiných uživatelů
 • Dostávám e-mailové upozornění na odpovědi na příspěvky a témata, které určíte
 • Komunikovat s ostatními uživateli prostřednictvím konverzací (lze až po získání statusu Člena)
 • Vkládání vlastních překladů
 • Vytvoření vlastního zázemí pro váš překladatelský tým

Jak se mohu zaregistrovat?
Zaregistrujte se kliknutím na odkaz Přihlásit se nebo Zaregistrovat se v pravém horním rohu stránky.
Nový účet můžete vytvořit buď pomocí účtů Facebook nebo Google; nebo prostřednictvím systému Překlady Her. Budete vyzváni k zadání uživatelského jména, hesla a registračního e-mailu. Také si přečtěte naše podmínky a pravidla, která se liší od jiných webových stránek.
Při registraci prostřednictvím systému Překlady Her vám bude zaslán aktivační e-mail, kterým potvrdíte vaši e-mailovou adresu. V e-mailu klikněte na aktivační odkaz. Jakmile toto provedete, aktivujete tím váš účet a můžete začít využívat veškeré výhody vašeho účtu.

Jak používat tento portál?

Překlady Her mají několik kategorií:
 1. Novinky - zde se snaží redakce publikovat novinky ohledně veškerého dění. Informovat vás o nových překladech, novinkách na portálu, co se chystá, o probíhajících soutěžích, apod.
 2. Fórum - kde můžete klást otázky jiným lidem, sdílet své zkušenosti, pomáhat ostatním a zapojovat se do aktivit komunity podobně smýšlejících lidí.
 3. Galerie - v galerii můžete nalézt screenshoty nebo videa z přeložených her, ukázky právě probíhajících překladů a další.
 4. Překlady - asi ta nejdůležitější záložka pro vás, seznam všech dostupných překladů a informace o těchto překladech, jestli jsou překlady již dokončená, pracuje se na nich nebo je práce aktuálně pozastavena.
 5. Skupiny - další záložka je důležitá pro ty, kteří nemají vlastní zázemí pro svůj tým, nebo pro sebe a rádi by takové vlastnili. Zde máte možnost si vytvořit vlastní skupinu. Jak na to se dočtete zde.
 6. Dárcovství - a tato záložka slouží k tomu, že zde můžete přispět na provoz tohoto portálu, příspěvky jsou zcela dobrovolné a není třeba se registrovat.
Na portálu se můžete pohybovat pomocí menu, které je v horní části stránky. Většina záložek má ještě svoje vlastní podkategorie, které můžete vyvolat buď kliknutím na šipku, která se nachází po pravé straně dané záložky, nebo po kliknutí na danou záložku se rozbalí v poli hned pod horním menu.

Mám možnost získat nějakou hodnost?

Ano, na portálu Překlady Her lze získat několik hodností. Některé hodnosti se přidělují automaticky podle aktivity uživatele, jiné se získají tak, že si je člověk zakoupí (a to buď cíleně, nebo dobrovolným darem) a jiné lze získat pouze ručně, od administrátorů portálu. Nově registrovaní a neaktivní uživatelé (aktivitou se rozumí psaní příspěvků, vkládání překladů, obrázků, apod.), tedy Registrovaní uživatelé, nemají žádnou hodnost a jsou omezeni v různých aktivitách, více v tabulce níže.

Aktuálně je možné získat některou z těchto hodností:
 • Člen - je to první stupeň, který lze získat alespoň za minimální aktivitu (napsáním 5 smysluplných příspěvků, vložením 2 překladů, obohacením naší galerie o 10 screenshotů z přeložených her)
 • Aktivní člen - toto je hodnost pro uživatele, kteří jsou aktivní v komunikaci s ostatními (napsáním více jak 250 příspěvků)
 • Čestný člen - tuto hodnost získávají všichni bývalí, aktivní členové týmu, který se stará o provoz tohoto portálu, či jiný uživatelé, kteří se výrazným způsobem zasloužili o jeho běh. Tato hodnost se přiděluji pouze ručně administrátory portálu
 • Dárce - tuto hodnost získá automaticky kdokoliv, kdo je registrovaný na portálu a rozhodne se dobrovolně přispět jakoukoliv částkou na provoz nebo rozvoj tohoto webu. Více o darech se dočtete na této stránce
 • Prémiový člen - tuto hodnost si lze zakoupit pouze na určitou dobu prostřednictvím možnosti povýšení účtu v nastavení svého účtu, jaké má tato hodnost výhody se dočtete níže
 • Překladatel - toto je jedna z hodností, která se přiděluji ručně administrátory a jak ji můžete získat je popsáno níže
 • Moderátor/Redaktor/Korektor/Grafik - toto jsou hodnosti uživatelů, kteří se aktivně starající o provoz tohoto portálu, tyto hodnosti přidělují pouze administrátoři portálu. Pokud máte zájem o některou z těchto hodností a chcete se aktivně podílet na provozu portálu, tak více informací naleznete v sekci Tým a Posila do týmu
 • Administrátor - pod touto hodností se skrývají uživatelé, kteří zajišťují technický chod portálu a koordinují aktivity týmu. Tuto hodnost lze získat pouze od správce portálu
 • Administrátor - Správce - Toto je nejvyšší instance na portálu ke které se lze dovolat. Zajišťuje chod portálu a vede tým starající se o tento portál


Prémiovým členem se může stát každý Registrovaný uživatel či Člen tak, že zaplatí částku na příslušné období. Prémiové členství je časově omezeno a jeho délku určuje velikost zaplacené částky. Pokud chcete být znovu Prémiovým členem i po vypršení příslušného období, musíte si členství znovu obnovit. V případě, že chcete tento způsob podpory využít, tak si otevřete nastavení Vašeho účtu a zvolte záložku Povýšení účtu, kde si vyberete, jakou částku chcete zaplatit, čímž i určíte, na jak dlouho se stanete Prémiovým členem.

Pro získání hodnosti Překladatel musíte splnit alespoň jeden z následujících bodů:
 • mít minimálně tři dokončené překlady, které jsou komunitou kladně hodnocené
 • získat doporučení od někoho, kdo již má status překladatele
 • je členem některého z místních překladatelských týmů a vedoucí týmu se za něj zaručí
V případě, že splňujete tato kritéria a máte zájem o tuto hodnost, tak neváhejte a kontaktujte zde na fóru některého z administrátorů (aktuální seznam členů týmu naleznete zde) portálu s žádostí o přidělené této hodnosti. A proč bych měl o tuto hodnost stát? Je to jednoduché, přináší větší svobodu při správě vašich překladů (překlady jsou automaticky schváleny ihned po vložení, máte více možností správy překladu a nejste vázáni na moderátory). Máte možnost si vytvářet vlastní novinky k překladům.

VlastnostRegistrovaný uživatelČlenAktivní členPrémiový člen
Odepisovat na konverzace (soukromé zprávy)anoanoanoano
Vytvářet konverzaceneanoanoano
Zpětně editovat příspěvky15 minut60 minut120 minut180 minut
Možnost vlastního tituluneneanoano
Možnost účasti v hlasováníchneanoanoano
Možnost vložit recenzi k překladuneanoanoano
Vlastní podpis a avatar (vždy je nutné dodržovat pravidla portálu)neano, s omezenímano, bez omezeníano, bez omezení
Fórum "Chci přeložit / Hledám překlad"čtenípouze odpovídatzakládat nová témata (žádosti o překlad)zakládat nová témata (žádosti o překlad)
Galerieano, s omezenímano, s omezenímano, bez omezeníano, bez omezení

Jak mohu někomu napsat? Nikde nevidím možnost soukromé zprávy.

Na tomto portálu se soukromá diskuze nazývá Konverzace a založit konverzaci s dalšími uživateli portálu můžete hned několika způsoby.

Buď pomocí ikony obálky v pravé horní oblasti, kde se nachází správa účtu.
Poznámka 2020-07-20 123857.png


Nebo pomocí odkazu na kartě daného uživatele, kterému chcete psát. Stačí si kdekoliv na portálu daného uživatele najít, najet myší na jeho jméno a kliknout na toto jméno. Pozor, jméno musí být aktivní odkaz, jinak se Vám nezobrazí karta uživatele.
Poznámka 2020-07-20 123858.png


Samozřejmě se předpokládá, že splňujete dle pravidel všechny předpoklady pro úspěšné založení konverzace. Pokud nevíte jaké, tak doporučujeme přečíst VI. Pravidla konverzací (soukromé zprávy, SZ).

Přílohy

Top